Końcowy wynik meczu Arizona kontra Stanford w piłce nożnej: Wildcats wygrywają otwierającego Pac-12 nad Cardinalem pomimo kontuzji i niechlujnego ataku

Brzydkie zwycięstwa są lepsze niż piękne porażki.

Arizona wygrała mecz, który próbowała przegrać, pokonując Stanford 21:20 w sobotni wieczór w Palo Alto w Kalifornii.

Wildcats (3-1, 1-0) po raz pierwszy od 2019 roku wygrali mecz otwierający Pac-12, kończąc trwającą 6 meczów poślizg z Cardinalem i po raz pierwszy od 2006 roku objęli prowadzenie w Palo Alto. I tak się stało więc po powrocie w czwartej kwarcie prowadzonym przez rozgrywającego rezerwowego i trzeciego atakującego.

DJ Williams Bieg po przyziemieniu na 2 jardy na 7:42 przed końcem meczu zakończył się zwycięstwem i tak się stało Noaha Fifitę U rozgrywającego. Jako następna do gry wkroczyła Fifita Jayden de Laura Wyglądało na to, że skręcił prawą kostkę, student drugiego roku notował 4 na 4 trafienia na 47 jardów, a w dwóch ostatnich przejazdach miał dwóch prowadzących na dziewięć jardów.

Fifita wykonał trzecie podanie w dół Jakub Koenig Na niecałe trzy minuty przed końcem Williams zyskał osiem jardów i wślizgnął się do siatki na niecałe 1:40 przed końcem, aby przypieczętować zwycięstwo.

Williams miał 39 jardów na 11 prowadzących, najwięcej od otwarcia sezonu 2022 w San Diego State. On i Jonaha Colemana (12 nośnych, 75 jardów) Ładnie zaopatrzony dla seniorów Michaela Wileyaktóry w pierwszej kwarcie zdobył dwie bramki, po czym zszedł z boiska i już nie wrócił.

De Laura zdobył 14 z 26 punktów, rzucając 157 jardów i niszczyciel czołgów, dodając pospieszny wynik, ale przez prawie cały mecz wyglądał nie najlepiej. Po meczu widziano go, jak nosił but ochronny na prawej stopie.

Arizona została pokonana 358-349, ale nie oddała piłki po raz pierwszy od zdenerwowanego zwycięstwa nad UCLA w listopadzie ubiegłego roku. Obrona Wildcat zanotowała pięć worków, najwięcej od listopada 2018 roku.

Do przerwy Arizona przegrywała 10:7, a następnie objęła prowadzenie po biegu na 7 jardów od De Laury na 5:53 przed końcem trzeciej tercji. Wildcats zamienili pomocnika na pozycji czwartej i jednej, aby utrzymać dobrą passę, a De Laura nie strzelił gola po sprzedaniu przekazania RPO i trzymaniu.

Stanforda Cedrica Irvine’a Strzelił gola z niecałego metra i podwyższył na 17-14 na 1:49 przed końcem trzeciej tercji. Napęd utrzymywany był za pomocą pary zatrzasków na trzecim i długim miejscu, oba dla zamków zabezpieczonych Strzelec Maldonado.

De Laura został trafiony pod koniec następnej jazdy, po 3-outach, po których musiał zejść z boiska po tym, jak musiał go wyrzucić. Po tym, jak Arizona odzyskała piłkę i nie wykorzystała kolejnej próby do zdobycia bramki z gry, to Fifita do tego momentu miał w swojej karierze same złe okresy.

Fifita wykonała oba podania po kolejnym podaniu, w tym 18 jardów Tannera McLachlana Aby wprowadzić Wildcats do czerwonej strefy. Kilka zagrań później Williams uderzył z dwóch jardów i dał Arizonie prowadzenie 21-17 na 7:42 przed końcem.

Stanford obniżył prowadzenie na 21-20 z czasem 3:09 i strzelił do kosza z gry z 46 jardów, po czym musiał się zadowolić Jakub Manu Worek i kara za rzucenie QB przez linię wznowienia, aby zatrzymać atak, który dotarł do UA 21. Po rzucie Cardinals mieli 2 z 4 celnych celnych rzutów z gry Joshua Carty Podjął 25 kolejnych prób wejścia do gry.

Arizona miała kolejny powolny start, ponieważ trzy posiadania piłki w pierwszej kwarcie doprowadziły do ​​​​3-outu, puntu poza strefę i straty po upadkach. Jednak Wildcats prowadzili zaledwie 3:0 po 15 minutach, mimo że stracili 45-jardowy niecelny dobieg po trzeciej próbie podczas pierwszego przejazdu Stanforda i kolejne 25-jardowe złapanie po trzecim przejeździe.

Obrona UA załamała się pod koniec posiadania piłki, zmuszając do prób rzutów z gry. Cardinal pobiegł z 35 jardów i wyszedł na prowadzenie 3:0 w pierwszej kwarcie na 10:35 przed końcem, ale w ostatniej akcji pierwszej kwarty nie trafił 51 jardów.

Wildcats w tym sezonie zdobyli zaledwie siedem punktów na 11 posiadaniach w pierwszej kwarcie. Jednak jak to miało miejsce w każdym meczu w 2023 roku, pierwsze posiadanie piłki zdobyli w drugiej połowie.

Trzy kolejne podania, wszystkie dające dwucyfrowy dystans do różnych odbiorców, zakończyły się uderzeniem niszczyciela na dystansie 36 jardów przez McLachlana, dzięki czemu UA prowadziło 7-3 na 13:37 przed końcem pierwszej połowy.

Stanford odzyskał prowadzenie na 5:44 przed końcem pierwszej połowy po biegu na 2 jardy Bryce’a Farrellawynik jest obsługiwany przez wywołanie interferencji przepustowej Takario Davisa W poprzedniej akcji, kiedy przechwycił piłkę w polu punktowym.

Arizona wraca do domu, aby w najbliższą sobotę gościć drużynę nr 8 w Waszyngtonie.