Malcolm Brogdon z Celtics gra po kontuzji prawego ramienia: Źródła

BOSTON – Malcolm Brogdon grał z częściowym naderwaniem ścięgna wychodzącego z prawego łokcia, które prowadzi do jego przedramienia, podają źródła zespołu. sportowiec.

Brogdon doznał kontuzji w meczu 1 finałów Konferencji Wschodniej, według źródeł, którym przyznano anonimowość, ponieważ nie są upoważnieni do wypowiadania się w protokole. Obrońca Celtics początkowo zmagał się z bólem łokcia golfisty podczas drugiej rundy serii przeciwko Filadelfii, ale rezonans magnetyczny po pierwszym meczu przeciwko Heat wykazał, że pogorszył kontuzję ścięgna wielkiego boksera Miami Heat, Kevina Love’a, w połowie pierwszej kwarty.

Szósty zawodnik roku cierpiał na ból i obrzęk ręki i nadgarstka, co ograniczało jego możliwość komfortowego strzelania w serii. Po trafieniu 44,4 z 3 procent w sezonie zasadniczym, Brogdon był na 3 z 14 z głębi w pierwszych czterech meczach finałów konferencji i uciekł się do częstszego prowadzenia piłki i ograniczenia rozgrzewki przed meczem, aby złagodzić znaczne ból nadgarstka i ramienia po strzelaninie.

Brogdon, lat 30, planuje kontynuować grę pomimo kontuzji, podczas gdy Celtics próbują wrócić od 0-3 po zwycięstwie w meczu 4 116-99 we wtorek. Oczekuje się, że oceni, czy będzie potrzebował operacji po sezonie, zgodnie ze źródłami zespołu.