Liczba bezrobotnych spadła o 217 tys. Zwolnienia będą minimalne.

Liczby: Liczba Amerykanów, którzy złożyli wniosek o zasiłek dla bezrobotnych, spadła w zeszłym tygodniu o 217 000 i była najniższym poziomem na silnym amerykańskim rynku pracy.

Liczba nowych bezrobotnych spadła o 3 000 ze skorygowanych 220 000 w poprzednim tygodniu. Rząd powiedział.

Twierdzenia w dalszym ciągu wskazują na bardzo małą liczbę zwolnień i wskazują, że gospodarka utrzymuje się na stałym poziomie, ale przedsiębiorstwa zatrudniają mniej, a rynek pracy wydaje się nieznacznie ochładzać. Strajk samochodów UAW jest skomplikowany. Być może ostatnio zgłaszał roszczenia.

Ekonomiści prognozowali, że w tygodniu kończącym się 4 listopada będzie ich ogółem 220 000.

Kluczowe szczegóły: Liczba nowych bezrobotnych wzrosła w 34 z 53 stanów i terytoriów, które zgłaszają te dane rządowi federalnemu. Jednak większość wzrostów jest bardzo niewielka.

Roszczenia spadły w 19 stanach.

Po raz pierwszy od 12 tygodni liczba roszczeń surowych lub rzeczywistych – czyli przed korektami sezonowymi – wzrosła do 200 000.

Liczba bezrobotnych zazwyczaj przekracza 300 000 i jest znacznie wyższa w miarę zbliżania się recesji.

Tymczasem liczba osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych wzrosła siódmy tydzień z rzędu do 1,83 mln. To najwyższy poziom od siedmiu miesięcy.

Utrzymywanie się tak zwanych ciągłych roszczeń może być oznaką, że znalezienie nowej pracy zajmuje ludziom więcej czasu.

Duży obraz: Solidny jak skała rynek pracy zaczyna słabnąć, ale stopa bezrobocia jest nadal bardzo niska i niewiele firm zwalnia pracowników. Największą polisą ubezpieczeniową gospodarki przed recesją jest silny rynek pracy.

Patrząc w przyszłość: „Początkowe roszczenia w dalszym ciągu wspierają rozwój ogólnego rynku pracy” – powiedział Robert Frick, ekonomista korporacyjny w Federalnej Unii Kredytowej Marynarki Wojennej. „Średnia tygodniowa liczba roszczeń w tym roku wynosi około 227 000, a biorąc pod uwagę rosnący PKB w trzecim kwartale, jest mało prawdopodobne, aby roszczenia wzrosły w tym roku”.

READ  Ropa spada, ponieważ obawy gospodarcze niwelują perspektywę ograniczonych dostaw

Reakcja rynku: Dow Jones Industrial Average DJIA,
-0,22%
oraz S&P 500 SPX,
-0,14%
Czwartek otworzył się w handlu na wzrostach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *