Kobieca koszykówka ze stanu Iowa awansowała do Sweet 16 wraz z Wirginią Zachodnią

grać

IOWA CITY — Dla tych, którzy myśleli, że Hawkeyes nie będą mieć problemów we własnym budynku, jeśli kobieca koszykówka ze stanu Iowa zakwalifikuje się do drabinki turnieju NCAA, napięcie w grze March Madness gwałtownie opadło w poniedziałek wraz z planami zakłócenia wielkiego finału.

Iowa zachwalała swoją dojrzałość przez cały rok w tym magicznym sezonie, dzięki czemu czuje się komfortowo w każdej sytuacji w grze. Większość myślała, że ​​będzie to widać, gdy stawka wzrośnie później w turnieju NCAA. Hawkeyes tego potrzebowali Już teraz W poniedziałek w drugiej turze.

Iowa, jedno szorstkie posiadanie na raz, zdołała pokonać wystarczającą ilość frustracji, aby utrzymać sezon na właściwym torze.

Pomimo duszącego ataku Wirginii Zachodniej, który zmienił zawody w nieprzyjemną walkę na skały, Iowa odpowiedziała własną kliniką defensywną, dopóki Hawkeyes późno nie znaleźli wystarczającej produkcji sprzęgła. Ciężko zapracowane zwycięstwo 64-54 przenosi Iowa z powrotem do Sweet 16, gdzie w sobotę w Albany w stanie Nowy Jork zmierzy się z numerem 5 w Kolorado.

„Te mecze są trudne. Właśnie takie są” – powiedziała gwiazda Iowa Kaitlin Clark, która zdobyła 32 punkty, trafiając 11 z 12 celnych trafień i 8 z 22 celnych. „W zeszłym roku graliśmy u siebie z Gruzją (w turnieju NCAA), a następnie z Kolorado (w Sweet 16). Zremisowaliśmy z Louisville (w Elite Eight). Musisz znaleźć sposób na wygranie turnieju trudny sposób. i to właśnie zrobiliśmy.”

Po remisie na pięć minut przed końcem Iowa musiała w dalszym ciągu powtarzać mantrę. Presja jest przywilejem, mówią Hawkeyes – i czas poprzeć swoje słowa.

Ustawienie Sydney Affoldera i rzut wolny były pierwszymi oznakami stabilizacji, gdy Wirginia Zachodnia wycofała się na 2:55 przed końcem. Hawkeyes objęli wówczas prowadzenie 55-52.

READ  Chiny są zaniepokojone pogarszającą się sytuacją na Ukrainie i ostrzegają tam swoich obywateli

Wydawało się, że parasol z logo Clarke'a przygotował grunt pod koniec jego ostatniego meczu w Iowa City. Ta noc nigdy nie była tak efektowna. Iowa zakończyła mecz rzutami wolnymi i zatrzymaniami w defensywie, trafiając 9 z 10 z linii w ostatnich 90 sekundach, co stanowiło część dobrego występu 25 z 30.

Trzy serie akcji charytatywnych Hannah Stulke (12 punktów, 11 zbiórek) w tym okresie podkreśliły jej rozwój. Kolejne sześć od Clarka pozwoliło mu odetchnąć.

grać

Kate Martin opowiada o emocjach związanych z rozegraniem finałowego meczu w Carver

Kate Martin omawia różne tematy po zwycięstwie stanu Iowa nad Wirginią Zachodnią w turnieju NCAA.

„Musisz znaleźć sposób na zwycięstwo” – powiedziała obrończyni szóstego roku Kate Martin, która w swoim ostatnim meczu u siebie miała siedem punktów i 10 zbiórek. „Oczywiście stawiamy kapelusz na ofensywną stronę boiska i uderzamy piłkę tak jak zwykle, ale musisz znaleźć inny sposób na zwycięstwo. Znaleźliśmy sposoby na zatrzymanie się w obronie. Myślę, że to naprawdę ważne „Zamierzamy grać z drużynami posiadającymi więcej fizycznych umiejętności, które prawdopodobnie są lepsze w obronie. Wirginia Zachodnia naprawdę przygotowała nas na to, co miało nadejść”.

Ci, którzy byli w domu, chcieli odpocząć w spokoju znacznie wcześniej. W trzeciej kwarcie w Iowa dwa razy doszło do znacznej separacji. Seria 10:0 na początku tej połowy zapewniła drużynie Iowa przewagę o 12 punktów. Sprint 8:0 w trzeciej kwarcie zakończył się zwycięstwem Wirginii Zachodniej. Hałas dobiegający z każdego zakątka kwartału wskazywał, że Hawkeyes byli gotowi przejąć kontrolę w końcówce meczu, jak to zwykle bywa w tym koszykarskim domu wariatów.

Wirginia Zachodnia nie współpracowała. Seria Mountaineers 10:0 w czwartej kwarcie doprowadziła do stanu 48:48 na pięć minut przed końcem. Ci, którzy w poniedziałek pomogli ogołocić Carver-Hawkeye Arena w czerni i złocie, wiercili się na siedzeniach, zdając sobie sprawę, że stan Iowa przeżywa kryzys w drugiej rundzie.

READ  Binance przestaje akceptować token depozytowy FTX, mówi dyrektor generalny

„To jedna z najtrudniejszych rund w turnieju NCAA” – powiedział Clark. „Wszyscy są naprawdę dobrzy. Oczekuje się, że wygrasz. Jesteś na swoim własnym boisku. Czujesz całą presję świata. Oni nie mają absolutnie nic do stracenia, aby tu przyjechać i nas zdenerwować”.

Było to widoczne już od początku meczu, gdy Wirginia Zachodnia przez całą pierwszą połowę prezentowała zacięte tempo i styl gry Mountaineers. Nieustające wysiłki w obronie nadały natychmiastowy ton, że Iowa nie zdobędzie tego bez oporu.

grać

Caitlin Clark opowiada o zwycięstwie stanu Iowa nad Wirginią Zachodnią

Caitlin Clark omawia różne tematy po zwycięstwie stanu Iowa nad Wirginią Zachodnią w turnieju NCAA.

Dalej: Podsumowanie meczu koszykówki kobiet w stanie Iowa z Wirginią Zachodnią: Kaitlyn Clark bije rekord punktacji w sezonie

Sześć punktów Hawkeyes w drugiej kwarcie wydawało się błędem drukarskim, a ich łączna suma 26 punktów do przerwy była nie na miejscu. Clark zakończył pierwszą połowę z 11 punktami na 11 strzałów, próbując także ustawić się na produktywnym boisku, podczas gdy Wirginia Zachodnia wywierała presję. Frustracja utrzymywała się przez cały czas nieprawdopodobnej suszy w Iowa, która doprowadziła do wyniku 4:49, który przeniósł się do szatni.

Iowa zamieniła kilka zaciętych meczów w śmiech w drugiej połowie. Tłum na Carver-Hockey Arena tego pragnął. Gdy tak się nie stało, Iowa musiała zareagować jak doświadczony zespół.

Jeden z elitarnych mistrzów tego sportu, ten pretendent ma niewiele do zyskania i mnóstwo do stracenia. Ta noc z dużym prawdopodobieństwem będzie miała wpływ na sytuację w nadchodzących tygodniach.

„Kiedy znajdziesz się w trudnej sytuacji, możesz ponownie wykorzystać to doświadczenie, a my będziemy je wykorzystywać, gdziekolwiek się da” – powiedziała trenerka stanu Iowa Lisa Bluder. „Myślę, że to nam pomogło dziś wieczorem”.