„Kilku” zabitych, dziesiątki rannych, gdy burza piaskowa spowodowała masowy wypadek samochodowy w Illinois

W wypadku brało udział ponad 80 pojazdów.

Potężna burza piaskowa, która przetoczyła się przez Illinois w poniedziałek, zabiła kilka osób i raniła dziesiątki, poinformowali urzędnicy.

Major policji stanowej Illinois Ryan Starick powiedział podczas popołudniowej konferencji prasowej, że nie ma oficjalnej liczby ofiar śmiertelnych, ale powiedział, że ponad 30 osób zostało zabranych do szpitala.

Władze poinformowały, że do wypadku doszło około godziny 11:00 czasu lokalnego na autostradzie międzystanowej nr 55 w hrabstwie Montgomery.

W wypadku uczestniczyło od 40 do 60 samochodów osobowych i co najmniej 20 pojazdów dostawczych, w tym dwie półciężarówki, które zapaliły się – podała policja.

Przyczyną katastrofy był silny wiatr wiejący brud z pól uprawnych po drugiej stronie autostrady, powiedział Starrick.

„Kiedy wysyłam, wygląda prawie jak śnieg [my kids] wideo”, powiedziała Karen Leach, która została złapana przez burzę. „I wydaje się, że to koniec świata”.

Leach, który jechał kamperem z Illinois do Teksasu, powiedział, że utknął w korku przez pięć godzin.

Oczekuje się, że część I-55, na której doszło do wypadku, będzie zamknięta do wtorkowego popołudnia, powiedział Starrick.

Powiedział, że organy ścigania prowadzą obecnie wtórne przeszukanie pojazdów, ale początkowo uważa się, że wszystkie zostały przetransportowane z miejsca zdarzenia.

„Mój zespół i ja uważnie śledzimy niszczycielską katastrofę I-55, gdy władze dowiadują się więcej” – napisała na Twitterze przedstawicielka Nikki Pudzinski. „Proszę zachować bezpieczeństwo, ponieważ sytuacja nadal się rozwija”.

Przyczynił się do tego raportu Peter Saralambus z ABC News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *