Koszykówka Kentucky pokonuje Providence: końcowy wynik, podsumowanie i wnioski z gry turniejowej NCAA

Kentucky Wildcats pokonali Providence Friars w piątek wieczorem w pierwszej rundzie turnieju NCAA wynikiem 61-53.

Koty zaczęły trochę wolno, ale najwyraźniej były gotowe, aby to rozpocząć. Jacob Tobin zapewnił sobie ofensywę wcześnie, gdy Oscar Cheppui zdominował tablice i wysadził Antonio Reevesa pod koniec drogi, aby objąć prowadzenie 38-32 po pierwszej połowie.

Po przerwie gra zwolniła. W połowie drugiej połowy zespoły zgromadziły 15 punktów.

Jednak Cats udało się umieścić to daleko w tyle za dominującymi występami Oscara Cheppuisa i Antonio Reevesa.

Małpa z tyłu, gdy Koty zapewniły sobie pierwsze zwycięstwo w turnieju NCAA od 2019 roku. W niedzielę zagrają ponownie ze zwycięzcą turnieju Stan Kansas i stan Montana.

Kwestie obręczy

Kentucky nie był w stanie się rozgrzać z powodu awarii obręczy, która również miała wpływ tornada w stanie Iowa w poprzedniej grze.

Tymczasem bracia nie mieli problemów z oddaniem strzału.

To niesamowity problem, który pojawił się na największej scenie uniwersyteckiej koszykówki. Stan Iowa został zmuszony do zażądania zatrzymania z powodu problemów z obręczami w drodze do strzelania 23,3% z pola.

Takie były felgi, które Kentucky wystrzelił w pierwszej rundzie, a skończyło się na brutalnym starcie 1/8.

Na szczęście Koty się rozgrzały i zdobyły 38 punktów, strzelając 46% z gry i 40% z głębi.

Wheeler nadal siedzi

Safer Wheeler miał zagrać w tym meczu po całym tygodniu treningów, ale nie zabrał głosu w tym meczu.

John Calipari ogłosił przed meczem, że Wheeler ma tylko 70-75% i nie zagra. Od kilku tygodni spekulowano, że Wheeler mógł rozegrać swój ostatni mecz w mundurze Kentucky, i wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne z dnia na dzień.

Wheeler nie grał od 4 lutego. Podejrzanie przegapił Dzień Seniora z powodu operacji kości ogonowej po kontuzji kostki. Big Blue Nation zapytał, dlaczego operacja została przeprowadzona tego ranka, ale Calipari nalegał, aby zagrał ponownie w tym sezonie.

Po dokładnym treningu przez cały tydzień i wciąż nie graniu, wygląda na to, że teoretycy spisku mogli mieć rację, a Wheeler rozegrał swój ostatni mecz z Kotami.

Oscar Chibuy tworzy historię

Co jeszcze możesz powiedzieć? Oskar. Chibui. Jasne, wszyscy mamy w tym roku problemy z Tshiebwe. Jego obrona była słaba, a operacja wyraźnie wpłynęła na jego sprawność sportową, przynajmniej na początku.

Jednak panujący Narodowy Gracz Roku wyglądał jak on sam na szkle. Z rekordowymi 25 zbiórkami Kentucky w turnieju NCAA, Big O został także pierwszym graczem w historii koszykówki Kentucky z ponad 15 zbiórkami w turnieju. Facet nie chciał ponownie przegrać w pierwszej rundzie po zeszłorocznej klęsce.

Wydawało się, że Tshiebwe łapał wszystkie zbiórki w pierwszej połowie w absolutnie szalonym występie. Nie zrobił wiele w ofensywie, ale nie musiał.

Oscar Chipui zasmakował sukcesu w turnieju NCAA!

Reeves popełnia przestępstwo

Antonio Reeves jest słomką, która porusza ten napój Big Blue. Koty idą tak jak Reeves, a on przeszedł długą drogę w tej grze, zdobywając 22 punkty, co daje mu trzy szachy. W końcowych minutach uderzył również w ogromny wskaźnik, aby zapewnić, że Kentucky pozostanie na czele na zawsze.

Reeves był podstawą ofensywy Kentucky przez cały sezon, udowadniając po raz kolejny, że sukces Kentucky zależał od jego punktacji.

Atak nie był ładny, ale Reeves po raz kolejny był jasnym punktem w fenomenalnym występie.

Premia: region wschodni jest szeroko otwarty.

Ponieważ najlepszy rozstawiony Purdue właśnie przegrał z 16 rozstawionym Fairleigh Dickinson.