Księżna Kate dzieli się najnowszymi informacjami na temat leczenia raka i ogłasza swoje pierwsze publiczne wystąpienie od miesięcy

LONDYN — Katarzyna, l Księżniczka WaliiW piątek przedstawiła rzadkie uaktualnienie stanu zdrowia, stwierdzając w oświadczeniu, że nadal przechodzi chemioterapię z powodu nieznanej postaci raka i że ma przed sobą „jeszcze kilka miesięcy” leczenia, ale czyni „duże postępy”. Księżna Kate, jak ją często nazywano, ogłosiła także swój pierwszy oficjalny krok w życiu publicznym.

Księżniczka w swoim oświadczeniu stwierdziła, że ​​tak Opublikowano w mediach społecznościowychPowiedziała, że ​​w sobotę wraz z rodziną weźmie udział w wielkiej paradzie wojskowej z okazji urodzin króla Karola III.

To była Kate Zdiagnozowano u niego nowotwór Na początku tego roku pozostawała poza zasięgiem opinii publicznej podczas chemioterapii, którą w marcu stwierdziła jako „profilaktyczną”. Nie ujawniając więcej na temat jej stanu, jej biuro oświadczyło, że nie wróci do obowiązków publicznych, dopóki nie zostanie dopuszczona przez zespół medyczny.

ona Było to kiedyś widziane, odwiedziła z mężem sklep rolniczy na początku marca, kilka tygodni przed ogłoszeniem diagnozy, ale w sobotę będzie jej pierwsze oficjalne wystąpienie publiczne od czasu, gdy w styczniu trafiła do szpitala z powodu operacji jamy brzusznej. Podczas tej procedury odkryto raka.

W swoim piątkowym oświadczeniu Kate stwierdziła, że ​​„jeszcze nie wyszła z lasu” i że „była pod wrażeniem wszystkich słodkich wiadomości zawierających wsparcie i zachętę, które otrzymywała przez ostatnie dwa miesiące. To naprawdę zmieniło świat”. pomiędzy Williamem a mną i pomógł nam przetrwać trudne chwile.”

Pałac Kensington w Londynie opublikował w piątek nowe zdjęcie Kate w związku ze swoim oświadczeniem, które według niego zostało zrobione na początku tygodnia w domu rodziny królewskiej w Windsorze, na zachód od Londynu.

Zdjęcie opublikowane przez Pałac Kensington 14 czerwca 2024 r. przedstawia Katarzynę, księżną Walii, w posiadłości brytyjskiej rodziny królewskiej Windsor, na zachód od Londynu.

Matt Porteous/Biuletyn księcia i księżnej Walii


„Robię duże postępy, ale każdy, kto przeszedł chemioterapię, wie, że są dobre i złe dni. W te złe czujesz się słaby i zmęczony i musisz dać swojemu organizmowi odpocząć. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz osiągnąć. Wykorzystaj w pełni dobre samopoczucie.”

Kate powiedziała, że ​​trochę pracuje z domu i rozumie się, że zacznie wykonywać więcej w dni, kiedy poczuje się na to wystarczająco dobrze.

Kate Nie przyszedłem W ubiegłą sobotę odbyła się uroczysta próba generalna przed coroczną paradą Color Band z okazji oficjalnych urodzin brytyjskiego monarchy. Tradycja Trooping the Colour, której początki sięgają XVIII wieku, nie pokrywa się z faktyczną datą urodzin króla, którą dla 75-letniego Karola jest listopad.

Kate jest honorowym pułkownikiem Gwardii Irlandzkiej, a pod koniec maja jednostka wojskowa udostępniła w mediach społecznościowych wiadomość, w której księżniczka z góry przeprosiła za nieobecność na próbie generalnej.

„To dla mnie wielki zaszczyt być waszym pułkownikiem i bardzo mi przykro, że nie mogłam przyjąć pozdrowienia na tegorocznym Przeglądzie Pułkownika” – napisała Kate w liście. „Proszę przeprosić cały pułk, ale mam nadzieję, że wkrótce będę mógł ponownie was wszystkich reprezentować”.

Teściem Kate był król Karol III Zdiagnozowano u niego także bliżej nieokreślony nowotwór Na początku tego roku i jest w trakcie leczenia. Wrócił do swoich obowiązków publicznych i powiedział, że weźmie udział w paradzie Trooping of the Color, chociaż powiedział, że w paradzie będzie jechał wozem, a nie konno.

READ  Kim Kardashian szuka swoich sióstr po awanturze Kylie Jenner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *