Lizzo usuwa „szkodliwe” obelgi z nowej piosenki GRRRLS po krytyce | Lizo

Lizzo usunęła obraźliwe określenie osób niepełnosprawnych ze swojej ostatniej piosenki po dniach publicznej krytyki, mówiąc, że „nigdy nie chciała”[ed] promować poniżający język”.

GRRRLS, najnowszy utwór z nadchodzącego albumu specjalnego muzyka, ukazał się w piątek. W klipie otwierającym gwiazda pop – najbardziej znana ze swoich piosenek opowiadających się za akceptacją i miłością do siebie – użyła obraźliwego określenia porażenia mózgowego, znanego również jako spastyczne porażenie połowicze.

Piosenka została niemal natychmiast skrytykowana przez fanów i zwolenników niepełnosprawności, wyjaśniając tweety i tiktoki Historia i obraźliwy charakter terminu Jest udostępniany i lubiany setki tysięcy razy.

Hej Umieść tweeta My Disability Mózgowe porażenie dziecięce jest dosłownie sklasyfikowane jako spastyczne porażenie połowicze (spastyczność odnosi się do niekończącego się bolesnego ucisku w nodze). Twoja nowa piosenka sprawia, że ​​jestem tak zły i smutny. „Spaz” nie oznacza strachu ani szaleństwa. To sprawne oszczerstwo. Jest rok 2022. Zrób to lepiej.

– Hannah Boska (@hannah_diviney) 12 czerwca 2022

jestem rozczarowany Umieść tweeta Za użycie słowa „[email protected]” w jej nowej piosence „Grrrls”. Nie ma wymówki, by w piosence z 2022 roku użyć zręcznej zniewagi. Jako ktoś, kto broni kobiet, osób w rozmiarze plus size i innych, którzy są źle traktowani przez społeczeństwo, Lizzo opowiada się za inkluzywnością i powinien radzić sobie lepiej.

– Callum Stephen (on / on) (@AutisticCallum_) 11 czerwca 2022

Hej Umieść tweeta Usuń słowo „spaz” ze swojej nowej piosenki, ponieważ jest naprawdę brudne i obraźliwe dla osób niepełnosprawnych

Jestem rozczarowanym fanem 😔

– Shelby 🖤 (Shelbykinsxo) 10 czerwca 2022

Lizzo wystosowała w poniedziałek publiczne pisemne przeprosiny.

„Zwrócono mi uwagę, że w mojej nowej piosence GRRRLS jest szkodliwe słowo. Pozwólcie, że wyjaśnię jedną rzecz: nigdy nie chcę promować obraźliwego języka. ” „Jako grubą czarną kobietę w Ameryce użyto wielu krzywdzących słów przeciwko mnie, więc rozumiem moc słów, które możesz mieć (czy to celowo, czy w moim przypadku nieumyślnie).

Powiedziała, że ​​jest dumna z wydania nowej wersji piosenki ze zmienionym tekstem.

„To wynik mojego słuchania i podejmowania działań” – napisała. „Jako wpływowy artysta poświęciłem się byciu częścią zmiany, na którą czekałem w świecie”.

Ponieważ piosenka nie została jeszcze wydana jako rzeczywisty zakup, poprzednia wersja GRRRLS w serwisach streamingowych i sklepach cyfrowych została zastąpiona nową piosenką zatytułowaną „Hack Me”.

Wydanie specjalne zaplanowano na lipiec.

READ  Gwiazda „Teda Lasso”, Brett Goldstein, mówi, że piszą sezon 3 jako finał serialu – Ostateczny termin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.