McCarthy mówi, że negocjacje w sprawie zadłużenia nie mogą zostać wznowione, dopóki Biden nie wróci

  • Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział w sobotę dziennikarzom, że Republikanie wznowią negocjacje w sprawie pułapu zadłużenia dopiero po powrocie prezydenta Joe Biden z Japonii.
  • Biden ma wrócić do Waszyngtonu z G-7 w niedzielę. Na konferencji prasowej ze szczytu prezydent powiedział, że nie martwi się negocjacjami.

Przewodniczący Izby Reprezentantów USA Kevin McCarthy (R-CA) rozmawia z reporterami z przywódcą mniejszości republikańskiej w Senacie USA Mitchem McConnellem (R-KY) po rozmowach dotyczących pułapu zadłużenia w Białym Domu w Waszyngtonie, USA, 9 maja 2023 r.

Kevina Lamarcka | agencji Reutera

Ponownie wznowiono debatę na Kapitolu wokół pułapu zadłużenia, ponieważ przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział dziennikarzom w sobotę, że Republikanie wznowią negocjacje dopiero wtedy, gdy prezydent Joe Biden wróci ze szczytu Grupy Siedmiu w Japonii.

„Niestety, Biały Dom cofnął się” – powiedział McCarthy o obecnych debatach dotyczących pułapu zadłużenia. „Nie sądzę, abyśmy mogli posunąć się naprzód, dopóki prezydent nie wróci do kraju” – dodał.

Biden jest zaplanowany powrót Waszyngton, DC ze szczytu G-7 w niedzielę. Prezydent powiedział Na konferencji prasowej ze szczytu powiedział, że nie martwi się negocjacjami i wierzy, że „możemy uniknąć niewypłacalności, zrobimy coś dobrego”.

Negocjacje są ponownie wstrzymane, przynajmniej na razie, rewelacja McCarthy’ego, ostatnia przeszkoda, przed którą stoi Kongres w debacie na temat tego, co zrobić z niespłaconym pułapem zadłużenia. Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że ​​1 czerwca to najwcześniejsza data, kiedy w USA zabraknie pieniędzy na spłatę długów, które rząd już zaciągnął.

Każda umowa dotycząca podwyższenia lub zawieszenia pułapu zadłużenia musi przejść zarówno przez Izbę Reprezentantów, jak i kontrolowany przez Demokratów Senat, a kluczowi prawodawcy w obu partiach zgodzili się, że ewentualny kompromisowy projekt ustawy byłby nie do przyjęcia dla twardogłowych.

READ  SpaceX wystrzeli dziś satelitę do obserwacji Ziemi dla Włoch (tak, możesz go oglądać na żywo)

Rozmowy na wysokim szczeblu w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia wznowiono na Kapitolu w piątek wieczorem, kilka godzin po ich zawieszeniu, gdy republikańscy negocjatorzy wybiegli z pokoju, obwiniając Biały Dom za zwlekanie z dyskusjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *