Kontrakty terminowe Dow spadają: Nasdaq skacze, gdy Nvidia, Chip i AI osiągają wyższe wyniki, ale szerokość rynku jest okropna

Wczesny piątek kontrakty futures na Dow Jones nieznacznie spadły, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Kluczowe dane o inflacji są dostępne przed otwarciem rynku.
XCzwartkowy rajd na giełdzie był bardzo mieszany. Nasdaq, zwłaszcza Nasdaq 100, zwyżkował nvidia (NVDA) znacznie wzrosła dzięki silnym zarobkom i gwałtownym prognozom. to też wysłane Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD), Tajwański półprzewodnik (TSM) I Sieci Arista (sieć) również poszybował w górę, przy silnych zyskach dla ASML (ASML), Microsoftu (MSFT), rodzic z Google Alfabet (Google) i inne gry AI lub chipowe.

Ale oprócz ograniczonej liczby dużych zwycięzców, rynek wykazał słaby lub chłodny ruch w związku z trwającymi rozmowami o pułapie długu, obawami o podwyżkę stóp Fed i nie tylko. Przegrani zręcznie pokonują zwycięzców, gdy Dow spada poniżej swojej 200-dniowej linii.

ASML i inni giganci sprzętu chipowego Stosowane materiały (AMAT) I KLA Corp. (KLAC) powróciły w czwartek powyżej punktów kupna, wraz z producentem oprogramowania do projektowania układów scalonych Systemy projektowania kadencji (CDNS). Akcje Anet i Mobileye (MBLY) miga wczesne wpisy.

Ale inwestorzy powinni uważać na nowe zakupy w obliczu podzielonego ruchu na rynku i bardzo skoncentrowanego przywództwa rynkowego.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty terminowe na Dow spadły o 0,1% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,2%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,2%.

Pamiętaj, że działania z dnia na dzień w kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.

Rozmowy o pułapie zadłużenia

Rozmowy na temat pułapu zadłużenia trwały przez cały czwartek. Prezydent Joe Biden powiedział, że negocjacje były „produktywne”. Kluczowy republikański członek Izby Reprezentantów powiedział, że różnice się zmniejszyły. Ale nie ma jeszcze porozumienia w sprawie podwyższenia limitu zadłużenia. Stany Zjednoczone mogą niewypłacać na początku czerwca, jeśli do tego czasu nie dojdzie do porozumienia.

Moody’s powiedział w czwartek, że Stany Zjednoczone muszą w połowie czerwca wypłacić odsetki od obligacji skarbowych, aby uniknąć utraty ratingu kredytowego AAA. Fitch Ratings pod koniec środy umieścił rating USA AAA na liście obserwacyjnej negatywnej ze względu na podwyższone ryzyko niewypłacalności.

zyski

chwila, Hurtownia Costco (to kosztuje), Ulta Beauty (Ulta), dzień pracy (dzień), leżaki na zewnątrz (pokład) I Technologia Marvella (MRVL) oraz raporty o zarobkach po zamknięciu.

Zysk Costco był niższy niż prognozy fiskalne na trzeci kwartał. Akcje COST niewiele się zmieniły w przedłużonym handlu po zamknięciu skromnie poniżej wszystkich swoich średnich kroczących.

Zyski Ulty są nieco powyżej jej wyników z pierwszego kwartału, podczas gdy po prostu straciła sprzedaż. Akcje ULTA spadły z dnia na dzień, wskazując na spadek poniżej 200-dniowego znaku po spadku z rekordowych maksimów 1 maja.

READ  Akcje zaczynają tydzień wyżej po zbliżaniu się bessy

Workday osiągnął najwyższy poziom wyświetleń zarobków w pierwszym kwartale i przekroczył granicę przychodów z subskrypcji w drugim kwartale. Akcje WDAY wciąż podskakują w późnych transakcjach, wskazując na ruch powyżej wielu punktów kupna. Akcje wzrosły o 0,1 procent do 196,41 w czwartek. Gigant oprogramowania prowadzi podstawowy zakup 206,78 pucharu, z 199,17 jako wczesnym wejściem z początkowego uchwytu.

Zyski Deckers osiągnęły szczyt oglądalności, ale akcje DECK mocno spadły z dnia na dzień. Producent butów Ugg i butów do biegania Hoka ostatnio spadł poniżej swojej 50-dniowej passy. w oczekiwaniu (onon) I szafka na stopy (fl) zyski.

