Nadzieje Liverpoolu na tytuł mistrzowskie zostały rozwiane. Stali się swoim największym wrogiem

Siedem lat temu do dziś Jurgen Klopp obiecał zmienić „sceptyków w wierzących” w swoim odsłonięciu na Anfield.

Po tym, jak w szalone popołudnie na Emirates Stadium opadł kurz, stanął przed największym wyzwaniem od czasu przybycia na Merseyside.

To było ponure wspomnienie dla Liverpool Kierownictwo. w przeciwnym razie Premier League Pokonaj i przegraj jedno i drugie Luis Diaz A Trent Alexander Arnold do kontuzji.

Kiedy Brendan Rodgers zrezygnował w październiku 2015, a Klopp został mianowany jego następcą, klub zajął 10. miejsce w tabeli Premier League z 12 punktami z ośmiu meczów.

Dziś są na tej samej pozycji w środku tabeli z zaledwie 10 punktami z ośmiu meczów – to ich najgorszy powrót w tym momencie sezonu od 2012-13, kiedy zajęli siódme miejsce.

Klopp od tego czasu wiele osiągnął – od Liga Mistrzów Chwała w Madrycie za zakończenie bolesnej 30-letniej suszy o tytuł i zapewnienie podwójnego pucharu krajowego. Jest najbardziej zmienioną postacią w historii Liverpoolu od czasów Billa Shankly’ego i słusznie ma niezachwiane poparcie zarówno właścicieli, jak i kibiców.

Ale koła odpadły. Zespół, który pięć miesięcy temu groził, że wygra wszystko, wygląda teraz na nieco wykończony. Każda długotrwała rozmowa o wyzwaniu tytułowym została stłumiona przez tę porażkę. Liverpool, który traci 14 punktów

READ  Rosenthal: Wewnątrz wymiany Seana Murphy'ego z Braves i katalizatora umowy trzech drużyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *