Milan Lucic z drużyny Bruins stanie we wtorek przed sądem pod zarzutem napaści i pobicia

Według biura prokuratora okręgowego hrabstwa Suffolk i biura urzędnika skrzydłowy Bruins Milan Lucic ma stawić się we wtorek przed sądem miejskim w Bostonie pod zarzutem napaści i pobicia członka rodziny lub gospodarstwa domowego.

Według biura prokuratora okręgowego Kevina Haydena, 35-letniemu Lucicowi zostaną postawione zarzuty wykroczenia wynikające z incydentu, który miał miejsce w Bostonie około 1 w nocy w sobotę. W poniedziałek nie podano żadnych dalszych szczegółów zdarzenia.

W poniedziałek nie było wiadomo, czy Lucic zatrudnił prawnika.

Zespół Bruins ogłosił w sobotę, że Lucic weźmie urlop w drużynie po – jak zespół określił – nieokreślonym „incydencie” z poprzedniego wieczoru.

„Milan bierze urlop od zespołu na czas nieokreślony” – poinformował zespół w sobotnim oświadczeniu. „Organizacja traktuje te sprawy poważnie i będzie współpracować z rodziną Luciców, aby zapewnić im wszelkie wsparcie i pomoc, której mogą potrzebować. W tej chwili nie będziemy mieć żadnych dalszych komentarzy”.

Rzecznik bostońskiej policji powiedział w sobotę i ponownie w niedzielę, że wydział nie może potwierdzić ani zaprzeczyć żadnemu dochodzeniu w sprawie incydentu z udziałem Lucica.

Bruins wybrali Lucica w drugiej rundzie Draftu NHL 2006. Swój pierwszy mecz w koszulce B rozegrał w 2007 r. i grał w Bostonie do 2015 r. Był jedną z gwiazd drużyny, która zdobyła Puchar Stanleya w 2011 r. Od 2015 r. -23, Lucic spędził czas z Kings, Oilers i Flames.

Lucic wrócił do zespołu na podstawie rocznego kontraktu z Bruins o wartości 1 miliona dolarów, który podpisał w lipcu. Lucic nie grał od 21 października ubiegłego roku, kiedy doznał kontuzji stopy.

Oficjalnie mógł wrócić w sobotni wieczór na mecz z Canadiens, ale trener Bruins Jim Montgomery powiedział na początku tygodnia, że ​​doświadczony skrzydłowy ma opóźnienie w rehabilitacji i że Lucic raczej nie zobaczy lodu.

W sobotę, gdy zespół ogłosił, że Lucic odejdzie, Montgomery powiedział, że organizacja „poważnie” podchodzi do postawionych mu zarzutów.

READ  Jak Pirelli odkryło największy dramat oponiarski Formuły 1 od Grand Prix USA w 2005 roku

„Lucic bierze obecnie urlop od zespołu i wspieramy rodzinę Lucic. Będziemy nadal zapewniać wsparcie i pomoc rodzinie Lucic i szanować jej prywatność. To wszystko, co skomentuję. ” – Teraz szczegóły – powiedział Montgomery.

potępienie na Zarzut napaści i pobicia członka rodziny lub gospodarstwa domowego Maksymalna kara może wynosić do dwóch i pół roku więzienia i grzywny w wysokości 5000 dolarów.


Z Seanem Cotterem można się skontaktować pod adresem [email protected]. Obserwuj go @cotterreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *