Kontrakty terminowe w USA rosną po tym, jak S&P 500 wpada w bessy

Kontrakty terminowe na akcje w USA wzrosły, wskazując na ograniczone wzrosty głównych indeksów po tym, jak S&P 500 zamknął się w bessie po raz pierwszy od 2020 roku.

Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,4% po spadku indeksu szerokiego rynku 3,9% w poniedziałek. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 wzrosły o 0,7%, wskazując na umiarkowany wzrost akcji technologii po dzwonku otwierającym. Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average wzrosły o 0,1%.

Akcje światowe były w ostatnich tygodniach pod presją ze względu na obawy, że główne banki centralne będą musiały działać bardziej agresywnie, niż oczekiwano, aby zwalczyć inflację. The Najnowsza wersja danych Jeszcze bardziej podsycając te obawy, ceny konsumpcyjne w USA wzrosły w porównaniu z poprzednim miesiącem do 8,6% i osiągnęły najwyższy poziom od ponad czterech dekad. S&P 500 spadał przez ostatnie cztery sesje handlowe z rzędu, tracąc ponad 10%. Indeks spadł o prawie 22% od ostatniego rekordu.

„Niekoniecznie czytałbym dużo w jakimś mini-odwróceniu. Rzeczy były naprawdę wyprzedane i teraz ludzie będą po prostu czekać na Fed” – powiedział Colin Graham, szef strategii multi-asset w Robeco.

Rezerwa Federalna ma ogłosić decyzję w sprawie polityki pieniężnej w środę, po dwudniowym posiedzeniu. The Wall Street Journal poinformował w poniedziałek, że decydenci rozważają Nagły wzrost stopy procentowej o 0,75 punktu procentowego.

Graham powiedział, że niektórzy inwestorzy prawdopodobnie będą negocjować swoje zakupy po tak ostrym spadku na rynkach. „Wczoraj w pewnym momencie wszystkie akcje indeksu S&P 500 spadły. Jako inwestorzy długoterminowi szukamy wartości, o ile szkody gospodarcze nie są zbyt duże”.

Inwestorzy walczą o pogodzenie się z silnymi siłami na rynku: wysoka inflacja zmniejszająca siłę nabywczą konsumentów oraz potencjalna recesja, która może zaszkodzić zyskom przedsiębiorstw i doprowadzić słabsze firmy do upadku. Jeden ze wskaźników rynku obligacji, różnica krzywej dochodowości między dwuletnim i dziesięcioletnim długiem publicznym, na krótko odwróciła się w ciągu nocy, sygnalizując możliwość przyszłej recesji. Wzrósł rano w Europie do 0,011 punktu procentowego.

READ  Elon Musk jest już zagrożony naruszeniem kluczowej klauzuli w swojej umowie na Twitterze

Najnowsza krzywa dochodowości w USA odwrócona w kwietniu, Kiedy rentowność krótkoterminowych obligacji skarbowych wzrosła bardziej niż rentowność długoterminowych w obliczu oczekiwań, że Rezerwa Federalna może podnieść stopy procentowe w szybkim tempie po doniesieniu o silnym zatrudnieniu.

Rynki obligacji były we wtorek bardziej stabilne. Rentowność 10-letniego benchmarku spadła do 3,307% z 3,371% w poniedziałek, odwracając trend po czterech kolejnych latach. Wysokie dni. Ceny rosną, gdy spadają zwroty.

Rentowność niektórych obligacji krótkoterminowych dalej wzrosła, przy czym rentowność obligacji dwuletnich wzrosła do 3,290% z 3,279% dzień wcześniej, Po największym skoku od dwóch dni od tygodnia po upadku Lehman Brothers, według analizy przeprowadzonej przez

Niemiecki Bank.

Indeks cen producentów za maj, miara inflacji dla krajowych producentów, zostanie opublikowany o 8:30 czasu wschodniego. Ekonomiści spodziewają się wzrostu w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Podczas gdy wiele rynków znajdowało się w tym roku pod presją, wyższe kursy miały szczególnie duży wpływ na akcje spółek tracących pieniądze, które niegdyś były ukochaną pandemii i innych spekulacyjnych zakładów. Wyższe stopy procentowe bezpiecznych aktywów, takich jak obligacje rządowe, zwykle zmniejszają względną atrakcyjność bardziej ryzykownych inwestycji – i postrzeganą wartość przyszłych przepływów pieniężnych – jednocześnie podnosząc koszty finansowania zewnętrznego.

„Nie sądzę, abyśmy zobaczyli ożywienie w kształcie litery V”, powiedział o giełdzie Rick Pitcairn, dyrektor ds. inwestycji w wielorodzinnym biurze Pitcairn z siedzibą w Pensylwanii. „Sposób, w jaki będziemy odbudowywać, będzie znacznie cichszy — nie wrócisz od razu do wysoce spekulacyjnych akcji”.

W handlu przedrynkowym, firma zajmująca się oprogramowaniem biznesowym

Inspiracja

Skoczył o 13% po zgłoszeniu Wzrost sprzedaży kwartalnej Przekroczyło to oczekiwania analityków, napędzanych przez dział cloud computing.

Offshore Indeks Stoxx Europe 600 spadł o 1%. Akcje francuskiej spółki informatycznej Atos stracił 27% Po rezygnacji prezesa, firma poinformowała, że ​​planuje oddzielić dział big data i bezpieczeństwa.

READ  Badanie stwierdza, że ​​firmy naftowe twierdzą, że proces mycia jest przyjazny dla środowiska - EURACTIV.pl

Sprzedano obligacje wyemitowane przez grecki rząd, jedną z najsłabszych gospodarek europejskich. 10-letnia rentowność wzrosła do 4,650%, najwyższego od listopada 2018 r.

W handlu w regionie Azji i Pacyfiku akcje australijskie przyniosły straty po ponownym otwarciu rynku po okresie świątecznym. Sydney’s S&P/ASX 200 ankietowane 3,6%, własne Największy jednodniowy spadek w ujęciu procentowym od ponad dwóch lat.

Shanghai Composite Index wzrósł o 1%, podczas gdy indeks Hang Seng w Hongkongu zamknął się bez zmian. Japoński indeks Nikkei 225 spadł o 1,3%.

Jen japoński niewiele się zmienił, oscylując w pobliżu najsłabszego poziomu dolara od 24 lat, który osiągnął w poniedziałek.

Bitcoin, największa kryptowaluta, pozostaje pod presją po gwałtownej sprzedaży w ostatnich dniach. We wtorek sprzedano około 22 300 USD, tracąc kolejne 4%. To 68% ostatniego rekordu.

W przypadku surowców ropa Brent, światowy standard ropy naftowej, wzrosła o 0,7%, osiągając poziom 123,06 USD.

Napisz do Anny Hirtenstein na adres [email protected] i do Dave’a Sebastiana na adres [email protected]

Akcje w Azji pozostały pod presją we wtorek.


obrazek:

Frank Robichon/Shutterstock

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.