Trenerowi Boston Celtics Aimee Odoka grozi roczny zakaz z powodu romansu z pracownikiem franczyzy

Trener Boston Celtics, Amy Odoka, prawdopodobnie zostanie zawieszony w sezonie 2022-23 za swoją rolę w intymnym związku z członkiem ekipy franczyzowej, poinformowały w czwartek źródła ESPN.

Relacja jest pogwałceniem wytycznych organizacji, a proponowana kara Udoki jest w dużej mierze bezprecedensowa dla głównego trenera w NBA. Oficjalne ogłoszenie spodziewane jest w czwartek.

Źródła powiedziały ESPN, że asystent trenera Joe Mazzola prawdopodobnie zostanie tymczasowym trenerem Bostonu w tym sezonie.

Asystent trenera Odoki, Will Hardy, opuścił zespół w czerwcu, aby zostać trenerem Utah Jazz.

Odoka dołączył do Celtics zeszłego lata po spędzeniu czasu z San Antonio Spurs, Philadelphia 76ers i Brooklyn Nets jako asystent trenera po karierze w NBA.

Zastąpił Brada Stevensa jako trenera. Stevens poszedł na górę, aby zostać szefem operacji koszykówki w Bostonie po tym, jak jego poprzednik na tym stanowisku, Danny Inge, zdecydował się opuścić organizację.

W swoim pierwszym sezonie jako trener Odoka nadzorował niezwykłą zmianę sytuacji w Bostonie, w której Celtics pod koniec stycznia osiągnęli poziom poniżej 0,500 i zakończyli sezon z rekordowym wynikiem 28-7 w ostatnich 35 meczach. Następnie skomponowali imponujący przebieg play-offów w Konferencji Wschodniej, awansując do finałów NBA po raz pierwszy od 12 lat.

Odoka jest piątym trenerem w ciągu ostatnich 25 lat, który dotarł do finałów NBA w swoim pierwszym sezonie jako pierwszy trener i pierwszym od Nicka Norse’a w 2019 roku.

On również, według badań ESPN Stats & Information, został pierwszym młodszym trenerem, który wygrał wiele meczów 7 w swoim pierwszym sezonie. Odoka poprowadził drużynę z Bostonu do zwycięstwa nad Milwaukee Bucks w półfinale Konferencji Wschodniej i finale Miami Heat w siedmiu meczach, zanim przegrał z Golden State Warriors w sześciu meczach w finałach NBA.

Tim Bontemps z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *