Kim jest pułkownik Wibhav Anil Kale, były oficer armii indyjskiej, który zginął w Gazie?

Pułkownik Wibhav Anil Kale spędził w siłach zbrojnych ponad dwadzieścia lat.

Pułkownik Wibhav Anil Kale (w stanie spoczynku), obywatel Indii, który pracował jako koordynator służb bezpieczeństwa przy ONZ, zginął w wyniku ataku na samochód, którym podróżował, w rejonie Rafah w Gazie. Zabójstwo pułkownika Cali stanowi pierwszą międzynarodową ofiarę dla Organizacji Narodów Zjednoczonych od rozpoczęcia w zeszłym roku konfliktu między Izraelem a Hamasem.

Organizacja Narodów Zjednoczonych i Izrael wezwały do ​​wszczęcia dochodzenia w sprawie incydentu. Pułkownik Kale, który w 2022 r. przeszedł na emeryturę z armii indyjskiej, pozostawił żonę Amrutę i dwójkę nastoletnich dzieci, syna Vedanta i córkę Radhikę.

Oto kilka faktów na temat pułkownika Waibhava Anila Kale’a

1. Pułkownik Wibhav Anil Kale (46 lat) spędził w siłach zbrojnych ponad dwie dekady. Pochodzi z rodziny przeznaczonej do służby wojskowej, wraz z bratem, kapitanem Grupy Vishalem Kale, służącym w indyjskich siłach powietrznych, kuzynem pułkownikiem Ami Kale w armii i szwagrem, dowódcą skrzydła Prasantem Karde (w stanie spoczynku). .

2. Pułkownik Kale pochodził z Nagpur i studiował w Sumalwar High School. Później uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie nauk humanistycznych na Uniwersytecie Jawaharlala Nehru, a następnie, zgodnie ze swoimi wymaganiami, uzyskał dyplom z edukacji w zakresie wyższego zarządzania obronnością na Devi Ahilya Vishwavidyalaya w Indore. LinkedIn.

3. W 2009 roku ukończył Program Certyfikatów z Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Międzynarodowego Czerwonego Krzyża. W 2012 roku ukończył kolejny program certyfikacyjny z nauk behawioralnych w Indyjskim Instytucie Integracji Narodowej.

4. Pułkownik Waibhav Anil Kale dołączył do armii indyjskiej w 1998 r. Dowodził 11 strzelcami JAK w Kaszmirze, służył jako instruktor w Szkole Piechoty Armii w Mau, działał na północnym wschodzie i na lodowcu Siachen oraz był aktywnie zaangażowany w przeciwdziałanie szpiegostwo i zwalczanie terroryzmu. Operacje. Piastował różne stanowiska, w tym dowódcę batalionu i dowódcy kompanii strzeleckiej w armii indyjskiej. Pułkownik Calley odszedł na stałe z armii w 2022 roku.

READ  Podczas swojej wizyty w Europie Xi Jinping podnosi starą skargę

5. W wojsku pułkownik Calley służył jako główny oficer bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych w latach 2009–2010. Zaledwie 5–6 tygodni temu dołączył do Departamentu Bezpieczeństwa ONZ, tym razem jako urzędnik ds. koordynacji bezpieczeństwa, urzędnicy powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *