Koordynatorzy ds. wysyłki Jesse Minter i Greg Roman szczegółowo opisują swoją filozofię i plany

COSTA MESA, Kalifornia — Koordynator obrony Los Angeles Chargers Jesse Minter i koordynator ataku Greg Roman spotkali się w czwartek z autorami beatów w siedzibie zespołu, aby uzyskać dostęp do ich wstępnych odpraw prasowych. Koordynator zespołów specjalnych Ryan Ficken, który został zatrudniony z poprzedniego sztabu trenerskiego, również zadał pytania.

Minter i Roman omawiają swoje filozofie, plany, oceny składów i nie tylko. Skoncentrujemy się na ich sesjach, ponieważ fani Chargers powinni dobrze znać Fickena, który obecnie rozpoczyna swój trzeci sezon w drużynie.

Oto notatki i wnioski z czasów Mintera i Romana.

Minter szuka „twardości i fizyczności”

• Ogólnie rzecz biorąc, Minter zredukował swoją filozofię do ważnego punktu.

„Naprawdę wierzę, że defensywny futbol to w 50% to, w co grasz i w 50% to, jak to robisz” – powiedział.

Po jednej stronie znajduje się wykres oraz X i O. Z drugiej strony jest styl gry i cztery filary, na które kładł nacisk przez ostatnie dwa sezony jako koordynator obrony stanu Michigan pod wodzą Jima Harbaugha – niszczenie bloków, szokujący wysiłek, zakłócanie gry i wstrętna komunikacja. W czwartek wyraził to inaczej.

„Myślę, że wierzymy w taki styl futbolu, który pozwala grać zwycięski futbol” – powiedział Minter, odnosząc się do Harbaugha. „To wymaga wytrzymałości i siły fizycznej”.

Głębiej

Home Depot, „Ted Lasso” i samochód kempingowy: czego dowiedzieliśmy się ze wstępu do ładowarek Jima Harbaugha

• Jeśli chodzi o schemat, ważnym aspektem obrony Mintera jest jego gra w przebraniu i rotacje po snapie. Obrońcy Chargers muszą być świadomi tej strategii, ponieważ przebieranie się było ważną częścią tego, jak były trener Brandon Staley chciał grać w obronie. Staley często mówił o jak największym utrudnieniu rozgrywającym przeciwnika poprzez coś, co nazywał „zmianą wizerunku”.

W teorii jest to atrakcyjne podejście. Ale sposób, w jaki te elementy przebrania są wykonywane i nauczane, jest ważny. W przypadku Staleya jego obrona stała się tak skomplikowana, że ​​gracze nie byli w stanie jej konsekwentnie wykonywać. Mintera zapytano o przebranie w obronie oraz o to, jak udaje mu się zachować równowagę pomiędzy złożonością gry w starciu z rozgrywającymi przeciwnika a atrakcyjnością dla swoich zawodników.

„Naprawdę trzymam się przekonania, że ​​należy uczyć «koncepcji»” – powiedział Minter. „Kiedy pozyskujemy graczy poza sezonem, staramy się zrozumieć, co chcemy wydobyć z określonych relacji i jak chcemy, aby to wyglądało. Jeśli rozgrywający wie, że jesteś w tym zasięgu, prawdopodobnie tam poleci piłka, biorąc pod uwagę awans rozgrywającego. Kiedy więc wykonasz określony zasięg i wiesz, gdzie jest słaby punkt, cóż, zróbmy wstępny scenariusz. Co spowodowałoby, że rzuciłby piłkę tam, gdzie mamy przewagę i pokazał mu inny wygląd?

READ  Menedżer New York Red Bulls Gerhard Strober zrywa

„Naprawdę myślę, że próbuję uczyć tej koncepcji od samego początku. Oto siła tej relacji, oto jej słabość. Jeśli wiedzą, że jesteś w tej relacji, oto dokąd pójdzie piłka. I naprawdę myślę, że gracze zaczynają przejmować inicjatywę i cóż, pokażmy to, ponieważ wiemy, że naprawdę staramy się, aby on rzucił tutaj piłkę. To wszystko jest ze sobą powiązane. Wszystko jest wyliczone. I naprawdę myślę, że kiedy gracze naprawdę się nauczą co robimy, to oni zaczynają przejmować przebrania i tak dalej.

Ta ostatnia część odpowiedzi jest kluczowa. Ostatnie dni kadencji Staleya obrońcy nakreślili surowy obraz. Często zwracali się do Staleya i innych członków sztabu defensywnego, aby powiedzieć trenerom, że plan jest zbyt skomplikowany. Zażądali ograniczenia niektórych aspektów. Uważali, że dzięki temu będą mogli grać szybciej. Próbowali przejąć tę nieruchomość. Ale te prośby wielokrotnie trafiały w próżnię.

Podejście Mintera, przynajmniej na podstawie jego czwartkowych wypowiedzi, wydaje się być odejściem od tego.

„Będziemy pracować w tempie, w jakim ci goście mogą pracować” – powiedział Minter. „W pierwszym roku może tak nie być. Może to być dużo, w zależności od tego, jak wszystko się zacznie”.

pogłębiać

Głębiej

Poczta Chargers: sztab trenerski Jima Harbaugha, potrzeby projektowe, bezpłatna agencja i nie tylko

• Minter powiedział, że pracuje nad najnowszym filmem Chargers, odkąd został zatrudniony na początku tego miesiąca. Zapytany, co się wyróżnia, wspomniał o pierwszej grupie: „Nie ma wielu ludzi, którzy mają motywację lub wyróżniają się tak jak my”.

Oczywiście ta grupa może wyglądać inaczej w zależności od tego, jak Chargers poradzą sobie z sytuacją w zakresie limitów w nadchodzących tygodniach. Według Over the Cap zarówno Khalil Mack, jak i Joey Bosa mają zamiar osiągnąć limit przekraczający 30 milionów dolarów w 2024 roku i bardzo trudno byłoby utrzymać ich w składzie w ramach ich obecnych kontraktów. Te decyzje dotyczące górnego limitu wynagrodzeń są „powyżej mojego poziomu wynagrodzenia” – stwierdził Minter. Ale zaproponował coś takiego: „Jako trenerowi to jest to, co lubisz. Bardzo chciałbym mieć tę trójkę. Trzecim zawodnikiem jest Tuli Tuipulota, zawodnik z drugiego roku, który spieszy się z podaniem, który z pewnością znajdzie się w składzie. Tuipulota to wschodzący zawodnik gwiazda.”


Tuli Tuipulotu, Joey Bosa i Khalil Mack (nie na zdjęciu) dają Chargers niebezpieczne trio, które spieszy się z podaniami – jeśli uda im się znaleźć sposób na utrzymanie ich wszystkich w składzie. (Brad Rempel/USA Today)

• Po dotarciu na obręcz Minter wspomniał o kolejnym zawodniku: zabezpieczającym Derwinie Jamesie Jr. „Wyjątkowy zawodnik” – powiedział Minter. W tym schemacie defensywnym mogą prosperować wszechstronne zabezpieczenia. Spójrz tylko, jak Mike McDonald — koordynator obrony w Michigan przed przybyciem Mintera — korzystał z zabezpieczeń All-Pro Kyle’a Hamiltona w drużynie Baltimore Ravens w zeszłym sezonie. James może zrobić wiele różnych rzeczy. Najważniejszym zadaniem Mintera będzie wymyślenie, jak najlepiej go wykorzystać. Czasami James nosił zbyt wiele kapeluszy pod rządami Staleya, co wpływało na jego wyniki, szczególnie w 2023 roku.

READ  Rory McIlroy ma wielki dzień na British Open. Za nim podąża Victor Hovland.

„Granica jest cienka, ponieważ jest tak wszechstronny” – Minter powiedział o Jamesie. „Chcemy spróbować uczyć obrony koncepcyjnie, chcemy uczyć rzeczy jako koncepcji, czy to w strukturach ataku, czy koncepcjach osłon. Jeśli uda nam się to zrobić w okresie od teraz do września, da to chłopakom możliwość trochę ruchu nieco więcej.”

„Chcę, żeby zrozumiał, jak nadajemy pewne relacje. I myślę, że jeśli naprawdę spróbujesz spojrzeć na to w ten sposób i zrozumieć, w tym tygodniu może uda nam się przenieść cię tutaj, abyśmy mogli z tobą zrobić więcej. A może Jest to problem dotyczący pojedynków, którym chcemy, abyście mogli się zająć.” Chcemy więc, aby był figurą konkursową i chcemy pozwolić mu robić rzeczy, w których robi naprawdę dobrze.

Minter dodał, że po obejrzeniu Jamesa zdecydował, że „im bliżej akcji, tym lepiej”.

„To dynamiczny wojownik” – powiedział Minter. „Jest dynamiczny, jeśli chodzi o krycie zawodników. Myślę, że może zatrzymać wiele ostrych końcówek, obrońców i tego rodzaju problemy z meczami, jakie mają inne drużyny. Dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy z nim. Ale chcemy się upewnić, że Wykorzystuję go na najlepszej możliwej pozycji. Nie wiem, gdzie. „To jeszcze przed nami, ale naprawdę nie mogę się doczekać pracy z nim. Myślę, że będzie dynamicznym graczem”.

