Król Karol uczestniczy w mszy wielkanocnej w kościele podczas swojego najważniejszego publicznego wystąpienia od czasu zdiagnozowania raka


Windsor, Anglia
CNN

Król Karol III Od tego czasu odbył najważniejszy występ Zdiagnozowano raka W zeszłym miesiącu weź udział w tradycyjnym Nabożeństwo Jutrzni Wielkanocnej W niedzielę w Windsorze.

Charles (75 lat) wydawał się w dobrym nastroju, kiedy przyjechał samochodem do kaplicy św. Jerzego, XIV-wiecznego budynku na terenie zamku Windsor, około godziny jazdy samochodem od Londynu. Na wydarzenie, które jest kluczowym wydarzeniem w królewskim kalendarzu, towarzyszyła mu żona, królowa Camilla.

Zazwyczaj powiększona rodzina królewska zbiera się na Wielkanoc w zamku Windsor przed wspólnym wyjściem do kościoła. Ich przybycie jest zwykle monitorowane przez personel mieszkający w Windsorze, albo z pobliskiego skarpy trawy, albo z progu domu.

Para królewska pomachała radośnie do tłumu życzliwych osób, zanim udała się do kościoła przez portyk w Galilei.

Członek publiczności wezwał brytyjskiego monarchę, aby życzył mu „wesołych Świąt”, na co ten odpowiedział: „I tobie”.

Anne Daly, emerytowana stewardessa, była jedną z osób, które kilka godzin czekały przed kościołem na przybycie króla. Powiedziała CNN, że wybrała się w trzygodzinną podróż pociągiem ze stolicy Walii, Cardiff, aby „wspomóc” jego i księżną Walię po zdiagnozowaniu u nich raka.

„Wyglądał wspaniale. Uśmiechał się do mnie i trochę się śmiał. Bardzo podobała mu się walijska flaga” – dodała.

Justin Tallis/AFP/Getty Images

Król Karol i jego żona opuszczają kaplicę św. Jerzego po wzięciu udziału w nabożeństwie wielkanocnym.

Holly Adams/Pool/Reuters

Król wydawał się zrelaksowany podczas niedzielnej wycieczki wielkanocnej, jego najważniejszego publicznego wystąpienia od czasu diagnozy raka.

Tegoroczne uroczystości są bardziej stonowane i uczestniczy w nich mniejsza liczba członków rodziny królewskiej, aby ograniczyć kontakt króla z innymi osobami podczas jego leczenia.

Podczas godzinnego nabożeństwa król i królowa siedzieli oddzielnie od reszty głównego zgromadzenia.

Podobnie jak zmarła królowa Elżbieta II Siedziała osobno dla swoich bliskich Kiedy uczestniczyła w pogrzebie męża, księcia Filipa, który odbył się w warunkach surowych przepisów związanych z pandemią w 2021 roku.

READ  Tory Lanez zaprzeczył nowemu procesowi w sprawie zastrzelenia Megan Thee Stallion

Jako pierwsi członkowie rodziny przybyli na miejsce rodzeństwo króla. Księciu Edwardowi i Sophie – księciu i księżnej Edynburga – towarzyszył ich syn Jakub, hrabia Wessex. Za nimi poszła siostra króla, księżniczka Anna – która szybko pomachała do tłumu – i jej mąż Tim Lawrence, a także książę Andrzej i Sarah Ferguson, księżna Yorku.

Po nabożeństwie młody chłopiec wręczył Camilli bukiet biało-żółtych kwiatów, gdy para królewska opuszczała kościół.

Kolejnymi okrzykami „Wesołych Świąt” Charles zaimponował sympatykom, gdy niespodziewanie podszedł do nich, wywołując aplauz publiczności. Podczas niespodziewanej wycieczki wydawał się zrelaksowany, zatrzymywał się, aby porozmawiać w różnych momentach i ściskał dłonie.

