Marvel pogrąża się w konflikcie wokół Spider-Mana i Doktora Strange’a – The Hollywood Reporter

Wygląda na to, że w nowym roku Marvel nie będzie już toczył batalii o prawa do Spider-Mana i Doktora Strange’a. Prawnicy firmy i spadkobiercy Steve’a Ditko powiadomili w środę sąd, że osiągnęli ugodę i spodziewają się złożyć zastrzeżenie o zwolnieniu z zastrzeżeniem w nadchodzących tygodniach.

Wszystko zaczęło się w 2021 r., kiedy Marvel złożył serię pozwów w odpowiedzi na zawiadomienia o wygaśnięciu praw autorskich złożone przez Larry’ego Liebera oraz majątki Gene’a Colana, Steve’a Ditko, Dona Hecka i Don Rico. Lista zaangażowanych postaci była bardzo długa, włączając Iron Mana, Kapitana Amerykę, Czarną Wdowę, Hulka i Thora. W czerwcu wszystkie sprawy poza jedną zostały rozstrzygnięte.

Ostatni pozostały spór toczy się ze spadkobiercami Ditko, który współtworzył Spider-Mana i Doktora Strange’a. według To powiadomienie o wypowiedzeniuPosiadłość chciała odzyskać prawa do komiksów m.in Niesamowita wyobraźnia (w tym debiut Spider-Mana w 1962 r.) i Dziwne opowieści (W tym pierwsze pojawienie się Doktora Strange’a w 1963 r.). Oprócz samej grafiki i historii zawiadomienia o wygaśnięciu dotyczyły także „dowolnej postaci, elementu historii lub wskazówek w uzasadniony sposób kojarzonych z dziełami”.

Marvela reprezentują Dan Petrocelli i Molly Lens z O’Melveny, a Patricka Ditko reprezentuje Marc Toberoff. Żadna ze stron nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

READ  Komik Richard Lewis powiedział, że ma chorobę Parkinsona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *