Microsoft prosi wielu abonentów Game Pass, aby płacili więcej za mniej

Zbliżenie / Artystyczna wizja kadry kierowniczej Microsoftu po dzisiejszym ogłoszeniu ceny Game Pass.

Obrazy Getty’ego

Od lat usługa Microsoft Xbox Game Pass wyróżnia się tym, że oferuje swoim abonentom dostęp do nowych tytułów własnej produkcji oprócz dużej biblioteki starych gier w dniu premiery. Teraz ta ważna funkcja zniknie „od pierwszego dnia” dla wszystkich subskrybentów Game Pass z wyjątkiem najwyższych, mimo że Microsoft wszędzie żąda większych pieniędzy za Game Pass.

Zacznijmy od podwyżek cen obecnych poziomów Game Pass, które są stosunkowo proste:

  • Ceny Game Pass Ultimate wzrosną z 16,99 dolarów do 19,99 dolarów miesięcznie.
  • Koszt Game Pass na PC wzrośnie z 9,99 dolarów do 11,99 dolarów miesięcznie.
  • Ceny Game Pass Core (dawniej Xbox Live Gold) wzrosną z 59,99 USD do 74,99 USD za subskrypcje roczne (i pozostaną na poziomie 9,99 USD za subskrypcje miesięczne).

Sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane 10,99 USD miesięcznie „Xbox Game Pass na konsole” Microsoft ogłosił, że nie będzie już przyjmować nowych subskrypcji w tej kategorii, choć dotychczasowi abonenci będą mogli je (na razie) zatrzymać, jeśli automatycznie odnowią subskrypcję.

Z kolei Microsoft wprowadzi „w ciągu najbliższych miesięcy” nową kategorię usługi Xbox Game Pass Standard w cenie 14,99 dolarów. Ten nowy poziom będzie łączyć zwykły dostęp do „setek wysokiej jakości gier na konsole” z funkcjami „gry wieloosobowej online na konsolach”, które wcześniej wymagały osobnej subskrypcji usługi Xbox Game Pass Core (usługa Core będzie nadal dostępna osobno i obejmuje dostęp do mniejszej biblioteki. Obejmuje „ponad 25 gier”).

Ale chociaż obecna opcja konsoli Xbox Game Pass zapewnia dostęp do gier Xbox Game Studios „tego samego dnia, w którym zostaną wydane”, te „ukazują się pierwszego dnia” Zauważalnie nieobecny jako dodatkowa funkcja alternatywnej subskrypcji Xbox Game Pass Standard.

READ  Zaktualizuj swojego Pixela teraz, aby usunąć te błędy

„Niektóre gry dostępne w ramach Xbox Game Pass Ultimate w pierwszym dniu nie będą od razu dostępne w Xbox Game Pass Standard i mogą zostać dodane do biblioteki w przyszłości” – oznajmił Microsoft. Pisze w FAQ Wyjaśnij zmiany.

Gracze, którzy chcą mieć gwarantowany dostęp do wszystkich wydań Day One, będą musieli wykupić subskrypcję Game Pass Ultimate za 19,99 USD miesięcznie. Stanowi to wzrost o 81 procent w porównaniu z 10,99 dolarów miesięcznie, które gracze konsolowi płacą obecnie, aby uzyskać podobny dostęp „od pierwszego dnia” w znikającym poziomie konsoli Game Pass.

Szczerze mówiąc, dodatkowe pieniądze za subskrypcję wiążą się z dodatkowymi korzyściami. Aktualizacja z konsoli Game Pass/Standard do Game Pass Ultimate umożliwia korzystanie z usługi gier w chmurze firmy Microsoft, dostęp do gier komputerowych do pobrania, Biblioteka EA PlayJednak dostęp do własnych tytułów sprzedawanych przez Microsoft w dniu premiery jest tym, co wyróżnia obecnie poziom Ultimate, co prawdopodobnie będzie wymagało kosztownej aktualizacji dla wielu abonentów Xbox Game Pass.

Więcej problemów, więcej pieniędzy

Kiedy Game Pass został wydany po raz pierwszy w 2017 roku, skupiał się na starszych grach, a nie na tytułach z pierwszego dnia.
Zbliżenie / Kiedy Game Pass został wydany po raz pierwszy w 2017 roku, skupiał się na starszych grach, a nie na tytułach z pierwszego dnia.

Chociaż usługa Xbox Game Pass została uruchomiona w 2017 r., subskrybentom nie obiecano dostępu do wszystkich nowych gier Microsoftu w dniu premiery. Do początku 2018 rokuOd tego czasu lojalni subskrybenci Game Pass mogli grać w dziesiątki nowych, własnych tytułów w momencie premiery, od największych marek, takich jak aura, ForzaI Sprzęt wojenny Dla fanów muzyki niezależnej, takiej jak Pośpiech Hi-Fi, Morze złodzieiI Ori i wola duchów I wiele więcej.

Jasne, dostęp do setek starych gier był świetny. Ale obietnica zupełnie nowych flagowych tytułów odegrała kluczową rolę w promowaniu Xbox Game Pass Według stanu na luty 34 miliony abonentówSony nie chciało dorównać funkcji „pierwszego dnia” podobnej usługi PlayStation Plus, która obejmuje tylko kilka starszych tytułów PlayStation Studios.

READ  Aplikacja Google TV na iOS działa jako kolejne centrum usług przesyłania strumieniowego

W Wywiad z GamesIndustry.biz 2022Dyrektor generalny PlayStation, Jim Ryan, powiedział, że wprowadzenie nowych gier firmy do usługi subskrypcji przerwałoby „pozytywny cykl”, w którym zakup pełnych, nowych gier (już za 70 dolarów) pomaga w finansowaniu kolejnej rundy tworzenia gier. „Poziom inwestycji, jaki musimy poczynić w nasze studia, nie będzie możliwy i wierzymy, że wpływ na jakość gier, które tworzymy, nie będzie taki, jakiego gracze by oczekiwali”.

Do podobnego wniosku może dojść Microsoft. Dołączenie własnych tytułów do tańszych, konsolowych subskrypcji Game Pass mogło wydawać się dobrym pomysłem, gdy Microsoft wciąż próbował przyciągnąć abonentów usługi. Ale Wzrost liczby subskrybentów Game Pass zaczyna zwalniać W sytuacji nasycenia rynku potencjalnych klientów Microsoft musi teraz wydobyć z tych subskrybentów większą wartość, aby uzasadnić ograniczenie w ramach usługi Game Pass bezpośredniej sprzedaży swoich własnych gier.

Microsoft zapłacił dużą sumę pieniędzy, aby dodać wartość Call of Duty: Black Ops 6 do swojej subskrypcji Game Pass.
Zbliżenie / Microsoft zapłacił dużo pieniędzy, aby dodać wartość Call of Duty: Black Ops 6 Do subskrypcji Game Pass.

Activision

Pamiętajmy także o Activision, na którą Microsoft wydał niedawno aż 69 miliardów dolarów po długich bataliach prawnych i regulacyjnych. Koszt ten jest rekompensowany poprzez udostępnienie subskrybentom usługi Game Pass Dzień premiery Dostęp do mega sprzedawców, takich jak Wezwanie do służbyMicrosoft prawdopodobnie będzie musiał zmaksymalizować możliwości generowania przychodów dzięki Game Pass.

„Ujmijmy to w ten sposób: jeśli 7 milionów abonentów Xbox Game Pass planowało kupić Call of Duty za 70 dolarów, ale teraz nie ma powodu (ponieważ jest to część ich subskrypcji), pozostaje to na stole prawie pół miliarda dolarów przychodów .””, analityk MIDia Rhys Elliott Powiedział Daily Upside Wyjaśniając duże liczby, których to dotyczy.

Dla graczy, którzy lubią różnorodne gry i i tak prawdopodobnie kupią wszystkie lub większość oryginalnych tytułów Microsoftu w momencie premiery, Xbox Game Pass Ultimate jest nadal dobrą ofertą po podwyższonej cenie. Jednak gracze, którzy wiele lat temu subskrybowali stosunkowo tanią opcję konsoli Game Pass, mogą zechcieć ponownie ocenić, czy utrzymanie dostępu do dnia premiery jest obecnie warte 240 dolarów rocznie.

READ  Gry wideo na PS5 za 29,99 USD za sztukę (w tym Horizon Forbidden West i Ratchet & Clank)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *