LeBron James zdobywa 50 punktów, aby poprowadzić Los Angeles Lakers do zwycięstwa czarodziejów w „epickim występie”

Los Angeles — James Lebron Kontynuuje redefiniowanie standardów tego, co gwiazda może zrobić na tak późnym etapie swojej kariery.

37-letni James zdobył po raz drugi 50 punktów w ostatnich trzech meczach w podnoszeniu Lakers do tak bardzo potrzebnego zwycięstwa 122-109 nad Washington Wizards w piątek.

Zwycięstwo przyszło sześć dni po tym, jak James strzelił 56 goli przeciwko Golden State Warriors, co było również zwycięstwem Los Angeles. Punkt, są 0-6 w pozostałych meczach i wciąż dopiero dziewiąte w Konferencji Zachodniej (29-37).

W sezonie, w którym Lakers nie dali fanom zbyt wielu powodów, by płacić za bilety, aby ich zobaczyć, James otrzymał nagrodę „Najlepszego gracza! Najlepszego gracza!” Hymn z wyprzedaży tłumów na Crypto.com Arena. Powiedział, że docenia przyjęcie, biorąc pod uwagę, ile razy w budynku słychać było buczenie.

„Słuchaj, wierzący w Lakera wiedzą, kiedy grać złą koszykówkę i wiedzą, kiedy grać w dobrą koszykówkę. Mają prawo do uzyskania takiej odpowiedzi, jakiej chcą” – powiedział James. „Widzieli tak wiele wspaniałych zespołów, tak wiele wspaniałych indywidualności… Dla mnie, będąc częścią tej serii, czuję, że po prostu próbuję dać im szansę na niezapomniane noce.

„Spróbuj dać im coś, z czego mogą być szczęśliwi, dać im coś, z czego będą się czuli dobrze każdego wieczoru. Wiem, że nie było tak wspaniale, jak chcieliby, aby było w tym roku, ale dostajesz małe wygrane, gdy przyjdą”.

Los Angeles wydawało się zmierzać do kolejnej straty, dziewięć razy mniej na początku trzeciej kwarty, kiedy Jamesowi zrobiło się bardzo gorąco. W połowie kwarty, w okresie krótszym niż dwie minuty gry, zdobył 12 kolejnych punktów dla Lakers, aby dać im kontrolę nad grą i wprawić publiczność w szał.

Zrobił to na kilka sposobów, zaczynając od skoku z wysokości 18 stóp, następnie jeden rzut, a następnie 3 z 31 stóp. Było też ujęcie pływającego banku, który złapał go dwukrotnie, zanim całkowicie zrzucił go ze szkła, a na koniec szybkie zanurzenie, gdy próbował ściągnąć końcówkę ze śrub.

READ  European Tour zakazuje golfistom LIV udziału w Scottish Open

– To, co mnie wyróżnia, to to, że liga nigdy nie widziała zawodnika w tym momencie swojej kariery, który robiłby to, co robi – powiedział trener Lakers, Frank Vogel. „Myślę, że to najważniejsza rzecz do przyznania. To po prostu niesamowity poziom, na którym gra”.

James zakończył mecz strzelając 18 na 25 z boiska (72%), w tym 6 z 9 z 3 rzutów i 8 z 8 z linii rzutów wolnych.

I zrobił to w meczu, kiedy wystartował w centrum przeciwko drużynie Waszyngtonu, która ma 7 stóp i 3 cale wzrostu porsingis christaps Strzeż środka końcówki otwierającej.

„Może po tylu latach granie w środku było najlepszym sposobem, aby to wykorzystać” – powiedział Vogel. „Ponieważ właśnie tam to robił, grając na pozycji środkowej [Anthony Davis] Na zewnątrz. Rób wszystko, czego drużyna potrzebuje, aby wygrywać mecze. I po prostu niesamowity, epicki występ LJ”.

To była 14. gra Jamesa z 50 punktami, z remisem Rick Barry Po raz szósty w historii jego drużyny wygrały ostatnie 12 meczów, kiedy przegrał o 50 lub więcej. Aby podkreślić tezę Fogla, że ​​James robił to w wieku 37 lat i w swoim 19. sezonie, weźmy pod uwagę, że James został pierwszym graczem w historii NBA w wieku powyżej 30 lat, który strzelił 50 goli w kolejnych meczach u siebie.

Zdobył teraz 20 lub więcej punktów w 30 kolejnych meczach, zwiększając swoją średnią z 29,3 punktu na mecz do 29,7 punktu na mecz, by wyprzedzić Filadelfię. Joel Embiid Pierwsze miejsce w wyścigu o tytuł mistrzowski.

„Zawsze staram się być obecny” – powiedział James, zapytany, z czym ostatnio agresywnie pracuje. „A kiedy nadchodzi dzień meczu, jestem tutaj pięć godzin przed meczem i przygotowuję się – przygotowując się indywidualnie, przygotowując się na to, co muszę zrobić, aby pomóc tej drużynie wygrać, przygotowując się na wszystko, co mogę zrobić, aby spróbować pomóż temu zespołowi być tak wspaniałym, jak to tylko możliwe tej nocy. Więc o to właśnie chodzi.

READ  Hillsborough - The 97th Remembered: Specjalny projekt sportowy

Noc Jamesa przyćmiła główną fabułę, która pojawi się w piątkowej grze – handel zagraniczny Lakersów z czarodziejami w celu zdobycia go. Russell Westbrook vs Kyle KuźmaA Kentavius ​​Caldwell Pop i inne części.

Westbrook miał pięć punktów w strzelaniu 2 na 11 z dziewięcioma asystami i jednym obrotem. Vogel wykonał to 8 minut temu, 37 sekund przed końcem i trzymał go na ławce przez resztę drogi. Los Angeles jest teraz 3-1 w tym sezonie, kiedy Vogel wyprzedził Westbrooka.

Vogel poszedł z zamykającym składem dla Jamesa, mnich właściciel (21 punktów), Taleen Horton Tucker (15 punktów), Austina Reevesa (12 punktów) i Stanley Johnson który zdobył 29-20 przebiegów od czasu zmiany Westbrooka do ostatniego dzwonka.

W międzyczasie Kuzma pokonał Waszyngton z 23 punktami, a Caldwell Pope cztery, co dało awans o 1 do 6 z parteru.

„Chodziło tylko o to, żeby ci goście wygrali” – powiedział Vogel o składzie zamykającym. – Nie chodziło o nic więcej.

Horton Tucker otrzymał asystę, gdy James osiągnął 50 w indeksie 3, a pozostało 1:41 i wydał uroczy, uroczy okrzyk do swojego dawnego kolegę z drużyny, Kuzmy, aby cieszyć się chwilą.

„To już drugi raz, kiedy strzelił 50 bramek w tym roku, a ja powiedziałem: 'Cholera’. Spojrzałem w górę i powiedziałem: 'Cholera, on zdobył 50!’, powiedział Horton Tucker. „Kiedy miał 47 lat, wiedziałem, że jedzie dostać 50”. I dlatego próbowałem to zdobyć. Tak więc, widząc to, zawsze mówię, że to motywacja”.

James, który zdobył 19 punktów w trzeciej kwarcie i 33 punkty w drugiej połowie, powiedział, że jego gorący strzał przypominał mu grę wideo NBA Jam z lat 90., w której gracze „płonęli” po trzech strzałach z rzędu. , dzięki czemu ich kolejne strzały trafiają niemal z każdego miejsca na boisku.

„W pewnym momencie udało mi się trafić na gorącą passę” – powiedział James. „Po prostu próbowałem pozostać w tym obszarze tak długo, jak to możliwe i uderzyć parę”.

READ  Spotkanie „rozczarowanych” zawodników Bulls po porażce z Thunder w pierwszym meczu