Mitch McConnell ustępuje ze stanowiska przewodniczącego Senatu Partii Republikańskiej

WASZYNGTON (AP) – Mitcha McConnellaThe Najdłużej urzędujący prezydent Senatu w historii Ustąpi ze stanowiska w listopadzie, utrzymując władzę w obliczu dramatycznych wstrząsów w Partii Republikańskiej przez prawie dwie dekady.

McConnell, który w zeszłym tygodniu skończył 82 lata, ogłosił swoją decyzję w środę w studni Senatu – pokoju, który obserwował z zachwytem z tylnych ław, kiedy przybył w 1985 r., i miejsca w pierwszym rzędzie, w którym czuł się coraz bardziej komfortowo. .

„Jedną z najbardziej niedocenianych umiejętności życiowych jest wiedza, kiedy należy przejść do następnego rozdziału w życiu” – powiedział. „Dlatego stoję dzisiaj przed Państwem… aby powiedzieć, że to moja ostatnia kadencja jako republikańskiego przywódcy Senatu”.

Reporter AP Washington, Sagar Meghani, donosi, że Mitch McConnell powiedział kolegom z Senatu, że to jego ostatnia kadencja na stanowisku prezydenta.

Jego decyzja oznacza potężną zmianę ideologiczną w Partii Republikańskiej, od tradycyjnego konserwatyzmu i silnych sojuszy międzynarodowych Ronalda Reagana po ognisty, często izolacjonistyczny populizm byłego prezydenta Donalda Trumpa.

McConnell powiedział, że planuje zakończyć swoją kadencję w Senacie, która kończy się w styczniu 2027 r., „aczkolwiek zajmując inne miejsce na sali”.

Czasami mówił z przerwami, a jego emocje były namacalne, gdy spoglądał wstecz na swoje życie. Dziesiątki członków jego personelu ustawiły się pod tylną ścianą sali za nim, niektórzy ocierali łzy, podczas gdy rodzina i przyjaciele spoglądali w dół z galerii powyżej. Senatorowie obu partii – większość z nich zaskoczona ogłoszeniem – wkroczyli do sali, ściskając i ściskając dłonie.

Prezydent Joe Biden, który miał owocną współpracę z McConnellem, powiedział, że jest mu przykro z powodu tej wiadomości.

„Ufam mu i mamy świetne stosunki” – powiedział demokratyczny prezydent. „Walczymy jak cholera. Ale on nigdy, przenigdy niczego nie przedstawia fałszywie.

Doradcy powiedzieli, że oświadczenie McConnella nie ma związku Jego zdrowie. Senator z Kentucky wstrząśnięty Od zeszłorocznej jesieni i dwóch odcinków publicznych Tam jego twarz na chwilę zamarła Kiedy On mówił.

READ  Pod ukraińską elektrownią atomową wybuchają zaciekłe walki - urzędnicy

„Kiedy zastanawiałem się, kiedy przekażę jakieś przesłanie Senatowi, zawsze wyobrażałem sobie moment, w którym będę miał całkowitą jasność i spokój co do zakończenia mojej pracy” – powiedział McConnell. „W momencie, w który wierzę, pomogłem obronić ideały, w które wierzę. Dziś nadszedł”.

Senator znajduje się pod coraz większą presją ze strony antagonistycznych, a czasem wrogich frakcji swojej partii, mocno sprzymierzonych z Trumpem. Oboje się rozstali z Grudzień 2020Kiedy McConnell odmówił przyjęcia kłamstwa Trumpa, że ​​Demokrata Biden został wybrany na prezydenta, było to wynikiem oszustwa.

Ale choć krytycy McConnella nasilili się na konwencji GOP, ich liczba nie wzrosła znacząco, co wskazuje na strategiczną i taktyczną przenikliwość McConnella oraz jego zdolność rozumienia potrzeb innych republikańskich senatorów.

McConnell nie podał konkretnego powodu podjęcia decyzji, nad którą zastanawiał się od miesięcy, ale jako moment do introspekcji przytoczył niedawną śmierć młodszej siostry swojej żony. „Koniec mojego wkładu jest bliżej, niż bym chciał” – powiedział McConnell.

Kiedy jednak mówił o przebiegu swojej kariery w Senacie, jego komentarze były czasami beztroskie.

Kiedy przybył do Senatu, zauważył: „Cieszę się, że ktoś pamięta moje imię”. Podczas swojej kampanii w 1984 r., kiedy Reagan odwiedził Kentucky, prezydent nazwał go „Mitch O'Donnell”.

McConnell poparł wizję Reagana dotyczącą roli Ameryki w świecie i w obliczu sprzeciwu, w tym ze strony Trumpa, senator w dalszym ciągu nalegał, aby Kongres uwzględnił pakiet pomocy zagranicznej dla Ukrainy o wartości 60 miliardów dolarów.

„Nie mam wątpliwości co do przewag naszego kraju i niezastąpionej roli, jaką odgrywamy jako przywódca wolnego świata” – powiedział McConnell.

Wbrew dużym szansom udało mu się zdobyć 22 głosy Republikanów.

„Uwierz mi, znam politykę w mojej partii w tym konkretnym czasie. Mam wiele błędów. „Złe rozumienie polityki do nich nie należy” – powiedział McConnell. „Bardziej niż kiedykolwiek wierzę, że globalne przywództwo Ameryki jest konieczne, aby chronić Lśniące Miasto na Wzgórzu, o którym mówił Ronald Reagan. Będę bronił amerykańskiej wyjątkowości, dopóki będę oddychał na tej ziemi.

READ  Ropa spada, ponieważ obawy gospodarcze niwelują perspektywę ograniczonych dostaw

Po swoim przemówieniu senator. Przedstawicielka Susan Collins ze stanu Maine pogratulowała mu w krótkich uwagach, mówiąc, że podziwia go za „wystąpienie do przodu, gdy nie jest popularne robienie tego, co jest dobre dla naszego kraju i świata”.

Trump mocno ściągnął partię na ideologiczną prawicę, naciskając na ostrzejsze rozprawienie się z NATO, międzynarodowymi umowami handlowymi i imigracją, trzymając się kłamstwa, że ​​skradziono mu wybory w 2020 roku.

McConnell i Trump współpracowali podczas pobytu Trumpa w Białym Domu, przekształcając Sąd Najwyższy i sądownictwo federalne w kierunku bardziej konserwatywnego wizerunku i kodeksu podatkowego. Jednak od początku doszło do tarć, ponieważ Trump często strzelał do senatora.

Ich związek w zasadzie się zakończył, ponieważ Trump odmówił uznania wyników Kolegium Elektorów. Ale styczeń 6 grudnia 2021 r. rozłam pogłębił się dramatycznie po ataku na Kapitol. McConnell przypisał winę i odpowiedzialność Trumpowi i stwierdził, że powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości w sprawach karnych.

Krytycy McConnella twierdzą, że Trump mógł zrobić więcej, w tym głosować za skazaniem go podczas drugiego procesu w sprawie impeachmentu. McConnellowi się to nie udałoTrump argumentował, że skoro nie sprawuje już urzędu, nie można go postawić w stan oskarżenia.

Zamiast stracić na znaczeniu po zamieszkach na Kapitolu, Trump w dalszym ciągu utwierdza swoją kontrolę nad partią i znajduje się na prostej drodze do nominacji Republikanów. Inni członkowie kierownictwa republikańskiego Senatu poparli Trumpa. McConnell tego nie zrobił, co spotkało się z krytyką ze strony innych senatorów republikańskich.

Droga McConnella do władzy rzadko była prosta, ale od dnia, w którym w 1985 r. wszedł do Senatu i objął stanowisko najmłodszego senatora Partii Republikańskiej, jego celem było zostanie liderem partii. Wyróżniało go to, że wielu przywódców Senatu chciało kandydować na prezydenta. McConnell chciał kierować Senatem. Przegrywał wyścigi o niższe stanowiska w partii, po czym systematycznie piął się w górę, by w końcu zostać liderem partii w 2006 roku i wygrać dziewięć wyborów z rzędu.

READ  Chiny sprawdzają dyktafon w kokpicie z rozbitego samolotu

Jest bardzo niedawno Pokonaj wyzwanie W listopadzie ubiegłego roku senator z Florydy. Prowadzony przez Ricka Scotta.

McConnell zbudował swoją bazę władzy poprzez troskę i pielęgnowanie swoich członków, w tym zrozumienie ich potrzeb politycznych. Widząc potencjalne niebezpieczeństwo, jakie stwarza rosnąca Partia Herbaciana, założył także The Senate Leadership Fund, superpolityczną grupę działania, która przekazała ponad miliard dolarów na wsparcie kandydatów Republikanów.

Nie cieszy się popularnością w całym kraju, nawet wśród Republikanów. Według nowego sondażu przeprowadzonego przez Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research, 45% Republikanów jest nieprzychylnych Pogląd McConnella. Ale rządził Senatem.

„Uwielbiam Senat” – powiedział. „To jest moje życie. Być może w naszej historii było więcej wybitnych członków tej organizacji, ale wątpię, czy są jacyś bardziej podziwiani.

Ale dodał: „Czas ojca nie został pokonany. Nie jestem już gościem, który siedzi z tyłu i mam nadzieję, że koledzy zapamiętają moje imię. Nadszedł czas na następne pokolenie przywództwa.

Powiedział, że nadejdzie czas, aby o tym pamiętać, ale nie dzisiaj.

„Nadal mam dość paliwa, aby całkowicie oszukać moich krytyków i chcę to zrobić z całym entuzjazmem, do którego przywykli”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *