Korea Północna wysyła do Korei Południowej 600 dodatkowych balonów na śmieci

Wkrótce będę Suk/Yonhap/AFP

Śmieci z balonu wysłanego najwyraźniej przez Koreę Północną są rozrzucone na ziemi w Incheon w Korei Południowej, 2 czerwca 2024 r.CNN

Korea Północna zintensyfikowała działania mające na celu utylizację balonów ze śmieciami – urzędnicy z Seulu zgłosili, że do Korei Południowej przedostało się około 600 unoszących się w powietrzu odpadów, rozrzucając po całym kraju niedopałki papierosów, papier i skrawki ubrań.

Połączeni Szefowie Sztabów Korei Południowej oświadczyli, że wśród balonów, które przybyły do ​​kraju w sobotni wieczór, „nie znaleziono żadnych materiałów zagrażających bezpieczeństwu” – w przeciwieństwie do tego, co wydarzyło się kilka dni temu, kiedy Zużyty papier toaletowy Znaleziono je w niektórych ze 150 balonów, które przekroczyły granicę.

Najnowsze zdjęcia opublikowane przez Połączonych Szefów Sztabów pokazują dużą torbę zawierającą coś, co wygląda na papier pozostawiony na poboczu drogi, podczas gdy inne zdjęcia przedstawiają funkcjonariuszy sprawdzających śmieci rozrzucone na ziemi. Inni pokazali spalone niedopałki papierosów.

Według zdjęć opublikowanych przez władze paczki transportowane są dużymi balonami wypełnionymi gazem.

Korea Południowa stwierdziła, że ​​jej wojsko współpracuje z policją, władzami lokalnymi, Ministerstwem Bezpieczeństwa i Dowództwem ONZ, aby bezpiecznie odzyskać balony i gruz. Balony znaleziono w stolicy Seulu, a także w prowincjach Gyeonggi i Chungcheong. Niektóre zaobserwowano ponad 300 kilometrów (ponad 185 mil) na południe od stolicy, w prowincji Gyeongsang.

Wkrótce będę Suk/Yonhap/AFP

Żołnierze sprawdzają wrak balonu wysłanego przez Koreę Północną, który wylądował w Incheon w Korei Południowej 2 czerwca 2024 r.

Od końca roku oba sąsiednie kraje są od siebie odcięte Wojna koreańska z 1953 r Z rozejmem. Technicznie rzecz biorąc, nadal są w stanie wojny.

Jak wynika z oświadczenia północnokoreańskiej państwowej Koreańskiej Centralnej Agencji Informacyjnej, Kim Jo Dzong, siostra północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una – wyższego rangą urzędnika reżimu-samotnika – określiła balony jako „szczere prezenty” i obiecała wysłać więcej. w środę.

READ  Xi wyjeżdża za granicę, aby wzmocnić swoją strategiczną rolę

Porównała działania Korei Północnej z wieloletnią praktyką Korei Południowej polegającą na wysyłaniu w przeciwnym kierunku balonów zawierających antykoreańskie ulotki.

Korea Północna jest prawie całkowicie odcięta od reszty świata i ma ścisłą kontrolę nad informacjami, które wprowadza i wysyła. Materiały zagraniczne, w tym filmy i książki, są zakazane, z kilkoma wyjątkami za zgodą państwa; Dysydenci twierdzą, że osobom przyłapanym na posiadaniu przemycanych zagranicznych towarów często grożą surowe kary.

Na początku tego roku południowokoreańska grupa badawcza opublikowała rzadki materiał filmowy, który według niej przedstawiał północnokoreańskich nastolatków Zostaje skazany na ciężką pracę Aby oglądać i rozpowszechniać koreański dramat.

W ostatnich dziesięcioleciach ograniczenia zostały nieco złagodzone wraz z rozszerzeniem stosunków Korei Północnej z Chinami. Początkowe kroki w celu otwarcia pozwoliły na użycie niektórych elementów z Korei Południowej, w tym części kultury popularnej, Przedostać się do izolowanego kraju – zwłaszcza w latach 2017 i 2018, kiedy poprawiły się stosunki między obydwoma krajami.

Jednak w kolejnych latach sytuacja w Korei Północnej uległa pogorszeniu i rozmowy dyplomatyczne zostały zerwane Surowe zasady zwrotów Na swoim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *