Mgła powoduje ogromny stos na autostradzie Pennsylvania i wysyła 20 osób do szpitali

Według Johna Flickleya, zastępcy koordynatora ds. zarządzania kryzysowego w hrabstwie Schuilkill, we wrak na autostradzie międzystanowej 81 wjechało około 40 pojazdów. Dwa tuziny firm strażackich zareagowały na wypadek, w którym zapaliło się kilka pojazdów, powiedział Flickley.

Stos pojawił się tuż po 10:30 w poniedziałek na północnym pasie autostrady międzystanowej 81 w pobliżu Mile Marker 116, powiedział Flickley. To miejsce znajduje się około 50 mil na zachód od Allentown. Departament Transportu w Pensylwanii Napisał w tweecie Wszystkie pasy autostrady zostały zamknięte z powodu wypadku w poniedziałek rano.

Mike Moe był jedną z ofiar i nagrał incydent. Powiedział CNN, że jechał I-81, kiedy zjechał ładowarką do dodge’a na pobocze autostrady, ponieważ trudno było zobaczyć drogę przez śnieg i mgłę.

„Myślałem, że będzie dobrze. Myślałem, że samochody z tyłu zwolnią, ale nikt nie zwolnił. Po prostu się akumulowały” – powiedział CNN.

Moe wysiadł z samochodu i zszedł z drogi, po czym zaczął filmować samochody i ciężarówki ślizgające się po drodze i zderzające się z tyłami innych pojazdów.

Na filmie czarny sedan zderzył się na autostradzie; Biały 18-kołowiec zderzył się z tyłem dwóch innych pojazdów; Pozostałe dwa samochody jadą z tyłu 18-kołowca; A z drogi zjeżdża minivan. W gruzy wleciał jakiś pojazd i krzyknął: „Uważaj!” Krzyknął czarny sedan i zderzył się z samochodem Moin.

Wideo pokazuje, że na drodze z płonącej ciężarówki wydobywała się ogromna mgiełka dymu.

Moye nie został ranny, powiedział CNN.

Filmy innego kierowcy, Pasi Sidłowskiego, pokazują następstwa stosu samochodów i ciężarówek przejeżdżających autostradą w różnych kierunkach.

National Weather Service ostrzegała przed opadami śniegu w wielu częściach hrabstwa i Pensylwanii do godziny 13:30. A Mgła jest intensywna Umiarkowane do silnych opadów śniegu, definiowane jako silne, silne wiatry przyziemne i burze. Akumulacja śniegu może być znaczna.

Silne fronty arktyczne przeniosły się w poniedziałek nad Nowy Jork i Nową Anglię, przynosząc grad, który miał doprowadzić do niebezpiecznych warunków podróży.

READ  Shane Warne: australijska legenda krykieta umiera w wieku 52

W momencie awarii nie wydano ostrzeżenia o mgle dla miejsca katastrofy. Jednak w oparciu o dane radarowe przeanalizowane przez meteorologów CNN, w pobliżu spadł krótki śnieg na I-81. W okolicy wiał wiatr z prędkością 20 mil na godzinę, co mogło spowodować słabą widoczność.

Judson Jones z CNN przyczynił się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.