Nadzieje Ukrainy na awans do tegorocznych Mistrzostw Świata kończą się porażką z Walią

Ukraina nie zakwalifikowała się do tegorocznych Mistrzostw Świata FIFA, swojego najsłynniejszego turnieju piłki nożnej, po przegranej 1:0 z Walią, ale kiedy twój kraj jest w stanie wojny, nie ma to większego znaczenia. Rozlew krwi trwa, a życie wciąż jest stracone.

Jednak przez 90 minut w deszczowy wieczór w Walii ten mecz był ważny, ponieważ była nadzieja i okazja do marzeń i kibicowania.

Gdy zawodnicy Ukrainy zebrali się w szatni przed finałem eliminacji, w którym zwycięzca wziął z siebie wszystko, aby zakwalifikować się do tegorocznych Mistrzostw Świata, zrobili to z flagą narodową wysłaną z linii frontu wiszącą na jednej ze ścian.

To był mecz, w którym wojna i piłka nożna przeplatają się. Nie można było zapomnieć, dlaczego neutralne serce było z Ukrainą.

było wtedy Ekscytująca wygrana Ukrainy ze Szkocją 3-1 Wcześniej w tygodniu w półfinale prezydenta Ukrainy Wołodymyr Zełenski Podziękował zespołowi za „dwie godziny szczęścia”.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata mogły dać Ukraińcom znacznie więcej, ale przekrzywiony rzut wolny Garetha Bale’a zapewnił Walii ostatnie miejsce w europejskich eliminacjach Kataru w listopadzie.

ludzka przyjaźń

Znaczenie gry można ocenić na podstawie atmosfery poza boiskiem na kilka godzin przed rozpoczęciem meczu. To był rodzaj meczu, w którym obaj sety fanów ustawiały się w kolejce, aby wejść i grindować około godzin wcześniej. Zwycięzca weźmie wszystko i, w przypadku Wellsa, przejdzie do historii.

Ukraińscy kibice, wszyscy w strojach narodowych, przyjaźnie mieszali się z kibicami miejscowej drużyny i opowiadali o cieple, jakim obdarzyli ich kibice z Walii.

„To ludzka przyjaźń” – powiedziała Nelia Sochiriba, która przyjechała z zachodniego Londynu. „Czujemy wsparcie, nawet ze strony Walijczyków”.

Kibice Ukrainy przybyli głównie z Londynu, wśród nich są nowicjusze.

Dla Andre Grabara i jego żony Marii z Essex mecz w Szkocji na początku tego tygodnia był pierwszym, w którym uczestniczyli.

READ  LIV Golf: PGA Tour oficjalnie zawiesza golfistów biorących udział w inauguracyjnym wydarzeniu

Para mówiła o swoim pragnieniu wspierania zespołu, biorąc pod uwagę to, co dzieje się w ich ojczystym kraju.

„Nasi ludzie na Ukrainie czekają na szczęśliwe uczucie”, powiedział Andrei, podczas gdy Maria zwięźle podsumowała uczucia przed meczem: „ [would be] Małe zwycięstwo dla większego celu”.

Kibice z Ukrainy wznoszą flagę swojego kraju na stadionie Cardiff City.

Pewnego emocjonującego wieczoru zawodnicy z Ukrainy wyszli na boisko z flagami narodowymi na ramionach.

Chwilę przed tym, jak gracze ustawili się w kolejce do hymnu, walijski piosenkarz folk David Ewan zaśpiewał „Yma o Hyd”, który fani Walii przyjęli jako nieoficjalny hymn. Jej sugestywne słowa – refren przetłumaczony na angielski „Pomimo wszystkich i wszystkiego, wciąż tu jesteśmy” – odbiłyby się echem wśród odwiedzających ją publiczności.

Przez większość meczu Ukraina miała największy powód do wiwatowania, chociaż kieszeń około tysiąca Ukraińców na stadionie była ledwo słyszalna, podobnie jak hałas miejscowych kibiców.

Pierwszy finał Pucharu Świata dla Walii od 64 lat

Walia ma bramkarza mistrzowskiego Wayne’a Hennessy’ego, któremu dziękuje za miejsce w Katarze. W pierwszej połowie Roman Jaremczuk i Wiktor Cygankow zajmowali się Walijczykiem, później stracili najlepszą okazję do połowy, gdy dośrodkował, ale nie trafił w słupek.

Ostatnimi czasy obrońca Hennesseya był genialny – uchronił główkę rezerwowego Artema Dubbecka przed niebezpieczeństwem – utrzymując swoją drużynę na prowadzeniu.

Oprócz Hennessy’ego drugim głównym zawodnikiem Walii, jak to często bywa, był Bale, a jego rzut wolny trafił do siatki kapitanem Andrey Yarmolenko.

Chociaż gwiazda Bale’a w Realu Madryt słabła w ciągu ostatnich kilku lat, napastnik pozostaje najsilniejszym graczem Walii, strzelając dwa imponujące gole na początku tego roku przeciwko Austrii, prowadząc Walię do finału.

Bell świętuje podczas Walii  zwycięstwo nad Ukrainą.

Mimo całej przedmeczowej łaski – kibice Walii okrzyknęli nawet hymn narodowy Ukrainy – był to mecz, który pozwoli Walii wytępić demony mistrzostw świata.

READ  Jak pełna mocy przemowa Tiro Estrady przed meczem ożywiła jego kolegów z drużyny Giants – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Mężczyzna nie wzeszedł nawet do księżyca, kiedy ostatni raz Walia zakwalifikowała się do największego turnieju piłki nożnej, a nastoletni Pele strzelił zwycięskiego gola, który wyeliminował Walię z ćwierćfinału w 1958. To było długie oczekiwanie, z mnóstwem play-offów, które prawie poszło źle.

Prawdopodobnie będzie to ostatnia szansa dla „złotego pokolenia” tego kraju – w tym Billa i Aarona Ramseyów – na zakwalifikowanie się do wspaniałego wydarzenia sportowego.

Gospodarze musieli kopać głęboko i czasami czerwoni jechali na szczęście, ale po ostatnim gwizdku to Bale, który został zmieniony po przerwie, wyszedł na boisko, aby świętować ze swoimi kolegami z drużyny, gdy zawodnicy Ukrainy spadły do ich teren. Moje kolana rozpaczają.

Goście dali z siebie wszystko i słusznie obie drużyny zostały przywitane okrzykami kibiców na końcowym gwizdku.