Możesz odziedziczyć konto GOG zmarłego krewnego – jeśli posiadasz orzeczenie sądowe

Fallout: Nowe Vegas Aby odwrócić jego uwagę od żałoby…”/>

Zbliżenie / Przynajmniej mój syn będzie mógł korzystać z mojego egzemplarza Fallout: Nowe Vegas Aby odwrócić jego uwagę od smutku.

Obrazy Getty’ego

Kilka tygodni temu zwróciliśmy uwagę na trudności prawne związane z przekazaniem cyfrowej biblioteki gier Steam po Twojej śmierci. Choć Valve nie odpowiedziało na prośbę o komentarz w tej sprawie, platforma gier PC GOG zapewnia Ars, że jest gotowa i chętna pomóc użytkownikom w przeniesieniu kont w przypadku ich śmierci.

To znaczy, pod warunkiem, że przyjdą z nakazem sądu.

„Ogólnie rzecz biorąc, Twoje Konto GOG i Treści GOG nie podlegają przeniesieniu” – powiedziała Ars rzeczniczka GOG Zuzana Rybacka. „Jeśli jednak możesz uzyskać kopię orzeczenia sądowego przyznającego komuś dostęp do Twojego osobistego konta GOG i powiązanej z nim zawartości cyfrowej, z zastrzeżeniem umów licencyjnych użytkownika końcowego dla niektórych gier w ramach tego konta i które konkretnie odnosi się do Twojej nazwy użytkownika GOG, Ty lub przynajmniej adres e-mail użyty do założenia takiego konta, dołożymy wszelkich starań, aby tak się stało.”

Legalne pole minowe

W przypadku braku wiążącego orzeczenia sądowego istnieją pewne czynniki, które według GOG utrudniają przeniesienie konta na prośbę użytkownika (lub jego ostatnią wolę i testament). Zasadniczo jest to fakt, że konta GOG i ich zawartość podlegają ograniczonym, osobistym i niezbywalnym licencjom – „to standard w przypadku usług i towarów cyfrowych” – podkreśla Rybacka. Ponadto „każda gra dystrybuowana na GOG może być objęta odrębną Umową licencyjną użytkownika końcowego (EULA), która może osobno określać zakres praw przyznanych użytkownikowi gry” – stwierdziła Rebaca.

Poza tym istnieje kwestia zapewnienia ponad wszelką wątpliwość, że dane konto należy do konkretnej osoby. „Jak wiecie, GOG nie zbiera wystarczających informacji, aby zidentyfikować konkretną osobę (takich jak imię i nazwisko), jej rodzinę czy stan cywilny” – stwierdziła Rebaca. „Z tego powodu nie możemy udowodnić, że ktoś jest powiązany z konkretnym użytkownikiem lub że konkretny użytkownik zmarł”.

GOG twierdzi, że nawet oświadczenie wykonawcy testamentu użytkownika pod przysięgą, zawierające jego życzenia, nie wystarczy, aby w pełni legalnie obsługiwać platformę. „Ponieważ jest to szczególnie złożona i delikatna sprawa, będziemy musieli przedstawić podstawę prawną dla działań wykonawcy, które konkretnie odnoszą się do Konta GOG i które ustalają, że Konto GOG i ewentualnie powiązana z nim zawartość stanowią część tego majątku – powiedział Gouge.

GOG powiedział Ars, że chce zachować ostrożność w takich sytuacjach, ponieważ jest to „szczególnie delikatna sprawa, dla której nie ma żadnych wskazówek prawnych lub jest ona bardzo delikatna”. Polityki dotyczące przenoszenia własności cyfrowej.”[have] „Nie jest to kompleksowo uregulowane żadnymi szczegółowymi przepisami i dlatego jesteśmy związani w tym zakresie prawem zwyczajowym.”

GOG stwierdził jednak, że jest świadomy „niektórych bieżących orzeczeń sądowych, na mocy których niektórym osobom pozwolono odziedziczyć konto internetowe”. Odnosi się to do orzeczenia sądu jako „możliwej opcji, przy naszej chęci zaradzenia takim sytuacjom, zgodnie z naszą misją ochrony gier” – stwierdziła platforma.

„Jesteśmy gotowi poradzić sobie z taką sytuacją i chronić Twoją bibliotekę GOG – ale obecnie możemy to zrobić tylko przy pomocy wymiaru sprawiedliwości”.

Wszystkie twoje gry i gry twoich bliskich, jeśli dobrze rozegrasz swoje karty...
Zbliżenie / Wszystkie twoje gry i gry twoich bliskich, jeśli dobrze rozegrasz swoje karty…

Gog

Chociaż przekonanie sędziego, że Twój zmarły krewny chce, abyś miał dostęp do jego biblioteki GOG, nie zawsze jest najprostszym procesem, orzeczenie sądowe przynajmniej zapewnia realną drogę do wydobycia takiego konta z prawnego zapomnienia, które zazwyczaj blokuje Twoje cyfrowe dobra po śmierci. Miło jest słyszeć, że GOG aktywnie interesuje się pomaganiem w tego typu sytuacjach, nawet jeśli obecnie potrzebuje do tego solidnej ochrony prawnej.

Oprócz samego dostarczenia konta, wieloletnia polityka GOG polegająca na oferowaniu gier do pobrania bez żadnej ochrony DRM sprawia, że ​​proces dostawy Same gry GOG W stosunkowo prostej sprawie. „Wersje gier GOG są wolne od DRM, a do każdego zakupu dołączane są instalatory offline” – powiedziała Rebaca. „W ten sposób, jeśli ktoś będzie chciał zapisać swoje gry offline, na przykład na zewnętrznym dysku twardym, zostaną one zachowane niezależnie od własności konta”.

READ  Co się dzieje z kontrowersyjną historią ostatnich najazdów na skórki w Destiny 2?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *