Leah Thomas: Reporter naukowy „New York Timesa” kpił ze swojego twierdzenia, że ​​osoby transpłciowe muszą przejść „kontrolę hormonalną”

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

New York Times Dziennikarz naukowy Azin Ghrishi zwrócił na siebie uwagę w tym tygodniu swoim reportażem na temat pływaka między Leah Thomastranspłciowy sportowiec, który wywołał ogólnokrajową debatę na temat tego, czy transpłciowe kobiety powinny uczestniczyć w kobiecych sportach.

Thomas trafiła na pierwsze strony gazet w ciągu ostatnich miesięcy po wielokrotnym biciu rekordów pływackich po zaledwie dwóch latach rywalizacji jako biologiczny mężczyzna, pokonując swoje zawodniczki.

LIA THOMAS Z BENZ, ABY WYGRAĆ W BEZPŁATNYM 200 TURNIEJU LIGI IVY, POZNAJ REKORD

A Grishi w opublikowanym w środę raporcie odniósł się do pytania „Co wyróżnia kobiety?”

„Te drażliwe pytania dotyczące natury sportu nie są niczym nowym w sporcie kobiet” – napisała Grishi. „Wystąpiło kilka razy w ciągu ostatniego stulecia, kiedy sportowiec uważany za zbyt męski zaczął wygrywać. Władze sportowe opierały się na testach medycznych – czy to anatomicznych, chromosomowych czy hormonalnych – aby określić kwalifikację do kategorii kobiet, z podobnymi testami nie wymagane dla mężczyzn, ale w świecie elitarnej sprawności fizycznej, gdzie normą jest niezwykła biologia, nauka nigdy nie dała dokładnych odpowiedzi.

Leah Thomas, transpłciowa pływaczka Ben.
(Zdjęcie AP/Josh Reynolds)

Artykuły od dziesięcioleci poruszają kontrowersje w kobiecym sporcie, a eksperci zastanawiają się nad tym tematem.

Jeden z ekspertów, dyrektor Kliniki Identyfikacji Płci Dorosłych w Londynie, dr James Barrett, zasugerował, że kobiety transpłciowe mogą być w niekorzystnej sytuacji w niektórych sportach ze względu na ich ciężkie mięśnie i powiedział The Times: „Kobiety transpłciowe na ogół nie wygrywają pokładzie.. Nie jest tak oczywiste, że w ogóle istnieje przewaga.”

LIA THOMAS OF PEN WYGRAŁA LIGA BLUSZCZOWĄ W 500 ZA DARMO

Jednak reporter Times przyznał: „Niemniej jednak, ze względu na rozwój w okresie dojrzewania, sportowcy transpłciowi mogą mieć pewną trwałą przewagę fizyczną w sporcie takim jak pływanie, na przykład większy wzrost oraz większe dłonie i stopy”.

READ  Kenny Beckett zasługuje na rozpoczęcie swojego pierwszego tygodnia w Pittsburghu; Dziwaczna zmiana obozu w Detroit

Grishi podzieliła się swoim raportem na Twitterze, pisząc: „Lea Thomas jest po prostu najnowszym elitarnym sportowcem ostatniego stulecia, który przeszedł analizę anatomiczną, chromosomową lub hormonalną, aby wziąć udział w zawodach kobiet. Jedna rzecz, którą wszystkie mają ze sobą wspólnego? Wygrywały. „

Krytycy kpili z uwag Grishiego.

Joe Concha, współpracownik Fox News, odpowiedział:

Komentator polityczny Drew Holden napisał: „Trzeba by było ogromnej naiwności, by uwierzyć, że kontrola tutaj nie jest wynikiem tego, że Thomas był członkiem męskiej drużyny pływackiej tego samego uniwersytetu jeszcze w 2019 roku”. „Po prostu nie rozumiem, jak ktokolwiek działający w dobrej wierze mógłby porównać wątpliwe stosowanie i stosowanie testów testosteronu do matematyki, aby walczyć, gdy ktoś, kto rywalizował jako mężczyzna trzy lata temu, teraz rywalizuje jako kobieta”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

„Proszę wyjaśnić, co oznacza „przesiewanie chromosomów” – powiedział dziennikarzowi „Timesa” Stephen Miller, redaktor naczelny The Spectator.

„W końcu znaleźliśmy sposób, by nakłonić feministki do obrony mężczyzn” – zażartował pisarz Substack Jim Treacher.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *