Minji Lee wygrywa US Women’s Open

Lee z Australii miał trzykrotne prowadzenie w rundzie finałowej nad Harrigayem, pobijając rekord 23-latka z 54 dołkami strzałem 67 w sobotę.

Turniej odbył się w klubie golfowym Pine Needles w South Pines w Północnej Karolinie – już po raz czwarty był gospodarzem imprezy.

26-latka dostała ostatnią rundę za doskonały start z wygodnym birdie na pierwszym dołku, a następnie na drugim na drugim, gdzie spuszczała 30 stóp.

Lee poruszyła się trochę na piątym i siódmym dołku podczas robienia bogeya, ale odzyskała opanowanie, by śledzić te błędy z czterema parami i ptaszkiem.

Po 12 dołkach był czwartym golfistą na świecie, który oddał sześć strzałów poza pole golfowe, a następnie sprintem w kierunku Harton S Simple Cup.

Zwycięstwo to ósme zwycięstwo w LPGA Tour w karierze Lee i jej drugie duże zwycięstwo po wygraniu Evian Championships w 2021 roku. Lee otrzymała za swoje zwycięstwo 1,8 miliona dolarów, Największa nagroda w historii kobiecego golfaLPGA tweetowała w niedzielę.

Młodszy brat Lee i jego kolega zawodowy golfista Min Woo Lee zabrał się w niedzielę na Twittera, aby pogratulować swojej siostrze.

„To mocno uderza. Łzy w moich oczach” – napisał na Twitterze. „Bardzo dumna. Tylko dziecko z Perth. Teraz dwa wielkie zwycięstwa w jej imieniu.”

READ  kardynałowie promujący Nolana Gormana, Matthew Liberatora; Tyler O'Neill do IL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.