Klay Thompson przechodzi do Stepha Curry’ego za niesamowity 3-punktowy rekord NBA

Steph Curry to najbardziej płodny 3-punktowy strzelec w historii, ale ostatnie osiągnięcie Klaya Thompsona przypomina, że ​​Warriors mają kłopoty z fortunami, jeśli chodzi o potrójne.

Thompson stracił 32 punkty z Dallas Mavericks w czwartek wieczorem, gdy Golden State zdobyło finały Konferencji Zachodniej zwycięstwo 120-110 W Centrum Pościgu. Uderzył 50 procent zza linii za trzy punkty ośmioma potrójnymi kopnięciami.

Chociaż jego wspaniały występ był więcej niż wystarczający, aby pomóc wojownikom Awansują do szóstego występu w finałach NBA W ciągu ośmiu lat zdobył także miejsce Thompsona w księdze rekordów. Jego czwartkowy sukces poza łukiem był piątym play-offem Thompsona, który zdobył osiem lub więcej rzutów za 3 punkty — najwięcej w historii NBA.

Dzięki temu osiągnięciu Thompson zdał imponującą listę mistrzów NBA, w tym kolegę z drużyny Curry’ego, Damiana Lillarda i Raya Allena, z których każdy ma na swoim koncie cztery takie gry.

Pięć play-offów Splash Brother z ośmioma lub więcej trójkami Obejmuje prawie dekadęPierwszy mecz miał miejsce w 2013 roku podczas drugiego meczu drugiej rundy przeciwko San Antonio Spurs. Thompson strzelił 8 z 9 na 3 punkty tej nocy.

Podczas finałów Konferencji Zachodniej w 2016 roku przeciwko Oklahoma City Thunder Thompson zatonął 11 trzykrotnie. Wyczerpałem dziewięć rzutów za trzy przeciwko Houston Rockets podczas finałów Konferencji Zachodniej w 2018 roku.

Związane z: Klay spełnia długo wyczekiwane marzenie z powrotem Finals Warriors

W drugiej rundzie przeciwko Memphis Grizzlies w tym miesiącu, Game 6 Klay również strzelił osiem rzutów za trzy, zanim Curry, Lillard i Allen znakomicie pominęli trzy punkty w czwartek wieczorem.

READ  Luka Doncic z Dallas Mavericks popełnił w tym sezonie 16. faul techniczny i zostanie zawieszony

Rekordowy występ Thompsona jest dokładnie tym, dlaczego jest on połową Splash Brothers i nie byłoby to zaskakujące Jeśli zostanie dodany do sumy Golden State stara się o swój czwarty tytuł NBA w ciągu ośmiu sezonów.

Pobierz i śledź Dubs Talk Podcast

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.