Miasto Nowy Jork nakazuje wyburzenie budynku Little Italy, w którym mieścił się najstarszy sklep z serami w Stanach Zjednoczonych, po częściowym zawaleniu się ściany – NBC New York

co wiesz

  • Budynek w Little Italy, w którym mieścił się najstarszy sklep z serami w Stanach Zjednoczonych, zostanie zburzony po zawaleniu się części ściany w środowe popołudnie.
  • Częściowo zapadająca się ceglana fasada to budynek przy ulicach Mulberry i Grand, w którym kiedyś mieścił się popularny sklep z serami Alleva Dairy.
  • Zdaniem Departamentu Obrony część zawalenia się komina oraz prace budowlane prowadzone bez pozwoleń i zatwierdzonych rysunków technicznych oraz akceptacji DOB na parterze i w piwnicy spowodowały destabilizację konstrukcji budynku.

Budynek w Little Italy, w którym mieścił się najstarszy sklep z serami w Stanach Zjednoczonych, zostanie zburzony po zawaleniu się części ściany w środowe popołudnie.

Częściowo zapadająca się ceglana fasada to budynek przy ulicach Mulberry i Grand, w którym kiedyś mieścił się popularny sklep z serami Alleva Dairy.

Strażacy reagowali na zawalenie się ściany w środę po południu, w wyniku czego w ścianie budynku powstała dziura.

Film przedstawiający częściowe zawalenie się pokazał dziurę w ścianie budynku, przez którą widać było wnętrze. W wyniku upadku cegieł uszkodzona została także bariera ze sklejki wokół budynku. Według śledczych nie ma doniesień o tym, aby ktoś został ranny.

Kilka dni po częściowym zawaleniu się wydział budynków miasta stwierdził, że stan budynku nie jest już bezpieczny.

„Po częściowym zawaleniu się w Little Italy na początku tego tygodnia inżynierowie DOB pospieszyli na miejsce zdarzenia i natychmiast rozpoczęli szczegółowe oceny konstrukcyjne uszkodzonego budynku” – podał Departament Obrony w piątkowym oświadczeniu. Prace budowlane wewnątrz budynku znacznie zdestabilizowały konstrukcję. Nasi inżynierowie ustalili, że uszkodzony budynek stwarza obecnie bezpośrednie zagrożenie dla ludności i aby zapobiec niekontrolowanemu zawaleniu, nakazaliśmy właścicielom nieruchomości rozpoczęcie przygotowań do awaryjnej rozbiórki całego budynku.

Zdaniem Departamentu Obrony część zawalenia się komina oraz prace budowlane na parterze i w piwnicy, prowadzone bez pozwoleń oraz bez zatwierdzonych rysunków technicznych i akceptacji DOB, spowodowały destabilizację konstrukcji budynku.

READ  Elon Musk mówi, że znajdzie nowego lidera na Twitterze

Prace, które przeprowadzono bez zatwierdzonych planów i pozwoleń, obejmowały generalny remont wnętrz, który obejmował nowe stalowe belki, stalowe złącza i stalowe schody. Inżynierowie DOB ustalili, że podczas prac podkopano kilka stalowych słupów konstrukcyjnych w piwnicy budynku i usunięto podpory niezbędne dla stabilności budynku.

Inżynierowie z DOB doszli do wniosku, że wpuszczenie pracowników budowlanych z powrotem do środka ze względu na ryzyko zawalenia się.

Właściciele budynku planują rozpocząć prace rozbiórkowe po weekendzie.

W marcu ubiegłego roku Alleva Dairy, najstarszy sklep z serami w Nowym Jorku – uważany za najstarszy w Ameryce – został zmuszony do całkowitego zamknięcia swoich drzwi w tej lokalizacji w Little Italy, jedynej lokalizacji, którą znał od 130 lat. Po zmaganiach finansowych i bitwach prawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *