Na międzynarodowym lotnisku w Pittsburghu obowiązują już zmiany w punktach kontrolnych TSA

FINDLAY TOWNSHIP, Pensylwania (KDKA) – Po tygodniach długich kolejek do kontroli bezpieczeństwa na międzynarodowym lotnisku w Pittsburghu, zaczynają obowiązywać zmiany mające na celu skrócenie czasu oczekiwania.

Emma Swanson i jej rodzina udali się w poniedziałek do Savannah w stanie Georgia, kiedy napotkali długie kolejki.

„Myśleliśmy, że to może być trochę więcej niż w poprzednich latach, ale to prawdopodobnie najdłuższy okres, jaki kiedykolwiek widziałem w całym moim życiu” – powiedział Swanson.

Niektórzy ludzie zrobili wszystko, co mogli, aby się przygotować, a mimo to tak bardzo to skrócili.

„Przyjechaliśmy tu wcześnie, ale mogliśmy nadać bagaże dopiero o 16:00, kiedy otwierały się linie Air Canada” – powiedział podróżny Ryan Johnson.

Administracja Bezpieczeństwa Transportu ogłosiła to w zeszłym miesiącu Wprowadzają zmiany w procesie korzystania z pasów w punktach kontroli bezpieczeństwa, aby skrócić czas oczekiwania.

Aby obsłużyć większe niż zwykle natężenie ruchu na lotnisku, od poniedziałku rano dla podróżnych zarejestrowanych w programie TSA PreCheck będzie dostępny alternatywny punkt kontroli bezpieczeństwa w godzinach od 4:00 do 7:00 w dni powszednie. W tych godzinach pasy PreCheck na głównym punkcie kontrolnym nie będą czynne.

Wewnątrz terminala zostaną umieszczone znaki informujące podróżnych o zmianie, a pasażerowie posiadający zezwolenie TSA PreCheck zostaną przekierowani do alternatywnego punktu kontrolnego. Pasażerowie posiadający przepustkę CLEAR nadal będą musieli udać się do głównego punktu kontrolnego.

Administracja Bezpieczeństwa Transportu zaleca, aby osoby rezerwujące loty wcześnie rano latały wcześnie rano Przybyć na lotnisko co najmniej dwie do trzech godzin wcześniej Ich podróże.

Lotnisko poinformowało, że w poniedziałek rano zwiększyło personel i zainstalowało więcej czujników, aby właściwie mierzyć czas oczekiwania. Rzecznik międzynarodowego lotniska w Pittsburghu powiedział KDKA-TV, że w dalszym ciągu pracują nad tym, aby podróżnych było jak najłatwiej.

„Chcemy w dalszym ciągu monitorować sytuację, zobaczyć, co możemy ulepszyć i wraz z naszymi partnerami z TSA starać się, aby podróż była dla naszych pasażerów jak najbardziej komfortowa” – powiedział rzecznik Jonathan Butts.

READ  Fox balansuje na krawędzi porażki po ugodzie z Dominium

– mówi rzecznik władz lotniska hrabstwa Allegheny, Bob Kerlik Kiedy nowa stacja zostanie otwarta w 2025 rPunkt kontroli bezpieczeństwa zostanie powiększony z siedmiu do 11 pasów i będzie skonsolidowanym punktem kontrolnym, ale do tego czasu TSA wdraża szybkie rozwiązanie, które – ma nadzieję – skróci czas oczekiwania.

Rekordowa liczba pasażerów

Administracja Bezpieczeństwa Transportu stwierdziła, że ​​w ciągu ostatnich kilku miesięcy zaobserwowała ogromny wzrost liczby podróży. Kerlik twierdzi, że międzynarodowe lotnisko w Pittsburghu było zatłoczone.

„To, co obserwujemy tutaj, na międzynarodowym lotnisku w Pittsburghu i rekordową liczbę podróżnych, jest w rzeczywistości problemem krajowym, w połączeniu z wieloma nowymi lotami obsługiwanymi na terenie całego kraju, ale także chęcią podróżowania latem i po pandemii” – Kerlik powiedział.

Pod koniec ubiegłego miesiąca TSA spodziewała się sprawdzić ponad 30 milionów pasażerów od 27 czerwca do dzisiaj, co stanowi wzrost o ponad 5% w porównaniu z Dniem Niepodległości w 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *