Nadal twierdzi, że rekord Wielkiego Szlema czyni Novaka Djokovica najlepszym w historii

Serwisy informacyjne ESPN20 września 2023 r. o 07:04 czasu wschodniego2 minuty czytania

Ostatnie zwycięstwo Rafaela Nadala w Wielkim Szlemie miało miejsce podczas French Open w 2022 r., a Novak Djokovic przekroczył swój rekord w większości najważniejszych tytułów w męskim tenisie, Hiszpan przyznał, że jego rywal jest najlepszym zawodnikiem w historii.

Dzięki niedawnemu zwycięstwu Djokovica w US Open, jego trzecim tytule Wielkiego Szlema w tym roku, podniósł swój wynik do 24 tytułów, o dwa więcej niż Nadal.

„Myślę, że liczby to liczby, a statystyki to statystyki. W tym sensie myślę, że tak jest [Djokovic] Nadal powiedział w wywiadzie dla gazety AS opublikowanym w środę: „Ma lepsze liczby niż moje i to jest bezdyskusyjne”.

Dodał: „To jest prawda. Reszta to gusta, inspiracje i uczucia, które może ci przekazać jeden lub drugi i któryś z nich może ci się bardziej spodobać”. Dodał: „Myślę, że jeśli chodzi o tytuły, Djokovic jest najlepszy w historii i nie ma o czym dyskutować w tej kwestii”.

W ostatnich latach Nadal borykał się z problemami z kontuzjami, opuścił trzy ostatnie duże turnieje z powodu problemów z biodrem, a także opuścił Wimbledon i US Open w 2021 roku.

Od czasu porażki w drugiej rundzie Australian Open w styczniu ubiegłego roku nie wystąpił w żadnym turnieju, a w maju ubiegłego roku mówił, że spodziewa się, że rok 2024 będzie ostatnim sezonem jego tenisowej kariery.

Powiedział jednak AS, że nie chce wykorzystywać historii kontuzji jako wymówki.

Powiedział: „Jak zawsze każdy może zobaczyć tę historię, jak mu się podoba, mówiąc, że miałem wiele kontuzji. ​​Pech dla mnie lub pech, że moje ciało było w takim stanie”. „Ma kolejnego i w pewnym sensie jest to również część tego sportu. Gratuluję mu wszystkiego, co osiągnął, i nie powoduje to dla mnie żadnego rozczarowania”.

READ  Mistrzostwa Świata 2022: Scenariusze, ustalenia, dogrywka, gdy Stany Zjednoczone zmierzą się z Iranem w grupie B, a Holandia wygrywa w grupie A

Nadal (37 lat) opowiedział także o swoim hiszpańskim koledze z drużyny i nowym dzieciaku Carlosie Alcarazie, 20-letnim zwycięzcy tegorocznego mistrzostw Wimbledonu.

„Do niedawna był numerem jeden na świecie. Mimo że jest teraz bardzo młody, jedynym konkurentem, jakiego widzę dla niego, jest Djokovic” – powiedział Nadal.

Pomimo utraty rekordu Wielkiego Szlema na rzecz obecnego numer jeden na świecie Djokovica, Nadal jest bardzo zadowolony z tego, co osiągnął w swojej karierze.

„Powiedziałem to, kiedy byłem największym mistrzem Wielkiego Szlema, powiedziałem to, gdy zremisowaliśmy i mówię to teraz, gdy jestem z tyłu: nie będę osobą, która poprzez osobistą walkę będzie chciała być tym, kim Nie jestem” – powiedział Nadal. „Co jest” – powiedział Nadal. A czego nie ma, nie ma. „Powiem tak: jestem bardzo zadowolony ze wszystkiego, co zrobiłem”.

Reuters wniósł swój wkład w powstanie tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *