Kontrakty terminowe na akcje rosną po tym, jak Dow Jones spadł w ciągu roku

Kontrakty terminowe na akcje rosły wcześnie w piątek rano, ponieważ inwestorzy próbowali utrzymać styczniowy rajd w związku z obawami dotyczącymi polityki pieniężnej i słabych zysków.

Kontrakty terminowe powiązane z Dow Jones Industrial Average wzrosły o 45 punktów, czyli o 0,14%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,24% i 0,43%. Nordstrom Spadł o ponad 5% w handlu po godzinach po zgłoszeniu słabej sprzedaży świątecznej i obniżeniu prognoz na koniec roku. Netflixa Podskoczył o 7% po zgłoszeniu większej liczby subskrybentów niż oczekiwano, mimo że jego kwartalne zyski nie zgadzały się z szacunkami analityków.

Podczas czwartkowej sesji zarówno Dow Jones, jak i Standard & Poor’s 500 zamknęły się na niższych poziomach, co oznacza trzeci negatywny dzień z rzędu, ponieważ wyniki spółek i dane ekonomiczne wskazywały na spowolnienie gospodarki. Dow Jones spadł o ponad 252 punkty, czyli 0,76%, a teraz spadł o 0,31% od początku roku. S&P 500 spadł o 0,76%, a Nasdaq Composite o 0,96%, ale oba indeksy były dodatnie w całym roku.

Jednak w ciągu tygodnia wszystkie trzy indeksy są na dobrej drodze do zamknięcia na niższych poziomach. Dow Jones spadł o 3,67%, będąc na dobrej drodze do opublikowania najgorszego tygodnia od września. S&P 500 spadł o ponad 2,5% i może odnotować najgorsze tygodniowe wyniki od grudnia. Nasdaq spadł o ponad 2% i jest na dobrej drodze do przerwania dwutygodniowej passy.

„Szybkie pieniądze”, powiedział Tim Seymour, założyciel i dyrektor ds. inwestycji Seymour Asset Management, w CNBC.

Te prognozujące wskaźniki obejmują dane ekonomiczne, takie jak sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa. „W tym momencie rynek zaczął się załamywać” – powiedział.

Idąc dalej, inwestorzy będą nadal monitorować zyski przedsiębiorstw, ponieważ SLB Oilfield Services Name i Ally Financial opublikują raport w piątek. Będą również uważnie słuchać przemówień przedstawicieli Fed przed lutowym posiedzeniem banku centralnego, szukając wskazówek co do tego, jak duża może być podwyżka stóp procentowych.

READ  Stopnie się zawieszają, inwestorzy kryptowalut są przerażeni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *