Komunikaty na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Rosyjskie siły „nacierają” w wielu obszarach na północ od słowiańskiego miasta we wschodniej Ukrainie, poinformowali w niedzielę urzędnicy ukraińskich sił zbrojnych.

W sobotę słoweńska administracja wojskowa miasta poinformowała, że ​​setki ludzi codziennie opuszczają Słoweńców, a liczba ewakuacji prawie się podwoiła w tym tygodniu. Bombowiec uderzył krótko po południu przed komisariat policji, zabijając trzy osoby, poinformowali urzędnicy.

W pobliskim Lyman Rosja poinformowała również, że armia „posuwa się w kierunku Svyadohirska, próbując zepchnąć nasze wojska na prawy brzeg rzeki Shivarsky Doniec”.

Rosyjskie wojska nadal atakują część wschodniej Ukrainy. W ciągu ostatnich 24 godzin siły rosyjskie ostrzelały 15 obszarów, zabijając ośmiu cywilów i raniąc 11 w regionie Doniecka, jak podała w niedzielę regionalna administracja wojskowo-cywilna.

Rosja przeprowadziła również dwa naloty w Doniecku, w tym jedno w nocy na główne miasto Gramadorsk, które „wyrządziły poważne szkody dwóm firmom w mieście”, ale nie zgłoszono żadnych ofiar, powiedział burmistrz Gramadorska Ołeksandr Honsarenko.

Wojskowi powiedzieli, że na obszarach wokół Doniecka i Saporyzji Rosjanie „strzelili na liniach frontu i na tyłach naszych wojsk, aby kontrolować nasze jednostki i zapobiec ich ponownej integracji”.

Również w Ługańsku siły rosyjskie wystrzeliły artylerię i kilka granatów z napędem rakietowym na pięć obszarów, w tym Chevroletoneck i Lysyansk. Urzędnicy regionalni powiedzieli, że naloty miały miejsce również w czterech obszarach.

Jedna osoba zginęła, a dwie inne zostały ranne, gdy budynek na terenie Fabryki Chemii Azot w Donieck Chevrolet został uszkodzony przez rosyjskie pociski artyleryjskie, poinformowali regionalni urzędnicy.

Rosyjskie siły w Sewastopolu i Łysjansku powiedziały, że „koncentrują się na okrążeniu naszych wojsk” i „blokowaniu kluczowych szlaków logistycznych”.

Siergiej Hayday, szef Ługańskiej Obwodowej Administracji Wojskowej, powiedział, że rosyjski generał Aleksander Dwornikow „do 10 czerwca całkowicie zdobył Siewierotnieck lub całkowicie odciął autostradę Lisyansk-Bakmut i przejął nad nią kontrolę”. „Dlatego do wykonania tych dwóch misji wykorzystywana jest duża liczba sił, wszystko, co mieli, wszystkie rezerwy”.

Hode dodał, że centrum pomocy humanitarnej w pobliżu Siewierodoniecka w mieście Licjanowsk zostało „całkowicie zniszczone” przez rosyjski ostrzał w niedzielę.

READ  Dyrektor generalny Volkswagena Diess ustąpił w zaskakującym posunięciu

Wojsko twierdzi, że Rosjanie używali amunicji fosforowej w obwodzie charkowskim, na północny wschód od obwodu charkowskiego w obwodzie czerkaskim.

Jedna osoba została ranna w rosyjskim ataku ostrzału na Suchoj, na południowy wschód od Charkowa, a kilka obszarów zostało podpalonych w nocy, poinformowali regionalni urzędnicy.

„Wróg nie przestał strzelać na pozycje naszych wojsk w pobliżu miasta Charków” – napisano w oświadczeniu wojskowym.

Wojsko poinformowało, że w Sumi na północnym wschodzie Rosja zrzuciła pociski artyleryjskie na infrastrukturę w dwóch obszarach, dodając, że ostrzeliwany jest również obszar Czernihowa na północy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.