Nie było jasne, czy po nabożeństwie Charles weźmie udział w zwykłym rodzinnym obiedzie. Mówi się, że w nadchodzących dniach on i Camila będą mieli przerwę świąteczną.

Holly Adams/Pool/AFP/Getty Images

Księżniczka królewska macha do publiczności przybywającej na niedzielny rodzinny wypad.

Obecność króla będzie zachęcającym widokiem dla wielu królewskich obserwatorów, po tym jak za radą swoich lekarzy tymczasowo wstrzymał swoje wystąpienia publiczne.

Utrzymywał jednak pewną rękę w prowadzeniu spraw, nadzorując sprawy państwowe i oficjalne dokumenty za pośrednictwem swoich codziennych czerwonych skrzynek od rządu Wielkiej Brytanii, a jednocześnie prowadził prywatne publiczne dzienniki oprócz regularnych cotygodniowych spotkań z premierem Rishim Sunakiem.

W ostatnich dniach przyjął nowych ambasadorów Mołdawii i Burundi w Pałacu Buckingham, spotkał się z Sekretarzem Generalnym Forum na Rzecz Podatnych na Klimat oraz z grupą przywódców społecznych i religijnych z całej Wielkiej Brytanii.

Karol starał się zapewnić naród, że za kulisami zajmuje się kwestiami konstytucyjnymi Wiadomość osobista przed Świętami Wielkanocnymi.

W nagranym w czwartek przemówieniu wygłoszonym podczas corocznego nabożeństwa Royal Maundy powtórzył swoje przyrzeczenie koronacyjne, że „nie po to, aby mu służono, ale aby służyć” „z całego serca”.

READ  Aktualizacje dotyczące procesu Johnny Depp v Amber Heard: dzisiejsze najświeższe wiadomości, aktualizacje, obrady, werdykt...

Otrzymuj bezpłatny biuletyn Royal

Zarejestruj się w Royal News w CNNcotygodniowy biuletyn zawierający szczegółowe informacje na temat rodziny królewskiej, tego, co robi w miejscach publicznych i tego, co dzieje się za murami pałacu.

Wyraził także swój „głęboki smutek” z powodu niemożności przyłączenia się do zboru, mówiąc, że nabożeństwo „zajmuje szczególne miejsce w moim sercu”.

Królowa delegowała w imieniu męża rozdawanie tradycyjnych pieniędzy Maundi – specjalnie wybitych monet – wśród osób w dowód uznania za ich służbę dla Kościoła i społeczności lokalnej.

Wyraźnie nieobecni na niedzielnych obchodach Wielkanocy byli książę i księżna Walii wraz z trójką dzieci. Walijczycy byli obecni w zeszłym roku, a książę Ludwik po raz pierwszy pojawił się na rodzinnym wyjeździe, ku uciesze królewskich obserwatorów.

Od czasu, gdy Catherine nieco ponad tydzień temu ujawniła tę informację, w pięcioosobowej rodzinie panował spokój Rozpocząłem chemioterapię na raka Stwierdzono to w badaniach pooperacyjnych po planowanej w styczniu operacji jamy brzusznej.

Walijczycy spędzają razem Święta Wielkanocne, zmagając się z diagnozą Kate.

Rzecznik Pałacu Kensington powiedział w ubiegłą sobotę, że książę i księżniczka byli „Jestem bardzo wzruszony ciepłem i wsparciem publiczności”. Byli „wdzięczni za zrozumienie ich prośby o zachowanie prywatności w tej chwili”.

Od Bożego Narodzenia Kate nie była widziana oficjalnie. Pałac Kensington początkowo sugerował Wielkanoc jako okres, w którym wróci do obowiązków pooperacyjnych. Jej powrót został jednak przełożony do czasu, aż zespół medyczny wyrazi na to zgodę.

Oczekuje się, że książę William powróci do wystąpień publicznych w połowie kwietnia, gdy książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis wrócą do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *