Kongres musi ustalić pułap zadłużenia do 5 czerwca, ostrzega YellenCNN

Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała w piątek, że jeśli Kongres nie zajmie się limitem zadłużenia do 5 czerwca, Departament Skarbu USA nie będzie miał wystarczających środków, aby w całości i na czas spłacić wszystkie zobowiązania kraju.

„Na podstawie najnowszych dostępnych danych szacujemy, że jeśli Kongres nie podniesie lub nie zawiesi limitu zadłużenia do 5 czerwca, Skarb Państwa nie będzie miał wystarczających środków na wypełnienie zobowiązań rządu” – powiedział. napisał w liście Do przewodniczącego Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego i innych przywódców Kongresu.

Najnowsze informacje pojawiają się, gdy prezydent Joe Biden i republikanie w Izbie Reprezentantów nadal próbują Zawrzyj umowę, aby zająć się pułapem zadłużenia Zanim Ameryka nie wywiąże się ze swoich zobowiązań siejąc spustoszenie w światowej gospodarce i systemie finansowym. Negocjatorzy zbliżają się do porozumienia, ale w planach sieci bezpieczeństwa jest kilka punktów spornych, w tym zakres cięć kosztów i rozszerzenie wymagań pracy.

Nowy termin daje prezydentowi i prawodawcom jeszcze kilka dni na przygotowanie pakietu.

Do tej pory Yellen ostrzegała Kongres, że tak zwana data X, kiedy Stany Zjednoczone nie będą w stanie wywiązać się ze wszystkich swoich zobowiązań, może nadejść już w czerwcu — i 1 czerwca. Powiedział, że na początku tego tygodnia. Ustawodawca postara się podać dokładniejszy termin.

Niektórzy republikanie w Kongresie zakwestionowali prognozy Yellen, zwłaszcza termin 1 czerwca, twierdząc, że powinna być bardziej szczera w swoich prognozach.

Ministerstwo Skarbu wyśle ​​ponad 130 miliardów dolarów płatności w pierwszych dwóch dniach czerwca, w tym dla weteranów i żołnierzy Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz osoby z ubezpieczeniem medycznym. Yellen napisała, że ​​„wydzieli bardzo ograniczone zasoby” dla agencji.

W tygodniu rozpoczynającym się 5 czerwca Ministerstwo Skarbu ma wypłacić 92 miliardy dolarów w płatnościach i transferach – ale jasno daje do zrozumienia, że ​​nie będzie miało środków na wypełnienie tych zobowiązań – kontynuował.

Od kiedy USA W styczniu osiągnął pułap zadłużeniaSkarb Państwa jest zmuszony polegać na pieniądzach i Nadzwyczajne akcje Rachunki muszą być płacone, dopóki Kongres nie podniesie lub nie zawiesi pułapu zadłużenia.

Według danych federalnych, od czwartku agencja miała w kasie 38,8 miliarda dolarów w gotówce. The Kwota jest zaokrąglona Skarb Państwa pobiera dochody i dokonuje płatności, ale kiedy w kwietniu kasa została stosunkowo opróżniona z poboru podatków, saldo spadło z 238,5 miliarda dolarów na początku miesiąca.

Skarb Państwa miał w środę około 67 miliardów dolarów, w porównaniu z 220 miliardami dolarów na koniec stycznia.

Nowe szacunki Yellen są zgodne z prognozami innych grup Urząd Budżetowy Kongresu. Wielu mówiło, że X-date przypadnie na początek czerwca.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

READ  Były doradca Trumpa z Białego Domu, Pat Ciplon, został sabotowany przez komisję 6 stycznia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *