Kolorado miażdży Wirginię w March Madness. Czy Teksas ma kłopoty?

On gra

Kolorado ma randkę z Teksasem.

the Rams zdominowali Virginię 67:42 We wtorek w meczu czołowej czwórki. Dzięki zwycięstwu – pierwszemu dla stanu Kolorado Turniej NCAA Zwycięstwo od 2013 r. — Rozstawiona z numerem 10 drużyna Rams rozegrała w czwartek mecz pierwszej rundy March Madness z drużyną Longhorns z numerem 7 w środkowo-zachodnim regionie drabinki turniejowej NCAA.

Stan Kolorado zakończył sezon zasadniczy bilansem 22-9. Pomimo porażki w półfinale turnieju Mountain West Conference z Nowym Meksykiem, Rams otrzymali dużą ofertę i przedostali się na miejsce z 64 miejscami.

„Nigdy sobie tego nie wyobrażałem. Wiedziałem, że nasi chłopcy są gotowi do rywalizacji” – powiedział główny trener stanu Kolorado, Niko Medved, o zapierającym dech w piersiach zwycięstwie nad Virginią. „Mieliśmy szansę tu zagrać, o to właśnie chodzi… Obejrzymy w samolocie film z Teksasu i zrobimy to jeszcze raz”.

Marcowe szaleństwo: 10 odważnych przewidywań dotyczących turnieju mężczyzn NCAA

więcej: Nawias March Madness do wydrukowania z rekordami i datami turnieju NCAA 2024

Oto, co musisz wiedzieć o przeciwniku Teksasu w March Madness w pierwszej rundzie:

Stan Kolorado pokonuje Wirginię i zajmuje czwarte miejsce

Colorado State zakończyło pierwszą połowę serią 9:0, prowadząc 27:14 nad Virginią. Cavaliers trafiali 17,2% z gry, 2 z 9 z trzech i nie zdobyli ani jednego punktu w końcowych 10:30 połowy. Z drugiej strony Rams trafiali 50% z gry i 3 z 7 z trzech, aby do przerwy objąć 13-punktowe prowadzenie.

W drugiej połowie Rams powiększyli przewagę do aż 25 punktów i pokonali Cavaliers 67-42, którzy w 2019 roku zdobyli mistrzostwo NCAA.

Napastnik Rams Joel Scott zdobył 23 punkty i zebrał 11 zbiórek, a Nick Clifford dodał 17 punktów, 10 zbiórek i sześć asyst. Obrońca Cavaliers Reese Beckman był jedynym zawodnikiem z Wirginii, który osiągnął dwucyfrową liczbę punktów z 15 punktami.

READ  2022 Emilia Romagna Grand Prix FP1 Raport i najważniejsze informacje: Charles Leclerc prowadzi Carlosa Sainza w zatopionym treningu przed kwalifikacjami

Cavaliers zakończyli mecz trafiając 25% z gry i 3 z 17 trafień z trzech, natomiast Rams trafiali 55,3% z gry i 5 z 14 z trzech.

Z kim Colorado zmierzy się następnie w March Madness?

W czwartek w Spectrum Center w Charlotte w Północnej Karolinie drużyna Rams zmierzy się z Teksasem, rozstawionym z numerem 7 na Środkowym Zachodzie. Zwycięzca awansuje do drugiej rundy, aby zmierzyć się ze zwycięzcą nr 2 w Tennessee i nr 15 St. Peter's.

Kiedy stan Kolorado ostatni raz wziął udział w turnieju NCAA?

Zespół Rams wystąpił w turnieju NCAA 11 razy, ostatnio w 2022 r., kiedy to stan Colorado poniósł przykrą porażkę w pierwszej rundzie z Michigan nr 11, zajmując miejsce nr 6. Stan Kolorado dotarł do Elite Eight w 1969 r. i ma ogólną Rekord March Madness -5. 12.