MetaQuest Pro jest wyceniony na 1499 USD i zostanie wysłany 25 października

Meta w końcu drażniła się z Meta Quest Pro: zestawem słuchawkowym wirtualnej rzeczywistości o wartości 1499 USD przez ostatni rok. Quest Pro to nowa gałąź linii zestawów słuchawkowych Quest VR, wyposażona w nowy procesor i ekran, radykalnie przeprojektowany korpus i elementy sterujące, wbudowane kamery do śledzenia oczu i twarzy oraz kolorowy kanał wideo do zastosowań w rzeczywistości kolorowej. Zamówienia w przedsprzedaży otwierane są już dziś w 22 krajach, a urządzenia zostaną wysłane 25 października.

Quest Pro będzie siedział obok Questa 2 o wartości 399 USD, który Meta będzie również nadal sprzedawać. Ale tam, gdzie baza użytkowników Quest 2 faworyzuje fitness, gry i inne hobby, Quest Pro jest skierowany do firm i profesjonalistów, którzy mogą sobie pozwolić na wyższą cenę.

Quest Pro i jego nowe kontrolery ładują się w dołączonej stacji dokującej.

Quest Pro to mocno przeprojektowany Quest 2 z dodatkowymi funkcjami. Jego korpus wykorzystuje cieńszą warstwę soczewek, które według Meta zmniejszają głębokość o 40 procent w porównaniu z Quest 2. Mieści się na głowie za pomocą wyściełanego plastikowego pierścienia (podobnego do opcjonalnego paska Elite w Quest 2) zamiast pasków materiałowych, a jego bateria jest przenoszona z tyłu zestawu słuchawkowego, dzięki czemu można go zmienić. Pomaga to zrównoważyć wagę 722 gramów, która jest nieco cięższa niż 503 gramy Quest 2, chociaż różnica jest minimalna w przypadku oddzielnego 173 gramowego paska Elite.

Domyślnie cieńsza konfiguracja soczewek Quest Pro oznacza, że ​​zobaczysz więcej widzenia peryferyjnego i miejsca pod zestawem słuchawkowym. Opcjonalne maski mogą blokować te otwory, dając ci doświadczenie bliżej poprzedniego zadania.

Teraz twój awatar uniesie brew, kiedy to zrobisz

Meta mówi o dwóch głównych nowych funkcjach, których nie znajdziesz w jej starszych zestawach słuchawkowych. Pierwszy to zestaw kamer skierowanych do wewnątrz, które śledzą twoje oczy i twarz. Mają one wiele zastosowań, znacznie wykraczających poza to, co mogą z nimi zrobić zewnętrzni programiści. Pozwalają Quest Pro wykryć, czy jest prawidłowo ustawiony i umożliwiają zaawansowane renderowanie, co zmniejsza wymagania dotyczące przetwarzania, zapewniając drobne szczegóły tylko tam, gdzie skierowane są twoje oczy. Odtwarzają również mimikę twarzy awatarów Meta, które mogą uśmiechać się, mrugać i unosić brwi, tak jak Ty.

READ  Wyłącznie: USA skupią ONZ na protestach w Iranie

Druga funkcja to pełnokolorowe wideo przepuszczające — pośredni krok między VR a holograficzną rzeczywistością rozszerzoną. Quest Pro wykorzystuje kamery o wysokiej rozdzielczości skierowane na zewnątrz do przechwytywania obrazów świata, renderowania ich wewnątrz zestawu słuchawkowego, a następnie umieszczania wirtualnych obiektów w pokoju z tobą. Oznacza to, że możesz na przykład przypiąć wirtualny obraz do prawdziwej ściany lub (ponieważ jest to zestaw słuchawkowy dla biznesu) korzystać z zestawu wirtualnych ekranów podczas oglądania otaczającego Cię świata.

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, podkreślił znaczenie śledzenia wzroku dla przyszłych zestawów VR, a Quest 2 już zawiera rozmytą czarno-białą rzeczywistość mieszaną z przechodzeniem. Tak więc, gdy cena tych opcji spadnie, możemy zobaczyć, jak są one integrowane z tańszymi zestawami słuchawkowymi dla konsumentów. Ale na razie ustawili meta Bardzo Drogie rozwiązanie, nie licząc rodzeństwa średniotonowego.

Obraz akcesoriów Quest Pro, w tym kontrolerów, stacji ładującej i opcjonalnych masek

Akcesoria do Quest Pro, w tym kontrolery, stacja ładująca i opcjonalne maski.

Quest Pro wykorzystuje nowo ogłoszony Snapdragon XR2 Plus firmy Qualcomm, który oferuje o 50 procent więcej mocy niż XR2 Quest 2 i ma 12 GB pamięci zamiast 6 GB. Pochodzi z 256 GB pamięci; W przeciwieństwie do Quest 2, nie ma opcji dla tańszego modelu 128 GB. Wykorzystuje dwa panele LCD, które zapewniają 1800 x 1920 pikseli na oko. Jest podobny do Quest 2 na papierze, ale projekt panelu Meta obiecuje użytkownikom między innymi 75 procent większy kontrast i 10 procent więcej pikseli na stopień widzenia. (Ty naprawdę jesteś Nie widzę tych wszystkich pikseli Nie jest jeszcze jasne, jak różni się projekt Quest Pro od Quest 2.)

Zmodernizowano także kontrolery ruchu Quest. Tam, gdzie stary zestaw słuchawkowy Meta śledził swoje kontrolery z pierścieniami diod LED u góry, nowe kontrolery są wyposażone w kamery śledzące ruch, takie jak sam zestaw słuchawkowy. Sprawia, że ​​są mniejsze i trochę dziwnie wyglądają. Meta zastąpił baterie AA kontrolerów wbudowanymi bateriami, które ładują się w stacji dokującej z zestawem słuchawkowym.

READ  Prawnicy Trumpa wysadzili sondę wyborczą po przemówieniu wielkiej ławy przysięgłych

Pożegnaj się z pętlami śledzenia kontrolerów

Quest Pro to aktualizacja do Quest 2, ale ma jedną dużą redukcję: baterię, która działa od jednej do dwóch godzin dłużej niż dwie do trzech, które oferuje Quest 2. Kontrolery doładowywane powinny działać nieco dłużej niż zestaw słuchawkowy, ale nie dostaniesz długich tygodni, które można uzyskać z baterii AA Quest 2.

Pomimo wszystkich zmian układ przycisków pozostaje taki sam, więc kontrolery (i cały system słuchawkowy Quest Pro) są kompatybilne z istniejącymi grami i aplikacjami Quest 2. Możesz zdobyć zestaw nowych kontrolerów do użycia z Quest 2, chociaż za 299 USD są one tak samo drogie jak Quest 2. Quest 2 i Quest Pro będą udostępniać gry i sklep z aplikacjami, chociaż niektóre aplikacje będą dostępne wyłącznie dla Quest Pro.

Quest Pro jest dostępny online w Meta Store. Będzie również sprzedawany za pośrednictwem partnerów detalicznych w czterech krajach: Best Buy i Amazon w USA; Amazon, Argos i Currys w Wielkiej Brytanii; Best Buy i Amazon w Kanadzie; oraz Amazon, Fnac i Boulanger we Francji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *