Na nagraniu widać ogromną falę uderzającą w plażowiczów w Kalifornii

Podczas gdy przypływy nadal nawiedzają wybrzeże Kalifornii, nowy film pokazuje dużą falę zmierzającą do brzegu, z widokiem na wody u wybrzeży Ventura Beach.

Jak widać na filmie opublikowanym wcześniej na Twitterze przez straż pożarną hrabstwa Ventura (VCFD) w dniu X, morze uderzyło w ścianę na końcu Seward Avenue. Gdy goście próbują uciec, ogromna fala rozbija szczyt falochronu. Niektóre z nich są wciągane z powrotem w stronę falochronu wraz z nadejściem przypływu. Siła jest tak duża, że ​​zaparkowany przy murze samochód zostaje zepchnięty z nasypu.

W czwartek mieszkańcy Północnej Kalifornii otrzymali nakazy ewakuacji i ostrzeżenia, gdy powódź na wybrzeżu nawiedziła Golden State.

Ludzie ewakuowali się po dużej fali w hrabstwie Ventura w Kalifornii. Opublikowany w czwartek materiał filmowy pokazuje, jak wiele osób uciekało, gdy duża fala przelała się przez falochron.
Straż Pożarna hrabstwa Ventura

W czwartek osiem osób trafiło do szpitala z powodu obrażeń spowodowanych przez wyjątkowo wysokie fale u wybrzeży Kalifornii. W tej chwili nie jest jasne, czy osoby widoczne na filmie należą do osób wymagających leczenia. W osobnym poście na X, Napisane przez VCFD: „Przeprowadzono kilka akcji ratowniczych. Wiele obszarów zostało zalanych i rannych”.

Według CNN komendant policji Ryan Weeks powiedział, że od 15 do 20 gapiów zostało na krótko porwanych po tym, jak duża fala przedarła się przez barierę plażową w Ventura. Newsweek Skontaktowaliśmy się ze strażą pożarną hrabstwa Ventura w celu uzyskania komentarza pocztą elektroniczną.

Kalifornijski patrol autostradowy w Santa Cruz wydał ostrzeżenie przed powodzią na esplanadzie Rio Del Mar. „Esplanada Rio Del Mar jest obecnie zalana. Prosimy unikać tego obszaru i nie próbować przejeżdżać przez zalane obszary. Drogi są obecnie zamknięte, dlatego prosimy o nie omijanie ich. Jedź ostrożnie i traktuj bezpieczeństwo.” Napisane w X.

READ  Senat usuwa ostatnią poważną przeszkodę w podnoszeniu pułapu zadłużenia

Narodowa Służba Meteorologiczna (NWS) w Los Angeles ostrzegła w czwartek przed przypływami, prądami i powodziami na wybrzeżach. Służby pogodowe w hrabstwie Ventura wydały ostrzeżenie Zalecono ludziom, aby trzymali się z dala od wody, ponieważ fale o długości od 3 do 5 metrów uderzają w brzeg. Inne części wybrzeża Kalifornii, w tym wybrzeże środkowe, plaża Santa Barbara South Beach i plaże hrabstwa Los Angeles, również zostały ostrzeżone o niebezpiecznych warunkach.

NWS twierdzi, że podobne warunki będą możliwe w sobotę 30 grudnia. Ostrzeżenie, wydane w czwartek o 3:00 czasu lokalnego, brzmi „w pobliżu wybrzeża środkowego, plaż hrabstwa Ventura, plaż Hermosa/Manhattan/Palos Verdes i Point Conception”.

Na plaży Ventura, – stwierdził VCFD Trwają prace związane z oczyszczaniem zalanych terenów. Departament podał, że domy w pobliżu brzegów zostały zniszczone w wyniku powodzi.

Mieszkańcy okolicy powiedzieli, że aż do czwartku nie widzieli w okolicy tak wysokich fal. „Fale były ogromne” – powiedział KABC mieszkaniec Ventury, Brian Scott. „To znaczy, jestem miłośnikiem wody. Żegluję, nurkuję. Dziś rano podczas przypływu były fale przekraczające 15 stóp. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Jesteśmy tu od 10 lat”.