Latifi przewyższa mokre FP3 Leclerca i Albona

Kanadyjczyk, który walczy o nowy kontrakt na pozostanie w siatce z Team Grove, niespodziewanie rzucił się na szczyt w ostatnich chwilach śliskiego wyścigu FP3, aby zająć drugie miejsce na treningu Leclerca.

Alex Albonktóry przed chwilą zdobył flagę Williams Jego kolega z drużyny zajął trzecie miejsce, wyprzedzając byłego kolegi z drużyny Red Bulla i broniącego tytułu mistrza Max Verstappen.

Ulewny deszcz w godzinie poprzedzającej 3PR, który pomógł zalać pole i spowodował rozlanie kilku przyczep kempingowych, stworzył ostrożny początek godzinnej sobotniej sesji.

Leclerc był pierwszym samochodem, który pojawił się trzy minuty później, a następnie jego kolega z drużyny Sainz, a następnie obaj McLarens, Zhou Guanyu. Alfa RomeoA Wycieczka Lance’a A Mick Schumacher Dołącz do akcji.

Opona całkowicie mokra była wyborem grupy, a Leclerc zabrał gumę o niebieskich ściankach do metra i 46.044 s, zanim Sainz znalazł pół sekundy, aby tymczasowo usiąść na szczycie opakowania.

Alonso, dwukrotny mistrz, zaryzykował na półmetku, co wymagało wielu poprawek na okrążeniu i ostatecznie straciło 5,8 sekundy, ponieważ punkt przecięcia jeszcze nie dotarł.

Charles Leclerc, Ferrari F1-75

Zdjęcia: Glenn Dunbar / zdjęcia sportów motorowych

Pełna wilgotność była nadal optymalną oponą do warunków, a Leclerc potrzebował tylko 10 minut, aby rozłożyć swój wysiłek 1m43.364, który zaprowadziłby go na szczyt tabeli liderów przez prawie całą sesję.

To dało mu przewagę o 1,25 sekundy nad Sainzem, zanim nadszedł ulewny deszcz – ani Red Bull, ani mercedes Samochody, które wyjechały z garażu.

Z Leclerc i Vettelem poza torem na zakręcie 7, Ferrari Benchmark pozostał, chociaż Alonso był w stanie uzyskać co najmniej 2,4 sekundy blisko awansu na trzecie miejsce Daniel Ricciardo.

Stroll przechytrzył Alonso przed serią fauli w czwartym zakręcie – Zhou, Pierre GaslyA Mikołaja Latifiego A Alex Albon kontratakuje i nadsterowuje, aby zażądać wybiegu na zewnątrz lewej dawki średniej prędkości.

READ  Minnesota Twins umieściła wschodzącą gwiazdę Joe Ryana na liście osób zarażonych COVID-19

Gdy warunki się pogarszają, Lewis hamilton Leclerc całkowicie opróżnił kokpit, pozostawiając po 22 minutach tylko Micka Schumachera z toru.

Sześć minut później tor był stosunkowo zajęty, ponieważ stojąca woda zaczęła się rozpraszać – pozwalając Haasowi wspinać się 3-4, a prognoza wskazywała, że ​​nie będzie więcej deszczu, ponieważ widoczność się poprawiła.

To nie powstrzymałoby Gasly’ego przed wyjęciem żółtej flagi wkrótce po tym, jak wciął się w wewnętrzny krawężnik na zakręcie 7 na zakręcie, który był tuż przed Russellem Russellem na zakręcie 12.

Alex Albon, Williams FW44

Alex Albon, Williams FW44

Zdjęcia: Zach Moger / zdjęcia sportów motorowych

Nastąpiło to w czasie, gdy Mercedes walczył o generowanie temperatury opon na tylnej osi bardziej niż cokolwiek innego, co skłoniło Lewisa Hamiltona do potrząsania głową.

Gdy Alonso wrócił na drugie miejsce, osiągając dystans 1 minuty 43,570 sekundy, kontynuując z Pośrednikami, Vettel Astona Martina wystrzelił czerwoną flagę dziewięć minut przed sprintem.

AMR22 oderwał się od emerytowanego czterokrotnego mistrza świata lewą ręką na zakręcie 10-osobowym, posyłając go w karierowy obrót przez żwir i bokiem do bariery.

Sesja zostanie wznowiona sześć minut później, a Verstappen w końcu ustawi okrążenie analogowe, gdy flaga w szachownicę wyszła, aby poruszać się szybciej, a RB18 osiągnął dystans 1 minuty 43,205 sekundy.

Następnie Leclerc z Ferrari natychmiast przekroczył linię mety – która złapała moment przed skręceniem o 360 stopni z zakrętu 3 – poprawiając się do 1 m 42,141 s.

Gdy Albon wchodził w to, co byłoby jego trzecim kona, wszystkie oczy były skierowane na Latifi w Williamsie.

W zaktualizowanym FW44 osiągnął najlepszy czas w historii w pierwszym sektorze.

Jako ostatni kierowca, który przekroczył linię, Kanadyjczyk spisał razem serię małych fioletowych sektorów, aby przebiec nad linią w czasie 1 m 41,480 s, aby znaleźć 0,6 s nad Leclerc.

READ  Pierwszy kontakt: Adam Shifter z ESPN przeprasza za tweet Dwayne'a Haskinsa; Brett Michaels naciska na Steelersów, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat QB w szkicu

Stało się to pomimo konieczności obejrzenia AlphaTauri Na zakręcie 1 i dużo poprawek.

W rezultacie Verstappen przesunie się na czwarte miejsce, przed Russellem i Alonso.

Tymczasem lider FP1, Sainz, spadnie na siódme miejsce w ostatniej próbie Norrisa i Vettela.

Kevina Magnussena Uzupełnij pierwszą dziesiątkę nad Hamiltonem, Schumacherem i Esteban Ocon.

Prowadzili Ricciardo i Stroll Zhou, podczas gdy Tsunoda zakończył chaotyczną sesję dla AlphaTauri na 17. miejscu na Bottas, Gasly i Sergio Perez Red Bull ukończył najmniej okrążeń, mając zaledwie 21 okrążeń.

Pełne wyniki 3. PR:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.