LeBron James dołącza do Michaela Jordana z kolejnym 40-punktowym dorobkiem

NOWY JORK – Niewielu graczy NBA grało w profesjonalną koszykówkę tak długo jak LeBron James, a 39-letnia gwiazda Los Angeles Lakers nadal utrzymuje, że nikt nie zrobił tego lepiej w jego wieku.

James zdobył 40 punktów w niedzielnym zwycięstwie Los Angeles nad Brooklyn Nets 116:104, dołączając do Michaela Jordana jako jedyni gracze w historii NBA, którzy po ukończeniu 39. roku życia zdobyli 40 lub więcej punktów w wielu meczach. James zrobił to już dwukrotnie; Jordan, który grał do 40. roku życia, zrobił to trzykrotnie.

21-letni weteran wszedł z parkietu 13 na 17, a swój rekord kariery osiągnął w 3 s, a z głębokiego uderzenia 9 na 10.

„Wcale nie musisz się opierać [3-pointers] „Ponieważ mogę tak wiele zrobić – mogę zdobyć gola w zasadzie na każdym poziomie na parkiecie, po prostu przechodząc przez połowę kortu” – James powiedział o swoich ulepszonych umiejętnościach strzeleckich na późniejszych etapach kariery. „Ale mając nastawienie na rozwój i pracując nad rzeczami, w kierunku których zmierza liga, liga ta jest ligą, w której ciężko rzuca się za trzy punkty.

„Nie należę do tych gości, którzy chcą wychodzić na boisko i rzucać 12, 14, 15 rzutów za trzy punkty w każdym meczu. Chcę jednak, żeby mnie szanowano, a drużyny muszą grać ze mną na zewnątrz. To wciąż trochę jedno. rzecz dla zespołów.” [think] Jeśli musimy z czegoś zrezygnować, wolimy strzelać piłką z zewnątrz.

Brooklyn niekoniecznie rzucał Jamesowi otwarte spojrzenia. Gwiazda Lakers zrobiło się gorąco, przez co prawie wszyscy zza łuku wymiotowali. Najlepszy wynik zachował na koniec, zdobywając 17 punktów w czwartej kwarcie, trafiając 5 z 6 celnych strzałów (4 z 3 z 3), na koniec meczu po tym, jak Nets zmniejszyli 26-punktową przewagę Los Angeles do zaledwie ośmiu. pozostało 11:42.

READ  Raiders zwalniają trenera Josha McDanielsa i dyrektora generalnego Davida Zieglera

„To niewiarygodne” – powiedział trener Lakers Darvin Hamm. „Powiedziałem mu na naradzie przed jego ostatnim treningiem i ostatecznie go zastąpiliśmy [that I was] Po prostu wdzięczny, że spakował głowę na podróż. „Potrzebowałem wszystkich dziewięciu z tej trójki”.

Dzięki zwycięstwu Los Angeles prowadziło 3:1 po sześciu meczach wyjazdowych, które zakończyły się we wtorek i środę pojedynkami z Toronto Raptors i Washington Wizards. Lakers zajmują dziewiąte miejsce w Konferencji Zachodniej na siedem meczów do końca sezonu zasadniczego – jeden mecz za siódmym w tabeli Phoenix Suns.

Wielkanocne pokazy strzeleckie podniosły Jamesa procent trzech punktów w tym sezonie do 41,6%, co jest najlepszym wynikiem w jego karierze.

„Ludzie, do których strzelał, nie trafili w obręcz” – powiedział Anthony Davis. „Zawsze świetnie się to ogląda. Mam na myśli większość punktów w historii NBA, wiesz? A on ciągle je powiększa. Ale sposób, w jaki to zrobił dziś wieczorem, był genialny”.

James trafiał zaledwie 32,1% z 3 w zeszłym sezonie. Powiedział, że kontuzja, której doznał w lutym 2023 roku – zerwanie ścięgna w prawej stopie – uniemożliwiła mu pracę nad rytmem strzałów zarówno na treningach, jak i w przerwach między meczami.

„Moje stopy czuły się znacznie lepiej” – powiedział James. „W zeszłym roku nie miałem zbyt wiele czasu na częste treningi, ponieważ musiałem upewnić się, że będę mógł leżeć na podłodze i biegać lub truchtać [not] Postaw moje stopy mocno na ziemi. Miałem mnóstwo okazji, żeby nie poddawać się. Prawdopodobnie będziecie mnie widzieć przed każdym meczem na parkiecie, jak pracuję nad swoją grą, nad swoim rzemiosłem. To też bardzo pomogło. Staram się po prostu zachować spójność w moich uderzeniach, za każdym razem wykonuję ten sam strzał. I po prostu pracuj. Po prostu pracuj, pracuj, pracuj, pracuj.”

READ  Baker Mayfield: Ożywienie tendencji do wikingów bardzo pomogło

Kiedy James został zmieniony pod koniec czwartej kwarty, przypieczętował zwycięstwo, otrzymując owację na stojąco od kibiców na stadionie i w dowód uznania nakładając mu koronę na głowę.

Ponieważ James nadal gra tak dobrze, jak zawsze, naturalnie pojawia się pytanie: ile planuje grać?

– Niedługo – powiedział James. „Nie na długo. Oczywiście jestem po drugiej stronie wzgórza. Więc nie będę grać przez kolejne 21 lat, to jest pewne. Ale nie na długo. Nie wiem co i kiedy to nastąpi Być.” „Drzwi się zamkną, kiedy przejdę na emeryturę, ale nie mam zbyt wiele czasu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *