Legenda hip-hopu z Nowego Jorku DJ Kay Slay umiera na COVID w wieku 55 lat

Influencerka hip-hopu i artysta graffiti DJ Kay Slay zmarł w Nowym Jorku w Niedzielę Wielkanocną w wieku 55 lat po wstrząsającej czteromiesięcznej walce z COVID-19.

Tragiczna śmierć czołowego sędziego bitwy MC została potwierdzona dla The Post w oświadczeniu od jego rodziny.

„Nasze serca są zdruzgotane odejściem Keitha Graysona, lepiej znanego jako DJ Kay Slay” – napisała w wzruszającym hołdzie rozpaczająca rodzina Graysonów. „Dominująca postać w kulturze hip-hopowej z milionami fanów na całym świecie, DJ Kay Slay zostanie zapamiętany ze względu na swoją pasję i dziedzictwo, które wykraczają poza pokolenia”.

Kontynuowali: „W pamięci DJ Kay Slay, nasza rodzina chciałaby podziękować wszystkim jego przyjaciołom, fanom i sympatykom za ich modlitwy i życzenia w tym trudnym czasie. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności, gdy opłakujemy tę tragiczną stratę”.

Grayson podobno ulegli komplikacjom związanym z COVID-19 po tym, jak w grudniu był hospitalizowany z powodu choroby i założył respirator, Wspomniane Słońce.

Nowojorska hiphopowa stacja radiowa Hot 97 również uhonorowała rapera w oświadczeniu dla The Post, pisząc: „Hot 97 jest zszokowany i zasmucony stratą ukochanej DJ Kay Sly. Poświęcony „Godzinie dramatu”.

DJ Kay Slay podobno ulegli komplikacjom związanym z COVID-19 po tym, jak w grudniu był hospitalizowany z powodu choroby i założył respirator.
WireImage,

Tydzień przed śmiercią WAC 100 na Instagramie Że muzyk „nadal walczy” i potrzebuje wszystkich modlitw, jakie może uzyskać.

Napisali: „Wyszedł z maszyny #ECMO już od dwóch tygodni, kontynuujmy nasze modlitwy, podczas gdy nasz brat nadal walczy”.

Urodzony 14 sierpnia 1966 w Nowym Jorku, Grayson rozpoczął karierę jako artysta graffiti, aw wolnym czasie wykonywał muzykę hip-hopową. W tym czasie wystąpił w hip-hopowym filmie dokumentalnym „Style Wars” z 1983 roku.

Pomimo talentu do sztuki, raper początkowo nie miał zamiaru zostać DJ-em.

„To była taka fajna rzecz i podobało mi się” – powiedział Grayson „Forbesowi”. Wywiad 2019.

Nazywany Dez, Grayson wydał swój flagowy album "Zamiatarka ulic, tom.  1" w 2003.
Nazywany Dez, Grayson wydał swój przełomowy album „The Streetsweeper, Vol. 1” w 2003 roku.
WireImage

Zmieniło się to, gdy Grayson, który przybrał pseudonim Dez, wydał swój przełomowy album „The Streetsweeper, Vol. 1” w 2003 roku. Płodny artysta rapujący w trakcie swojej kariery stworzył jeszcze pięć albumów studyjnych: „The Streetsweeper, Vol. 2, „Więcej niż tylko DJ”, „Big Brother”, „Hip-Hop Frontline” i „Soul Control”.

READ  Chińscy fani „Przyjaciół” są źli po ponownym uruchomieniu programu z cenzurą

w Ostatni post na Instagramie w styczniuGrayson promował singiel „In My Soul”, z którym współpracował z artystami Tre Williams, Papoose i AZ.

Grayson jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swojego ogromnego zaangażowania w zachowanie integralności muzyki hip-hopowej, zamiast zaspokajania stale zmieniających się gustów publiczności. Dez też był znany Za jego żywe mieszane smugi, Co przyniosło mu przydomek „Hip-Hop’s One-Man Ministry of Insults” przez New York Times.

Promotor rapu Van Silk powiedział:
„Hip-hop stracił prawdziwą perełkę” – powiedział promotor rapu Van Silk.
WireImage

Społeczność hip-hopowa opłakiwała zmarłego poetę

„Hip-hop stracił prawdziwą perełkę” – powiedział promotor rapu Van Silk, który poinformował o śmierci rapera. Hip-hopowy DX. „Mój drogi brat odszedł. Znam go od 16 roku życia. Był moim młodszym bratem. Przedstawiłem go tak wielu i robiliśmy razem wiele rzeczy. Ostatni raz rozmawialiśmy w grudniu, ponieważ kończyliśmy projekt Deep Rolling 200. Miał zamiar zrobić swoją część wideo z MC Sha-Rockiem”.

Dodał: „Od taśm z piosenkami po pomoc w uruchomieniu magazynu Straight Stuntin i całego projektu What The Science, świat nie tylko stracił prawdziwą osobę oddaną kulturze hip-hopowej, ale stał się źródłem wypełnienia luki w hip-hopie. muzyka chmielowa”. Skok. Będę tęsknić za moim młodszym bratem.”

DJ Kay Slay jest znany ze swojego zaangażowania w utrzymanie integralności bioder.
DJ Kay Slay jest znany ze swojego zaangażowania w utrzymanie integralności bioder.
WireImage

Dodali: „Kay Sly, ikona kultury, był czymś więcej niż tylko DJ-em, dla nas był rodziną i istotną częścią tego, co sprawiło, że Hot 97 odniosła sukces jako stacja, jaką jest dzisiaj”. „Nasze myśli są z jego rodziną, przyjaciółmi i fanami na całym świecie i zawsze i na zawsze będziemy celebrować dziedzictwo Porażki Króla”.

„Rest Easy King Dez aka Spade TDS aka DJ Kay Slay to legenda w dwóch grach: Graffiti i DJaying” Raper Dante Ross napisał na Twitterze. „F Covid. Reszta jest u władzy.

DJ Kay Sly bierze udział w 2014 Global Spin Awards na New World Stages 18 listopada 2014 roku w Nowym Jorku.
DJ Kay Sly bierze udział w 2014 Global Spin Awards na New World Stages 18 listopada 2014 roku w Nowym Jorku.
Obrazy Getty
DJ Kay Slay był również wybitnym artystą graffiti
DJ Kay Slay był także wybitnym artystą graffiti.
Instagram / djkayslay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.