Rzymianie dążą do zrównoważonego ataku

• Na swojej wstępnej konferencji prasowej na początku tego miesiąca Harbaugh powiedział, że jednym z jego priorytetów będzie „przyspieszenie postępu”. To specjalność Romana. W czwartek Roman przedstawił to bardzo wyraźnie w ramach swojej wizji.

„Chcemy przeprowadzić zrównoważony atak” – dodał. „Chcemy móc biegać, kiedy chcemy, i rzucać, kiedy chcemy. Jeśli zapewnią odpowiedni wygląd, aby to uruchomić, chcemy móc biegać na wysokim poziomie. Wszędzie, gdzie jestem poszedłem, taki był w pewnym sensie cel, próba przeprowadzenia ataku.” Kompletny.

„Chcemy mieć tożsamość w ataku. Chcemy, aby była to silna, silna tożsamość. Właśnie nad tym pracujemy. Myślę jednak, że w tej lidze naprawdę możesz pomóc w dyktowaniu obrony, jeśli masz mocny atak. Jeśli naprawdę porozmawiasz z większością koordynatorów obrony w tej lidze: „I odsuwam ich na bok. Kiedy grają z naprawdę dobrą drużyną, trochę się pocą. W tym tygodniu śpią trochę mniej Dlatego myślę, że w naszym najlepszym interesie jest posiadanie zrównoważonego ataku”.

READ  Zdecydowany home run Luke’a Raleya dał Rays zwycięstwo nad Orioles

• Kolejnym naturalnym pytaniem było: Jak pogodzić realizację wizji tej rozgrywanej gry, jednocześnie maksymalizując talent rozgrywającego Justina Herberta?

„W tym miejscu musisz wrócić do tego, co ostatecznie jest dla ciebie ważne, a dla nas jest to zwycięstwo” – powiedział Roman. „Więc cokolwiek to będzie w tym konkretnym tygodniu. Być może będziemy musieli mocno dać z siebie wszystko w tej grze, aby wygrać. Być może będziemy musieli rozegrać to w przyszłym tygodniu. Jak to będzie wyglądało w statystykach i tak dalej, naprawdę mnie to nie obchodzi. To naprawdę nie jest częścią tego, co próbuję zrobić.” „Statystyki i inne rzeczy się zdarzają, a ich efektem jest produkcja i sukces. Zatem jeśli masz zrównoważony atak, powinieneś mieć bardzo dobre statystyki w obu obszarach”.

„Mogę to ująć w ten sposób: Czy możesz sobie wyobrazić Justina Herberta rozgrywającego świetną grę biegową? Ja tak na to patrzę.

Naturalnie Herbert nigdy w swojej karierze nie rozegrał ponadprzeciętnego meczu biegowego. Prawda jest taka, że ​​na retoryczne pytanie Romana nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, bo jeszcze go nie widzieliśmy.

„Chcemy mieć atak, który wspiera jego talent, a jest na to wiele różnych sposobów” – powiedział Roman. „Ale rozgrywający nie może zrobić wszystkiego sam”.


Justin Herbert z ponadprzeciętną grą biegową? To coś, czego jeszcze nie widzieliśmy na poziomie NFL, ale będzie to bramka pod wodzą Grega Romana. (David Butler II/USA Today)

• Roman stworzył doskonałe gry biegowe wszędzie, gdzie był w swojej karierze trenerskiej, i powiedział, że kluczem do budowania na tym etapie jest „zaangażowanie”.

„Trzeba w to zainwestować” – powiedział Roman. „Następnie musisz uzyskać wpisowe od graczy, a następnie musisz to faktycznie zrobić. W trakcie meczów musisz faktycznie ogłosić zwycięstwo. Zrobimy, co w naszej mocy, aby wygrać, ale musisz się do tego zobowiązać inaczej nie będziesz mieć szans na bycie lepszym niż przeciętny”.

Będzie to zachęcające dla ofensywnych liniowych i obrońców Chargers. Pod rządami Joe Lombardiego i Kellen Moore często panowało wrażenie, że poprzedni gracze nie angażowali się w grę typu run. Gracze czasami mieli trudności z złapaniem rytmu. Jedno jest pewne: w przypadku sztuk rzymskich tak się nie stanie.

„Musisz dać graczom szansę wyrażenia swoich zdolności fizycznych poprzez to, co faktycznie robisz, gry, które nazywasz” – powiedział Roman.

• Roman wyjaśnił jedną rzecz: „Staramy się być świetni w prowadzeniu piłki i staramy się być świetni w rzucaniu piłką. Cały czas staramy się być dobrzy w obu przypadkach”.

pogłębiać

Głębiej

Wnioski z dni gry Jima Harbaugha Chargers: „Jest gotowy do walki”

(Najlepsze zdjęcia Jessego Mintera i Grega Romana: Junfu Han i Mitch Stringer/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *