Killers of Venus Moon wywołało owację na stojąco: The Incredible Scorsese – Variety

„Killers of the Flower Moon” Martina Scorsese miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes w sobotę wieczorem i spotkał się z największą owacją na stojąco. Epickie 3-godzinne i 26-minutowe spojrzenie na chciwość, rasizm oraz mroczny i w dużej mierze niezbadany rozdział amerykańskiej historii, w którym występują Leonardo DiCaprio i Lily Gladstone. Sprawił, że tłum był tak podekscytowany, że wstali i zaczęli klaskać przez około 9 minut po napisach końcowych i zapaleniu świateł.

Było jasne, że Cannes pokochało to, co Scorsese przywiózł na południe Francji, kiedy wrócił na festiwal po raz pierwszy od czasu „Po godzinach” z 1985 roku. I to dobra wiadomość dla Apple Original Films, która dała autorowi budżet w wysokości 200 milionów dolarów na urzeczywistnienie jego wizji, w nadziei, że dostarczy jedną ze swoich charakterystycznych eksploracji zbrodni. Jednak wiele z tych filmów ujawnia się na ulicach Nowego Jorku. Akcja filmu rozgrywa się w północno-wschodniej Oklahomie, gdzie członkowie Narodu Osagów są systematycznie mordowani do złowrogich celów.

DiCaprio, Robert De Niro, Gladstone i Jesse Plemons szli po czerwonym dywanie przed premierą, stawiając czoła deszczowej pogodzie i chmurom, aby nadać wieczorowi blasku. Gladstone, która gra kobietę Osagów, której chciwy mąż wycelował w fortunę naftową, zebrała entuzjastyczne recenzje i walczyła ze łzami, gdy tłum na premierze głośno wiwatował. W mediach społecznościowych blogerzy Oskara już wykorzystali jej występ do wzbudzenia zainteresowania potencjalnymi nagrodami.

Gdy po zakończeniu filmu trwały oklaski, Scorsese wziął mikrofon, aby przemówić do publiczności. – Dziękuję, Kosgesie – powiedział. „Wszyscy powiązani ze zdjęciem. Mój stary przyjaciel Bob, Leo, Jesse i Lily. Kręciliśmy to dwa lata temu w Oklahomie. Nadszedł czas, aby się pokazać, ale Apple wykonał z nami świetną robotę. Było dużo trawy. Jestem nowojorczykiem. Byłem bardzo zdumiony. To niesamowite przeżycie. „Żyliśmy w tym świecie”.

READ  Gwyneth Paltrow chce, żeby wszyscy przestali na nią „krzyczeć” z powodu zaprzestania grania w Pepper Potts: „Idź i zadzwoń do Marvela”

Owacje trwałyby dłużej, gdyby filmowca nie zaproszono na przemówienie do wypełnionego po brzegi teatru. Scorsese powtarzał „dziękuję”, podczas gdy tłum nadal wiwatował. Wydawał się pobudzony reakcją, choć dał też jasno do zrozumienia, że ​​nie podoba mu się, że kamera trzyma się nad nim (ryzyko związane z eksperymentem w Cannes, gdzie każdy ruch słuchaczy na widowni jest rejestrowany dla potomności). Wokół Scorsese aktorzy, którzy grali członków Osagów, przecierali oczy, owładnięci emocjami.

Film rozpoczął się z 45-minutowym opóźnieniem, ale tłum w pałacu wydawał się niewzruszony. W końcu „Killers of the Flower Moon” był najbardziej wyczekiwanym filmem festiwalu i najlepszym biletem, i to jeden z tych momentów, kiedy Hollywood wysyła swoje największe talenty na południe Francji, aby świętować sztukę (i splendor) kręcenia filmów. A wśród gwiazd filmowych byli potentaci. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, pojawił się w Cannes, aby wesprzeć wejście firmy do branży filmowej. Kiedy baner Apple błysnął na ekranie po rozpoczęciu filmu, tłum wybuchnął aplauzem, w przeciwieństwie do przyjęcia, jakie dano podczas pokazu medialnego (więcej o tym później).

W innym miejscu wzdłuż Croisette passa chaosu w Cannes trwała nadal o 16:30 podczas pokazu prasowego „Killers” w Teatrze Debussy’ego, gdzie kolejka ciągnęła się aż do Club Maritime, znajdującego się za głównym centrum festiwalu. Dziennikarze, którzy przybyli na godzinę przed pokazem, musieli czekać na zewnątrz, skuleni w strugach deszczu. Drzwi zostały otwarte zaledwie 10 minut przed planowanym rozpoczęciem koncertu, wywołując szaloną przepychankę, gdy ludzie przedzierali się przez scenę, by dostać się na scenę. Zanim widownia była już pełna (nie jest jasne, czy wszyscy w kolejce weszli do niej) i przygasły światła, film spóźnił się o 15 minut.

Jednak nietypowe opóźnienie festiwalu nie zepsuło nastrojów w domu, ponieważ prasa zajmowała prawie wszystkie miejsca w kinie na 1068 miejsc, wybuchając hałaśliwymi wiwatami na początku filmu. Kiedy logo Apple TV+ wywołało gwizdy, odważny przedstawiciel prasy wykrzyknął: „Hej! Zapłacili za to!”

READ  Hawaje zostały anulowane przez CBS po 3 sezonach

Ogólnie rzecz biorąc, nieoczekiwana komedia De Niro i DiCaprio, a zwłaszcza scena, w której De Niro uderza DiCaprio wiosłem w opuszczonym Mason’s Inn, została ciepło przyjęta przez cały film. Wydaje się, że Gladstone ukradła film dwóm weterynarzom. „Ona jest niesamowita” — entuzjastycznie skomentował jej występ jeden z widzów w kluczowym momencie pod koniec filmu.

Oparta na książce Davida Granna z 2017 roku Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI, najnowsza część Scorsese rozgrywa się w Oklahomie lat 20. XX wieku i koncentruje się na serii morderstw w Narodzie Osagów. Nowo utworzone FBI przybywa na miejsce zdarzenia, aby zbadać i odkryć złowrogą operację. W obsadzie drugoplanowej znaleźli się Brendan Fraser i John Lithgow (Scorsese ma też epizod, który zebrał owacje na stojąco).

Warto zauważyć, że „Flower Moon” to pierwszy raz, kiedy dwaj zdobywcy Oscara, DiCaprio i De Niro, pracowali razem nad filmem fabularnym od czasu dramatu Michaela Catona-Jonesa „This Boy’s Life” z 1993 roku. w filmie Scorsese, krótkometrażowym „The Audition”. De Niro zdobył nominacje do Oscara dla najlepszego aktora, grając w „Taksówkarzu”, „Przylądku strachu” i „Wściekłym byku”. DiCaprio był nominowany do Oscara za filmy Scorsese Aviator i Wilk z Wall Street. „Flower Moon” to pierwszy raz, kiedy wszyscy trzej współpracownicy pracowali razem nad filmem fabularnym.

Scorsese ściśle współpracował z Osage Nation podczas produkcji „Flower Moon”, z prezesem Osage Nation Jeffreyem Standingbeerem jako konsultantem. – powiedział Gladstone różnorodny Naród Osage odegrał ogromną rolę w ukształtowaniu filmu z pierwotnego planu Scorsese.

„Biznes jest lepszy, gdy pozwalasz światu mówić ci” – powiedziała Gladstone. „To było tak odświeżające, jak zaangażowałem się w produkcję [Osage Nation] Wspólnota. W miarę jak społeczeństwo przygotowywało się do naszego istnienia, tym bardziej społeczeństwo angażowało się w film. To inny film niż film [Scorsese] Prawie dostałem się do tego biznesu z powodu tego, co społeczność miała do powiedzenia na temat tego, jak to zostało zrobione i co zostało nakręcone”.

READ  Barry Humphreys: Komik Edna Everage umiera w wieku 89 lat

Apple i Paramount wypuszczą do kin „Killers of the Flower Moon” 20 października. Następnie będzie miał swoją premierę w usłudze przesyłania strumieniowego Apple w nieokreślonym terminie.

Killers of the Flower Moon pokazywano poza konkursem w Cannes, więc nie kwalifikowałby się do Złotej Palmy, najwyższej nagrody festiwalu. Scorsese zdobył Złotą Palmę za „Taksówkarza” i nagrodę reżyserską w Cannes za „Po godzinach”.

Manuri Ravindran przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *