Kryptowaluta Luna spada do 0 USD, gdy skarby podłogowe spadają z powodu ustalania; Bitcoin wysoki

Bitcoin Odbił się w piątek, skacząc powyżej 30 000 USD pomimo trwających problemów z TerraUSD powodujących panikę na rynku kryptowalut.

Według danych CoinGecko, największa kryptowaluta na świecie o godzinie 4:00 czasu wschodniego kosztowała około 30 262,85 USD, co oznacza wzrost o 8% w ciągu ostatnich 24 godzin po spadku do poziomów nienotowanych od końca 2020 r. na początku tego tygodnia.

Jednak waluta cyfrowa nadal spadła o 16% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Niedawny upadek kryptowaluty, którego byłem świadkiem Z rynku zniknęły miliardy dolarówgłównie z powodu upadku kontrowersyjnego stablecoina znanego jako TerraUSD Lub UST, który ma być powiązany z dolarem amerykańskim.

Jednak, według danych CoinGecko, podziemne papiery skarbowe straciły swój kurs walutowy i w piątek wyniosły około 14 centów.

Lunatoken ściśle powiązany z UST, jest teraz wart 0 USD.

Szafki podłogowe zostały przymocowane i Luna. UST nazywa się arytmetycznym stablecoinem, co oznacza, że ​​peg $1 ma być zarządzany przez kod bazowy. To zasadniczo różni się od innych stablecoinów, takich jak Lina I USDC Wspierane przez rzeczywiste aktywa, takie jak obligacje. Zbiorniki podziemne nie mają rezerw światowych.

Algorytm zbiornika podłogowego działa poprzez a Kompleksowy system wybijania i wypalania monet Aby utrzymać stabilność cen. Token UST jest tworzony przez zniszczenie niektórych kryptowalut związanych z Luną, aby utrzymać sztywność dolara.

Ale ekstremalna zmienność rynku wystawiła szafki podłogowe na próbę i nie był w stanie utrzymać kołka.

Dodatkową komplikacją jest fakt, że blockchain Terra, który obsługuje UST i Luna, dwukrotnie przestał przetwarzać transakcje w czasie krótszym niż 24 godziny.

Oprócz sagi o kryptowalutach na rynki kryptowalut uderzyło wiele innych problemów, w tym szczyt Wysoka inflacja i stopy procentowe to spowodowało Sprzedawaj na światowych giełdach przefiltrowane. Ruchy cen kryptowalut zostały powiązane z rynkami akcji.

READ  Kontrakty terminowe Dow: „szybka” zmiana Fed uderza w rynkowy rajd; Elon Musk kradnie grzmot Donalda Trumpa

„Sytuacja Luna/UST bardzo mocno wpłynęła na nastroje rynkowe. Ogólnie rzecz biorąc, większość kryptowalut spadła.” [more than] 50%. Połączenie tego z obawami o inflację i globalnym wzrostem generalnie nie wróży dobrze kryptowalutom, powiedział Vijay Ayyar, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego i międzynarodowego na giełdzie kryptograficznej Luno.

Nawet duży rajd Bitcoina może nie być trwały.

„Na takich rynkach normalne jest, aby zobaczyć zniesienie 10-30%. Zwykle jest to zniesienie niedźwiedziego rynku, testującego poprzednie poziomy wsparcia jako opór” – powiedział Ayyar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.