Kumulacja Powerball wzrasta do 975 milionów dolarów po braku zwycięstw w losowaniu, które odbyło się 30 marca

W sobotnim losowaniu Powerball nikt nie trafił wszystkich sześciu liczb, przez co jackpot wzrósł do 975 milionów dolarów.

Wylosowane liczby: 12, 13, 33, 50, 52 i czerwona Powerball 23.

Nikt nie zdobył głównej nagrody Powerball od Nowego Roku, kiedy to w 37 losowaniach z rzędu nie znalazł się zwycięzca jackpota. Ta passa bez zwycięzcy zbliża się do rekordowej liczby 41 losowań z rzędu, ustanowionej dwukrotnie w latach 2022 i 2021.

Wysokie szanse na wygraną wynoszące 1 do 292,2 miliona sprawiają, że jest to rzadki jackpot. Utrudniając zdobycie najwyższych nagród, jackpoty mogą rosnąć i przyciągać większą sprzedaż.

Nagroda w wysokości 975 milionów dolarów przeznaczona jest dla pojedynczego zwycięzcy, który wybierze rentę płatną przez 30 lat. Zwycięzcy, którzy wybiorą gotówkę, otrzymają 471,7 miliona dolarów. Nagrody podlegają podatkom federalnym, a wiele stanów opodatkowuje wygrane na loteriach.

Szansa na wygranie jackpota Powerball wynosi 1 do 292,2 miliona.

The Częstotliwość dużych jackpotów Zarówno Powerball, jak i Mega Millions podwoiły w ostatnich latach ceny biletów i obniżyły kursy.

Ostatni sierpień, Zwycięski los został sprzedany Neptune na Florydzie o jackpot o wartości 1,6 miliarda dolarów, największy w historii Mega Millions i trzeci co do wielkości w historii loterii. W lutym 2023 r. zwycięski los sprzedany w pobliżu Los Angeles zapewnił wygraną w Powerball o wartości 2,04 miliarda dolarów. Największy w historii loterii.

W Powerball gra się w 45 stanach oraz w Waszyngtonie, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Losowania Powerball odbywają się w każdy poniedziałek, środę i sobotę o godzinie 23:00.

READ  Voyager 1 NASA wysyła tajemnicze informacje spoza naszego Układu Słonecznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *