Messi zdobywa zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry w swoim debiucie dla Interu Miami

(Reuters) – Lionel Messi zadebiutował w Major League Soccer’s Inter Miami, strzelając gola w przerwie meczu, pokonując Cruz Azul 2-1 z La Liga w piątek w meczu otwierającym Puchar Ligi w Fort Lauderdale na Florydzie.

Messi popełnił faul 25 metrów od bramki w ostatnich sekundach i podszedł do tego, co wszyscy mogli zobaczyć, gdy jego rzut wolny podkręcił się w lewy górny róg, wprowadzając tłum w stan delirium.

Po zdobyciu gola Messi pobiegł w prawy róg boiska z szeroko rozłożonymi ramionami, a następnie skierował się na drugą stronę linii bocznej, gdzie przytulił się do swojej rodziny.

„Wiedziałem, że muszę zdobyć bramkę”, powiedział Messi w transmisji za pośrednictwem tłumacza. „To był ostatni mecz w meczu i musiałem strzelić gola, więc nie poddaliśmy rzutów karnych”.

„To było dla nas bardzo ważne, aby wygrać, ponieważ jest to nowy turniej i da nam pewność, że pójdziemy naprzód”.

Wraz z czterokrotnym mistrzem NBA LeBronem Jamesem, tenisistką Sereną Williams i gwiazdą reality TV Kim Kardashian wśród wyprzedanej publiczności, Messi wszedł do gry jako rezerwowy w drugiej połowie po owacji na stojąco z Miami prowadzącym 1: 0.

Messi został przedstawiony jako „numer 10 na świecie”, kiedy wszedł na mecz w 54. minucie, zakładając opaskę kapitana na lewe ramię i doprowadzając tłum do szału za każdym razem, gdy dotykał piłki.

Nie trzeba było długo czekać, aby siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki dał o sobie znać, gdy ominął kilku obrońców Cruz Azul i poprowadził atak prawą flanką, co było jedną z kilku okazji, jakie stworzył tej nocy.

READ  MLB zawiesza Hectora Neresa, Dusty Becker

’Marzenie się spełniło’

W pewnym momencie Messi zderzył się w polu karnym z zawodnikiem Cruz Azul i upadł na ziemię, a podczas gdy jego drużyna i kibice chcieli rzutu karnego, arbiter natychmiast potrząsnął palcem, pozbawiając Argentyńczyka możliwości wykonania rzutu karnego.

W 89. minucie 36-latek strzelił zwycięskiego gola, ale Martinez, który wpadł z piłką do siatki, był na spalonym.

Ale Messi, siedem miesięcy po wyrzuceniu Argentyny z tytułu mistrza świata w Katarze, ponownie dostał szansę zabłysnąć.

„Gdy tylko zobaczyłem rzut wolny, pomyślałem, że tak to powinno się skończyć” – powiedział David Beckham, jeden z właścicieli Interu Miami. „To bardzo ekscytujący wieczór dla naszych fanów. Wszyscy ci ludzie, którzy przybyli tutaj, aby zobaczyć Leo wchodzącego na boisko, nie mówiąc już o tym, co zrobił.

„To spełnienie marzeń dla wszystkich na tym stadionie i dla wszystkich w całym kraju, aby zobaczyć, jak Leo wkracza do Major League Soccer i występuje, i nie mam na to wielu słów”.

Przypadkowy debiut Messiego w Miami miał miejsce 16 lat od dnia, w którym Beckham zadebiutował w drużynie MLS Los Angeles Galaxy.

Euforia związana z przybyciem Messiego na południową Florydę osiągnęła apogeum, ponieważ restauracje oferują jedzenie i napoje nazwane jego imieniem, a murale przedstawiające jego podobiznę pojawiły się w całym Miami.

To był burzliwy tydzień dla Messiego, którego przybycie do MLS znacznie wzmocniło profil piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych, które będą gospodarzami Mistrzostw Świata 2026 z Meksykiem i Kanadą.

Dwuipółletni kontrakt Messiego z Miami został oficjalnie ogłoszony w ostatnią sobotę. Dzień później został przedstawiony kibicom klubu na hucznym przyjęciu powitalnym, a we wtorek wziął udział w swoim pierwszym pełnym treningu z klubem.

Inter Miami zakończył dwumeczową fazę grupową we wtorek, kiedy gościł Atlanta United w nadziei na awans do fazy pucharowej Pucharu Ligi, turnieju w stylu Pucharu Świata, w którym biorą udział wszystkie drużyny z MLS i meksykańskiej Liga MX.

READ  Christian Pasch był jednym z wyróżniających się zawodników na wiosennym treningu Phillies – NBC Sports Philadelphia