Lakers kontra Grizzlies Końcowy wynik: Anthony Davis wygrywa w noc Pau Gasol

W noc, która zostanie zapamiętana, gdy koszulka Pau Gasola wspięła się na krokwie, Lakers pozostali skupieni i pokonali drużynę, którą pierwotnie przygotował Gasol, Grizzly z Memphis 112-103. A w czwartej, gdy gra nadal błyszczała, Anthony Davis i Lakishu zamknęli walczące Grizzlies.

W tym, co stało się bardziej anomalią, Davis był dziś wyjątkowy. Kontynuował swój 38-punktowy występ przeciwko Warriors z 30 punktami i 22 zbiórkami. Jego dominacja w farbie wpędziła Jarina Jacksona Jr. w poważne kłopoty i pomogła mu odciąć Grizzlies w czwartej rundzie.

AD może przyciągnąć większość uwagi, ale Dennis Schroeder i Austin Reeves byli dziś świetni.

Dennis miał 17 punktów i był świetny podczas ataku Lakers w trzeciej kwarcie, kiedy odzyskali prowadzenie i kontrolowali grę. Reaves nadal gra coraz więcej przy piłce i wygląda przy tym dobrze. Zdobył 17 punktów, 7 asyst i 4 zbiórki w 32 minuty. Im wyższy jego obrót, tym wyższy pułap.

Ośmielę się powiedzieć, że Lakers toczą się. Wygrali dwa razy z rzędu, poprawili się do 32-34 i są teraz w posiadaniu dziewiątego miejsca na Zachodzie, co pozwoliło im wrócić do gry na 16 meczów przed końcem.

Grizzlies to zespół, który walczył na wyjeździe. Idąc w noc, 20 z ich 25 strat wyszło. Grali dobrze w obronie, aby rozpocząć mecz, ale nie mieli odpowiedzi na AD. Miał 13 punktów w pierwszej kwarcie i pomógł zdominować purpurę i złoto.

Mając niewielką przewagę, Reaves dobrze współpracował z drugą jednostką, aby trzymać Memphis na dystans. Popychał piłkę po boisku i znajdował otwartych graczy, zbierał zbiórki, tworzył punkty drugiej szansy i miał drugi najlepszy plus-minus +5 w drużynie w połowie.

Dobry występ dał AD kilka dodatkowych minut ulgi w drugiej kwarcie, która została jeszcze przedłużona, gdy oddał strzał w twarz, co spowodowało, że wbiegł do szatni na kolejny ułamek sekundy.

READ  Dzień otwarcia: Jak Pitch Clock MLB stał się problemem hittera

Kiedy Davis wrócił, Lakers przegrywali o siedem, a do końca połowy pozostały mniej niż trzy minuty. LA od razu wyglądało lepiej, gdy znalazł się na parkiecie i wymusił przewroty Lakersów jeden po drugim i zamienił oba swoje posiadłości. Zredukowali deficyt do zaledwie jednego, gdy weszliśmy w okres wybicia.

Przerwa to zwykle czas na skorzystanie z łazienki, przekąskę i drinka lub dwa.

Nie dziś wieczorem.

Tego wieczoru Lakers kładli koszulkę Pau Gasol na krokwiach, a miejsce w Crypto.Com Arena nie było puste. Hołdy były przez cały dzień obsypywane artykułami, filmami i konferencją prasową przed meczem. Wszystko zakończyło się tym, że odsłonił swoją koszulkę obok koszulek Kobego z 8. i 24. Łzy wezbrały w oczach Pau, jak jestem pewien, że tak było u wielu wiernych Lakersów.

Przy wszystkich emocjach i historii Lakers wisi w powietrzu, gra wciąż musi zostać rozegrana! W połowie trzeciej części Lakers odzyskali prowadzenie dzięki dwóm rzutom wolnym Davisa, a po mocnym wsadzeniu Troya Browna Jr. Los Angeles wróciło na miejsce kierowcy z dwupunktową przewagą w czwartej.

Ale gdy gra wisiała na włosku, Memphis objęło prowadzenie 9-1, aby odzyskać prowadzenie na dziesięć minut przed końcem. Lakers odpowiedzieli, dając Anthony’emu Davisowi piłkę po prawej stronie przy każdej okazji w kwarcie. Znalazł AD Dennisa biegnącego w kierunku kosza, a po dwóch skonwertowanych rzutach wolnych i podaniu Dave’a Davisa do Rui Hachimury Lakers objęli pięciopunktowe prowadzenie i nigdy nie oglądali się za siebie.

gniazda główne

Istnieje niezliczona ilość przymiotników, których można użyć do opisania obecnej formy Anthony’ego Davisa, ale przymiotnik, którego używam, jest rewelacyjny. Ponieważ LeBron James i D’Angelo Russell nadal nie grali, to było wszystko, o co można prosić; 38 punktów przeciwko Timberwolves, 39 przeciwko Warriors i 30 dziś wieczorem. W noc ku czci wielkiego Lakera, który został sparowany z inną supergwiazdą z Los Angeles, AD przypomniał sobie wszystkie powody, dla których był graczem NBA Great 75 i przyszłym Hall-of-Famer.

READ  Brendan Rodgers opuszcza Leicester City w walce o utrzymanie

Lakers zmierzą się teraz z Raptors w piątek z optymizmem, że D-Lo może wrócić do składu. Los Angeles nie dzieli już tylko dwa mecze od celu, jakim jest zajęcie szóstego miejsca w tabeli, co jest teraz bardzo ważne.

Możesz śledzić Edwina na Twitterze pod adresem Ha ha ha ha ha ha.