Michael Porter Jr z Denver Nuggets ma nadzieję na powrót podczas meczu z Golden State Warriors

SAN FRANCISCO – Napastnik Denver Nuggets kontuzjowany Michael Porter Jr.. Ma nadzieję, że będzie mógł zagrać w pierwszej rundzie swojej drużyny przeciwko Golden State Warriors.

„W tej chwili rozkładam grę na części. Niczego nie wykluczam” – powiedział Porter dla Andscape ESPN po tym, jak Nuggets przegrali 123-101 z Warriors w ich pierwszym meczu w sobotni wieczór. „To jest coś, z czym nie chcę się znowu zajmować, więc po prostu nie spieszę się… każdego dnia jestem bliżej”.

Porter przeszedł operację kręgosłupa lędźwiowego 1 grudnia, aby wyleczyć uraz dolnej części pleców. To była jego trzecia operacja pleców od listopada 2017 roku, kiedy grał dla University of Missouri. 218-funtowy mierzący 6 stóp i 10 metrów wyglądał na niepełnosprawnego fizycznie w tym sezonie po tym, jak średnio miał 9,9 punktu i 6,6 zbiórki, zanim został wykluczony z gry. Ostatni raz grał dla Nuggets 6 listopada przeciwko Houston Rockets.

Adrian Wojnarowski z ESPN poinformował 27 lutego, że Porter ma wrócić do składu w marcu. Ale Porter powiedział Landscape, że nadzieje zmieniły się po tym, jak miesiąc temu doznał niepowodzenia na odwyku.

„Czułem się całkiem dobrze. Byłem gotowy do wyjścia. Byłem gotowy do powrotu. Byłem w pewnym bólu, więc około miesiąc temu zdałem sobie sprawę, że wszystko w porządku, ale mocno naciskałem, aby wrócić” powiedział. „Mogę zrobić wszystko. Nie mam żadnych ograniczeń. Ale kiedy wróciłem do grania na pełnych obrotach i robienia wszystkiego, wtedy poczułem ból. Postanowiłem więc, że jeśli poczuję się idealnie, przyjdę, a jeśli nie, to Nie spieszyłbym się”.

Zapytany, jak czuje się teraz jego ciało, Porter powiedział: „Czuję się blisko niego [perfect]. „

The Nuggets otworzyli serię play-off przeciwko Golden State bez Portera, gwardzistów 2019 All-Star Jamal Murray i ochraniacz zapasowy Facundo Campazzo. Murray nie grał od zerwania ACL w lewym kolanie w play-off w zeszłym sezonie. Campazzo przepracował jeden mecz podczas pierwszego meczu, aby popchnąć bramkarza Los Angeles Lakers Wayne’a Ellingtona Od tygodnia. The Nuggets nie wykluczyli powrotu Portera i Murraya. Mecz 2 pomiędzy Nuggets i Warriors w poniedziałek wieczorem.

READ  Padres i piraci rozmawiają o handlu Briana Reynoldsa

Porter zagrał tylko trzy mecze w Missouri w sezonie 2017-18 z powodu problemów z plecami. Pierwszy gracz w rankingu ESPN prep w klasie 2017 przeszedł z potencjalnego pierwszego wyboru w drafcie NBA 2018 do czternastego wyboru do The Nuggets i przegapił cały swój debiutancki sezon po operacji kręgosłupa.

Spełnił swój potencjał w sezonie 2020-21, zdobywając średnio 19 punktów, 7,3 zbiórek i 2,8 punktów za trzy punkty na mecz, a Nuggets nagrodziło go pięcioletnim przedłużeniem o wartości co najmniej 173 milionów dolarów, począwszy od następnego sezonu. Kontuzje ograniczyły go do 125 meczów w sezonie regularnym w ciągu czterech sezonów.

„Kocham koszykówkę i wkładam wszystko, co mam w odwyk” – powiedział. „Wolałbym umieścić wszystko, co mam, na boisku niż na odwyku, ale jest. To dobra okazja do rozwoju. Czasami mogę patrzeć na pozytywy. Czasami tkwię w negatywach. Ale staram się pozostać pozytywne, nie negatywne.”

„Ludzie wracali do mnie wcześniej. Wrócę lepiej. To tylko kwestia czasu. Ludzie są uwięzieni tu i teraz. Ale to nie jest ostatni ze mnie. Przeszedłem przez to. Czuję się dobrze (…) Wrócę lepiej niż kiedykolwiek. Nie mam wątpliwości”.

Porter opisał wyzwanie związane z powrotem po kontuzji pleców jako „bardziej psychiczne niż fizyczne” i był wdzięczny swoim trenerom sportowym podczas rehabilitacji. Przypisywał także swojej wierze chrześcijańskiej pomoc w przetrwaniu trudnych dni.

„Poprzez wszystkie moje doświadczenia, przez wszystkie moje próby, zawsze wracam do szerszego obrazu” – powiedział. „Robię rzeczy z jakiegoś powodu. Staram się naprawdę uczyć z tego. … W moich oczach wiem, że Bóg zawsze ma dla mnie plan, więc staram się nie poddawać. Kiedy doznajesz kontuzji, kiedy tak pracujesz ciężko, zdajesz sobie sprawę, że podczas gdy pracujesz tak ciężko, tak wiele rzeczy pozostaje w rękach Boga”.

READ  Astros strzelił 5 meczów u siebie w drugiej połowie przeciwko Red Sox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.