Mężczyzna przemyca do Chin 104 węże w spodniach

Mężczyzna próbował przemycić w spodniach ponad 100 żywych węży do Chin kontynentalnych, używając wyłącznie taśmy klejącej i płóciennych toreb.

Krajowy organ celny opublikował we wtorek szczegóły zdarzenia w poście na Weibo. Chińska wersja X.

Urzędnicy powiedzieli Chiński podróżny przedostał się na kontynent przez port Huanggang w Futian, po czym został przechwycony i przeszukany przez funkcjonariuszy. Futian położony jest w centrum Shenzhen i znajduje się na granicy Chin i Hongkongu.

Funkcjonariusze odkryli, że mężczyzna miał w kieszeniach spodni sześć płóciennych toreb wypełnionych wężami, zaklejonych taśmą klejącą. W workach znajdowało się kilka gatunków, w tym wąż mleczny, wąż świńskonosy i wąż zbożowy. Żaden z tych węży nie jest jadowity, ale niektóre nie są pochodzenia chińskiego.

„Po otwarciu każdej torby okazało się, że zawierała pewną liczbę żywych węży w różnych kolorach i kształtach. Po przeliczeniu okazało się, że całkowita liczba osiągnęła 104 węże” – czytamy w przetłumaczonym na język angielskim poście.

Materiał wideo opublikowany przez chińskie służby celne pokazał węże, które były zwykle małe i cienkie.

Chiny Bezpieczeństwo biologiczne I kwarantanna Przepisy zabraniają transportu lub wysyłania zwierząt do kraju oraz zabraniają podróżnym przewożenia gatunków obcych przez punkty kontroli granicznej bez pozwolenia.

W swoim poście w mediach społecznościowych pt. Władze celne zapowiedziały, że mogą podjąć kroki prawne przeciwko zaangażowanym osobom.

Nie jest jeszcze jasne, dokąd zmierzały węże i w jakim celu.

W Chinach istnieje branża hodowli węży, o której pisał już Business Insider, obejmująca wioskę Zisikao w prowincji Zhejiang.

Według raportu Reuters z 2013 r. 160 rodzin w prowincji hodowało rocznie ponad trzy miliony węży do wykorzystania w medycynie i żywności.

READ  Samolot skandynawskich linii lotniczych ląduje na malezyjskiej wyspie, gdzie król Norwegii przebywa w szpitalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *