Losowo: ludzie wciąż odkrywają sekrety DLC Blight Battles do BOTW

Pewnie myślałeś, że opróżniliśmy studnię z sekretów Breath of the Wild, prawda? To też zrobiliśmy. Jak się okazuje, nadal istnieją funkcje, o których nie wiedzieliśmy.

Jeden z takich faktów ujawnił niedawno kanał YouTube Wymyślanie gier na nowo, który wyjaśnił w niedawnym filmie, że bitwy w Champion’s Ballad’s Blight stają się łatwiejsze dzięki wielokrotnym próbom. Kto by pomyślał, że Calamity Ganon będzie tak wyrozumiały?

W powyższym filmie widzimy pełne zestawienie trudności dynamicznych w akcji. W przypadku wielokrotnego natrafiania na tego samego wroga gra zapewni Linkowi zestaw przydatnych przedmiotów, dzięki którym kolejna próba będzie łatwiejsza.

Po trzech próbach pojedynczej Plagi Link rozpocznie następną rundę z wróżką w swoim żywiole, aby szybko się ożywić. Jeśli upadnie jeszcze trzy razy (w sumie sześć), gra zaoferuje bossowi posiłek i specjalny eliksir, który pomoże mu poradzić sobie z trudnymi efektami.

Nie jest to trudność dynamiczna w tym sensie, że bossowie stają się słabsi, ale jest to dobry sposób, aby pomóc tym, którzy mogą mieć trudności z przetrwaniem jednej konkretnej bitwy – gdzie ten sam układ występuje w Dark Souls, prawda?

Okazuje się, że nie mierzą samych prób śmierci. Jak pokazuje wideo Gaming Reinvented, możesz aktywować bonusy za powtarzanie prób, po prostu wskakując i wyskakując z bitwy żądaną liczbę razy. Oczywiście są prostsze sposoby na zdobycie każdego przedmiotu, ale łatwo jest stwierdzić, czy go masz, czy nie naprawdę Potrzebuje wróżki i nie przeszkadza jej łowienie ryb.

Wyobrażamy sobie, że będzie to jedno z ostatnich „nowych” odkryć, jakie zobaczymy w Breath of the Wild, ale hej, zawsze jesteśmy gotowi, aby siedmioletnia gra udowodniła nam, że się mylimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *