Koszykówka z Memphis po raz trzeci z rzędu wygrywa z ECU

GREENVILLE, Karolina Północna — Koszykówka z Memphis maksymalnie wykorzystała dodatkowy dzień w tym roku, pokonując w czwartek w Menges Coliseum 82:58 East Carolina.

W dniu przestępnym Tygrysy (21-8, 10-6 AAC) przedłużyły swoją passę zwycięstw do trzech meczów. Zwycięstwo przesunęło drużynę Penny Hardaway na pół meczu na czwarte miejsce (z SMU i UAB) w ligowej tabeli. Cztery najlepsze drużyny na koniec sezonu zasadniczego dwukrotnie pożegnają się z turniejem AAC w Fort Worth.

Memphis wita UAB na FedExForum w niedzielę o 16:30, ESPN2.

Niquan Tomlin poprowadził Tygrysy do zdobycia 20 punktów w drugim meczu z rzędu, a David Jones zdobył 18 punktów.

RJ Felton prowadził ECU (14-14, 7-8) z 19.

Oto pięć wniosków z czwartkowego meczu.

„David Jones to David Jones”

Genialny Jones początkowo uśmiechnął się, gdy zapytano go o jego występ w drugiej połowie przeciwko FAU w zeszłym tygodniu. Następnie po prostu go wyświetl.

„Tylko David Jones jest Davidem Jonesem” – powiedział.

Kandydat z All-American i najlepszy strzelec AAC wykorzystał swoje stare sztuczki w meczu przeciwko Buccaneers. ECU nie miało odpowiedzi na mierzącego 180 cm obrońcę, który w ostatnich 14 meczach zdobywał 18 lub więcej punktów 12 razy. Była to także jego szósta bramka w ostatnich siedmiu meczach. Jedyny mecz, w którym nie zakończył meczu double-double, miał miejsce 21 lutego przeciwko Charlotte, kiedy na początku drugiej tercji opuścił mecz z powodu kontuzji oka.

Jahvon Quinerly dyktuje przebieg akcji

Z nielicznymi wyjątkami, gdy bramkarz drużyny gra dobrze, zwykle oznacza to dobre rzeczy.

Jahvon Quinerly był wyjątkowy w swoich ostatnich trzech meczach. Po zdobyciu średnio 15,5 punktu, sześciu asyst i jednej stracie w dwóch zwycięstwach Tygrysów w zeszłym tygodniu, miał kolejny imponujący występ przeciwko ECU.

Quinerly prowadził kontrolowaną grę, kontrolując grę przez cały mecz. Choć nie był aktywny w zdobywaniu punktów (10), mecz zakończył z siedmioma asystami (do dwóch strat) i czterema przechwytami.

READ  Naomi Osaka dotarła do finału Miami Open po raz pierwszy od 2021 roku

Wydawniczy

Hardaway powiedział w zeszłym tygodniu, że był pod wrażeniem inteligentnej gry Tomlina i Nicholasa Jordana w defensywie, chociaż Vladislav Gauldin z FAU zdobył 22 punkty i miał 9 z 9 rzutów z gry.

Przeciwko ECU Tomlin i Jordan połączyli siły, tworząc potężną siłę w ataku na słupku.

Tomlin, który w ostatnich tygodniach stał się gwiazdą drużyny Memphis, po swoim meczu przeciwko FAU, w którym zdobył 21 punktów i miał osiem zbiórek, zdobył 20 punktów i pięć zbiórek przeciwko ECU. Jordan zdobył 14 punktów, trafiając 6 z 8 celnych trafień, co stanowi najwięcej punktów, jakie zdobył od czasu, gdy 10 stycznia stracił 18 punktów w wygranej po dogrywce z UTSA.

Słaba, ale produktywna pierwsza połowa

Plusy: Tygrysy trafiały na 55,6% skuteczności z gry, miały 11 asyst przy 15 celach z gry i do przerwy prowadziły 36-24.

Wady: Tygrysy, po zaledwie sześciu stratach podczas wielkiego zwycięstwa u siebie z FAU w niedzielę, popełniły dziewięć strat w ciągu pierwszych 20 minut. Stracili także osiem zbiórek w ataku i mieli tylko jedno posiadanie.

Pierwsza połowa była nerwowa dla Memphis. ECU ma bilans 3-1 w ostatnich czterech meczach u siebie i nigdy w tym sezonie nie oddało więcej niż 75 punktów przeciwnikowi z AAC na Minges Coliseum. Tygrysy jednak wcześnie dostały swój mecz w polu karnym. Mimo że w pierwszej połowie trafili zaledwie trzy z 11 prób poza łukiem, trafili 12 z 16 rzutów za dwa punkty i trafili 3 z 3 z linii rzutów wolnych.

koszykówka w Memphis: Nae'Qwan Tomlin nigdy nie grał w koszykówkę w szkole średniej. Jak nowa gwiazda Tygrysów pokonała przeciwności losu

Obrona Tygrysów również jest solidna

W zeszłotygodniowych zwycięstwach nad Charlotte i FAU drużyna Memphis traciła średnio 63 punkty na mecz, co znacznie różni się od tygodnia poprzedniego, kiedy zespół tracił 91 punktów na mecz po przegranych z Północnym Teksasem i SMU.

READ  Steiner odchodzi z Haas, a Komatsu przejmuje wiodącą rolę w zespole Formuły 1

Buccaneers przystąpili do rozgrywek z najgorszym atakiem w AAC, notując 64,5 punktu na mecz konferencyjny. Przeciwko Memphis rozpoczęli mecz wynikiem 0 na 7 i 2 z 13 z gry.

Memphis również sprawiało problemy w obronie. W pierwszej połowie ECU popełniło 10 strat. Wszedł do gry ze średnią 10,4 strat przez cały sezon. Buccaneers zakończyli mecz z 17 stratami, najwięcej w meczu w tym sezonie.

Skontaktuj się z pisarzem sportowym Jasonem Munzem pod adresem [email protected] lub na Twitterze @munzly.