Zarobki i zarobki Marvella nieznacznie przekroczyły oglądalność w pierwszym kwartale. Doprowadziło to również producenta chipów do wzrostu, przewidując podwojenie przychodów ze sztucznej inteligencji w drugiej połowie roku podatkowego. Akcje MRVL skoczyły w nocy. Akcje wzrosły w środę o 7,6% do 49,47. Było to u progu dolnej reguły 49,58 filiżanki, ale akcje Marvell zostały przedłużone z linii 50-dniowych i 200-dniowych.

Akcje Nvidii i ASML w akcji Tablica liderów IBD. Akcje Microsoft, KLA i CDNS są długoterminowymi liderami IBD. Akcje WDAY i ASML są w aktach wada 50. Inwentarz ASML, Workday, Microsoft, Cadence Design i AMAT jest dostępny pod adresem IBD Big Cap 20.


Pułap zadłużenia to dopiero początek. Te chmury mogą wykoleić gospodarkę.


Dane o inflacji PCE

Departament Handlu opublikuje Indeks cen osobistych wydatków konsumpcyjnych, preferowaną przez Fed miarę inflacji, w piątek o 8:30 czasu wschodniego.

Ekonomiści spodziewają się, że wskaźnik cen wydatków na konsumpcję indywidualną wzrośnie w kwietniu o 0,3%. To spowodowałoby, że 12-miesięczna stopa inflacji PCE wyniosłaby 4,3%. Podstawowe wydatki na konsumpcję indywidualną, z wyłączeniem żywności i energii, również wzrosły o 0,3%, pozostawiając stopę inflacji bazowej dla osobistych wydatków na konsumpcję na niezmienionym poziomie 4,6%.

Prezes Fed, Jerome Powell, zasygnalizował, że zwraca szczególną uwagę na podstawowe usługi związane z wydatkami na konsumpcję osobistą, z wyłączeniem mieszkalnictwa. Więc znajdź czytanie tych super inflacji usług.

Szanse na kolejną podwyżkę stóp procentowych na posiedzeniu w dniach 13-14 czerwca wynoszą 49%, co oznacza gwałtowny wzrost w ciągu ostatnich kilku dni. I osiągnąłby 73% do końca posiedzenia Fed w lipcu ubiegłego roku.

Dane dotyczące inflacji wydatków na konsumpcję osobistą są częścią raportu o dochodach i wydatkach biznesowych. Ekonomiści przewidują wzrost dochodów i wydatków o 0,4% w kwietniu.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd na giełdzie pokazał bardzo mieszany ruch, a Nasdaq zyskał na popularności dzięki garstce dużych firm technologicznych.

Dow Jones Industrial Average spadł w czwartek o 0,1%. S&P 500 wzrósł o 0,9%. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 1,7%. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 0,8%.

Akcje Nvidii wzrosły o 24%. Akcje AMD wzrosły o 11%, a Tajwan o połowę o 12%. Akcje ANET spadły o prawie 11%. Akcje ASML, KLA i AMAT wzrosły o 6%-7%. Akcje Microsoftu wzrosły o prawie 4% do najwyższego poziomu od 52 tygodni, podczas gdy akcje Google wzrosły o 2,1%. Z wyłączeniem akcji Arista i KLAC, jej kapitalizacja rynkowa wynosi co najmniej 100 miliardów dolarów. Cena Nvidii zbliża się do 1 biliona dolarów, akcje GOOGL przekraczają 1,5 biliona dolarów, a Microsoft 2 biliony dolarów.

READ  Aktualizacje na żywo, protokoły posiedzeń BOJ, japoński CPI

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 3,4% do 71,83 USD za baryłkę. Ceny miedzi wzrosły o 0,8%, ale z najniższego poziomu od prawie siedmiu miesięcy.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 10 punktów bazowych do 3,81%.

Dolar amerykański kontynuował wzrosty, zamykając się na maksimach z 2023 r. ustanowionych na początku marca.

Fundusze giełdowe

Wśród ETF-ów wzrostowych jest iShares Expanding Technology and Software Sector Fund (IGV) 2,5%, do najwyższego poziomu od 10 miesięcy. Akcje MSFT są jednym z najważniejszych holdingów IGV. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrósł o 8,6% do najwyższego poziomu od 52 tygodni. NVDA, Taiwan Semiconductor, AMD ASML, Applied Materials i KLA Corp. Wszystkie są godnymi uwagi składnikami SMH. Akcje CDNS znajdują się w funduszach ETF IGV i SMH.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(Tonący 2,7% i ARK Genomics ETF)ARKG) 2,5%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) spadła o 0,8%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) wzrosła o 1,2%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrosła o 0,3%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(spadek o 1,8% i SPDR Healthcare Sector Selection Fund)XLV) Zwolnienie z 1%.

Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) zamyka się bezpośrednio poniżej progu rentowności. SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE) spadła o 0,8%


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Analiza rajdu rynkowego

Rajd giełdowy pokazał w czwartek wyraźną dywergencję. Nasdaq 100 wzrósł o ponad 2%, podczas gdy przegrani przeważali nad zwycięzcami dwa do jednego.

Indeks Nasdaq Composite odrobił prawie wszystkie straty z poprzednich dwóch dni. S&P 500 odzyskał swoją 21-dniową linię w solidnym wzroście. Ale odzwierciedlają one znaczące lub ogromne zyski w Nvidii, AMD, Microsoft, Google i innych.

Tymczasem obawy związane z niewypłacalnością długu, wraz ze wzrostem rentowności obligacji skarbowych i dolara, osłabieniem gospodarek zewnętrznych i rosnącymi perspektywami podwyżki stóp procentowych Fed ciążyły na szerszym rynku.

Dow Jones, a nawet akcje MSFT jako składnik, spadły poniżej swojej 200-dniowej linii, chociaż zamknęły dołki. Russell 2000 spadł poniżej linii 50 dni.

First Trust Nasdaq 100 Equal Weighted Mutual Fund (QQEW) zyskał zaledwie 0,5%, odbijając się od poziomu sprzed 21 dni.

Invesco S&P 500 Equal Weight Fund (RSP) spadł o mniej niż 0,1%, ale daleko mu do sesyjnych minimów. RSP spadł o 2,1% w ciągu tygodnia, poniżej wszystkich swoich średnich kroczących.

READ  Dyrektor generalny Twittera spotyka się z furią pracowników z powodu ataków Muska podczas ogólnofirmowego spotkania

Nowe dołki z łatwością pokonują nowe szczyty.

Oprócz sztucznej inteligencji i gry na żetony, niewiele było akcji, które dawały sygnały kupna Piękno elfów (krasnolud) był wyjątkiem.

Niektóre nazwy wykazały silny ruch, ale wiele akcji w obszarach wykupienia lub w ich pobliżu znacznie się cofnęło. To był niepokojący trend w tym tygodniu.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Rozwidlony rajd rynkowy nadal wykazuje niezwykły ruch. Wiele akcji odniosło duże zyski, ale ogólnie rynek był w najlepszym razie słaby.

Inwestorzy mogą skromne ekspozycji. Ile zależy w dużej mierze od tego, czy jesteś w zwycięskich akcjach.

Jeśli nie należysz do wielkich zwycięzców 2023 roku i walczysz o postępy, nie załamuj się. Trudno przejść przez ciasny marsz na rynku, z inną naprzemiennością segmentów. Wiele akcji wyglądało obiecująco, tylko wybicia lub wejścia szybko znikały lub szybko odnotowywały solidne zyski tam iz powrotem.

To, czego nie chcesz robić, to gonić za przedłużonym zapasem. Akcje Nvidii przekroczyły ponad 90% swojej 200-dniowej średniej kroczącej. Poważne wycofanie się i być może utworzenie nowej bazy w ciągu najbliższych kilku tygodni nie byłoby niespodzianką. Może to oferować nowe wpisy w przyszłości, ale NVDA jest obecnie poza zasięgiem.

Nie bądź zbyt skupiony. Wśród wielu problemów związanych z bardzo podzielonym rynkiem i wąskim przywództwem jest to, że inwestorzy mogą być bardzo narażeni na określone akcje, grupy lub tematy. Każdy, kto mocno zainwestował w Nvidię i powiązane gry, wyraźnie wygrał w czwartek, ale negatywne ryzyko portfela jest wysokie. Inwestorzy mogli w czwartek kupić akcje ANET, ASML, KLA czy kilku innych firm, ale pewnie nie chcą kupować wielu z nich.

Czas na intensywne inwestycje to okres wyraźnego i szerokiego trendu wzrostowego na rynku, przy dużej liczbie akcji z różnych sektorów, które emitują sygnały kupna i utrzymują się na wzrostach. W różnych momentach rajd rynkowy wywoływał takie odwrócenie, tylko po to, by ponownie zawrócić.

Ale chcesz być gotowy do działania. Więc pracuj dalej nad listami obserwowanych.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Tesla vs. BYD: EV Giants walczą o koronę, ale który z nich jest lepszym zakupem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *