Nafciarze spadają na dno rankingów NHL po porażce z Sharks: Co jest nie tak z Edmonton

W czwartkowy wieczór Edmonton Oilers przegrali 3:2 z San Jose Sharks, spadając w sezonie do 2-9-1. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Oilers zajmują razem z Sharks 31. miejsce w tabeli NHL. Obie drużyny mają po pięć punktów, chociaż Sharks rozegrali dodatkowy mecz. 3 listopada Sharks ponieśli najgorszą porażkę u siebie w historii klubu, przegrywając 10:1 z Vancouver Canucks.
  • Edmonton ma rekord 1-5 na wyjazdach w sezonie 2022-23. Oilers mają różnicę bramek wynoszącą -19 i zajmują drugie miejsce w lidze.
  • Kapitan Oilers Connor McDavid w meczu przeciwko Sharks był bezcelowy. McDavid, zdobywca Hart Trophy, ma dwa gole i osiem asyst w sezonie 2023–2024.

Co jest nie tak z Edmontonem?

Jednym słowem: wszystko. Oilers mają najgorszy procent oszczędności w lidze NHL i strzelili drugą najwięcej bramek. Kiedy stwarzają okazje w defensywie, są fenomenalni, a bramki tracą w zastraszającym tempie. Kara za morderstwo jest straszna. Niewiarygodne, że czołowa ofensywna drużyna w lidze w zeszłym sezonie nie była w stanie strzelić gola McDavidowi i Leonowi Draisaitlowi. Zajmują czwarte miejsce od końca ze stratą 2,58 gola na mecz. Nawet ich gra w przewadze była niewłaściwa. Oczywiście wszystko powinno się naprawić.

Jednak biorąc pod uwagę, że Oilers zajmują 32. miejsce w około 15 procentach sezonu, dyrektorowi generalnemu Kenowi Hollandowi kończy się czas na odzyskanie równowagi. Zdegradowanie rezerwowego bramkarza Jacka Campbella nie wystarczy. Mówi się tutaj, że wymiana – choć trudna do zrealizowania – jest lepszym posunięciem niż zwolnienie trenera Jaya Woodcrofta. Jeśli taki jest plan, Holandia powinna szybko zabrać się do pracy przy telefonach. — Daniel Nugent-Bowman, pisarz Oilers

Dokąd zmierzają Oilers?

Trzeba to przyznać Sharks, którzy zareagowali serią ataków, podczas których pozwolili na zdobycie 10 bramek zarówno Vancouver, jak i Pittsburghowi, co wymagało wygłoszenia w poniedziałek jednostronnego przemówienia obejmującego całą drużynę przez dyrektora generalnego Mike’a Griera. . Chociaż we wtorek nie pokonali Filadelfii, udało im się zdobyć gola w odpowiednim czasie, zaangażowany wysiłek i świetną interwencję bramkarza Mackenzie Blackwood w wygranym 2:1 meczu, który zakończył ich passę 11 porażek z rzędu i otworzył sezon.

READ  Cowboys vs. Buccaneers podkreśla: Duck, Dallas dominują Brady, Tampa prowadzi

To samo wydarzyło się w czwartek, kiedy Blackwood ponownie znalazł się pod ścianą, obronił 39 razy, a gole Fabiana Zetterlunda, Tomasa Hertla i Filipa Zadiny zapewniły wystarczający atak. Więcej, niż Edmonton był w stanie zebrać nawet z przewagą 41-18 strzałów. Oilers nigdy nie prowadzili przeciwko najgorszej drużynie w NHL, a ich obecny brutalny odcinek 1-7-1 dał im tę samą liczbę punktów – pięć – co skromne Sharks. To nie do pomyślenia w przypadku zespołu prowadzonego przez dwie supernowe w McDavid i Draisaitl, który przez ostatnie dwa sezony przegrywał z aktualnymi mistrzami Pucharu Stanleya.

Czy Woodcroft zapłaci cenę za swoje zmagania? Albo Kena Hollanda? Jego ławka musi być przygotowana, ponieważ ma słabą kadrę i poważny problem w bramce, ponieważ Stuart Skinner jest niepewny, a Campbell został wysłany do juniorów. Czy potrzebna jest duża transakcja, aby wyciągnąć koncerny naftowe z zastoju? Coś musi się wydarzyć, zanim będzie za późno na uratowanie sezonu. — Eric Stevens, pisarz sztabowy NHL

Jak spisał się nowy obrońca Sharks?

Kalen Addison zadebiutował w San Jose po przejęciu w środę z Minnesoty. Trener Sharks David Quinn wrzucił 23-latka prosto w ogień, umieszczając go w parze z Mario Ferraro. Trafił dwa z czterech strzałów na bramkę i zaliczył trzy zablokowane strzały.

Addison uzyskał czas 19 minut i 47 sekund, w tym 2:35 w grze w przewadze dla rozgrywającego, który będzie teraz pierwszym rozgrywającym. To właśnie jest jego siła jako gracza NHL i po wypadnięciu z planów Wilda może dobrze zareagować na wyższą rolę. Miał poważne problemy w defensywie i mimo że w czwartek miał -1, wykonał kilka solidnych okrążeń we własnej strefie i ogólnie wyglądał solidnie. — Stevensa

Co oni mówią

Zapytany po meczu, czy martwi się o swoją pracę, Woodcroft odpowiedział, że martwi się „zajmowaniem się moją codzienną pracą i codziennymi operacjami oraz upewnianiem się, że daję moim graczom coś, na czym mogą się skupić i skoncentrować”. NA.”

READ  Operacja łokcia dla 49ers Brock Purdy przełożona, według źródła: Co to oznacza dla harmonogramu powrotu do zdrowia

„Nikt nie jest szczęśliwy tam, gdzie teraz jesteśmy” – powiedział Woodcroft. „Wszyscy to mamy. Możemy być lepsi. Na tym się skupiam”.

Wymagana lektura

(Zdjęcie Connora McDavida: Theron W. Henderson/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *